Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: En başarılı saç dökülmesi ve scalp için şampuan listesi.

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyi dökülme karşıtı şampuan ketakonazol iceren konazol/ketoral turevleridir.

2/3 günde bir uygulanmali.
    Konazol ya da ketoral'in saç incelttiği,saçları yıprattığını söyleyenler var.Aslında böyle bir yan etkisi olmasa kullanılır..

Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Davines kullandım çok büyük beklenti içine girme şuan market şampuanı kullanıyorum gerisini sen düşün?
    bende listemden çıkardım davines i çok kaliteli bi şampuan içerikleri de son derece yoğun ama kendimde dahil kullanan biçok kişide saçlı derimi irrite etti sivilcenme falan yapıyor buda demek oluyorki yeterince temizleyemiyor tıkıyor gözenekleri sivilce yapıyor ki günlük yıkarım ben saçlarımı. en iyisi sebamed yada alpecin arkadaşlar 2si arasında yapın seçiminizi
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

Hoczm ketoral şampuan kafa derisindeki acıyı batma hissini uyuşukluğu bir süre engelliyor. Fakat şampuan saçın rengini bile bozuyor yıpratıyor. Bu içeriği normal bebek şampuanına ekleme yöntemi olsa keşke.

Alıntı Ati0697 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende listemden çıkardım davines i çok kaliteli bi şampuan içerikleri de son derece yoğun ama kendimde dahil kullanan biçok kişide saçlı derimi irrite etti sivilcenme falan yapıyor buda demek oluyorki yeterince temizleyemiyor tıkıyor gözenekleri sivilce yapıyor ki günlük yıkarım ben saçlarımı. en iyisi sebamed yada alpecin arkadaşlar 2si arasında yapın seçiminizi
    Hocam alpecin içinde sls,sles gibi kimyasallar var dı bildiğim kadarıyla..Sebamed kullanıcı yorumlarına baktım biraz yağlanma yapmış bazı kişilerde..Davines'in tek sevdiğim tarafı saçı yağlı bırakmıyor ama ben de şu aralar uygun fiyatlı bir şampuan arıyorum..Ducray nasıl sizce?İçeriği filan temizse ve güzel temizliyorsa alabilirim..

Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şampuan kişiden kişiye değişen bir olay gibime geliyor. Bende sizin gibi piyasadaki çoğu şampuanı kullandım. Mesela kafeinli sebamed saçlarımı ekstra döküyor. Konazol de aynı şekilde. Bu şampuanlara bu kadar para vermektense etmen alma düşüncesindeyim.
    ayyynı etkiler,bende de hem ketoral hem sebamed ters etki yapıyor,şuan sebamed kullanıyorum ama faydalı olduğunu pek düşünmüyorum,ama losyonlar ve diğer sebeblerden saç derisini temizlemek gerekiyor,bunun için dökülme karşıtı olmasından ziyade saçlı deriyi yormayan ama iyi temizleyen şampuan gerekli,siz bu amaç doğrultusunda hangi şampuanı kullanıyor yada banyoda nasıl saçlı derinizi minimum dökülme ile temizliyorsunuz?
    bazıları elma sirkesi kullanıyor ama yorumları nedir pek göremedim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı saççık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayyynı etkiler,bende de hem ketoral hem sebamed ters etki yapıyor,şuan sebamed kullanıyorum ama faydalı olduğunu pek düşünmüyorum,ama losyonlar ve diğer sebeblerden saç derisini temizlemek gerekiyor,bunun için dökülme karşıtı olmasından ziyade saçlı deriyi yormayan ama iyi temizleyen şampuan gerekli,siz bu amaç doğrultusunda hangi şampuanı kullanıyor yada banyoda nasıl saçlı derinizi minimum dökülme ile temizliyorsunuz?
    bazıları elma sirkesi kullanıyor ama yorumları nedir pek göremedim
    Yeşil renk yağlı saçlar için olan Vichy Dercos kullanıyorum. Saç yıkama tarağı ile deriyi iyice temizliyorum fakat saçlarımda bir o kadar dökülüyor. Dökülenler döküldükten sonra daha saç gelmiyor. 2 günde 1 yıkanan kafadan yıkamada rahat 50-60 tel belki daha fazla dökülüyor.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12