Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Yeni bir androjen inhibitoru

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman bence soyledir 2 tipi birden inhibe ediyordur tabi inhibasyon kalkinca dht azitiyor maalesefki (( oral yoldan biberiye mi kullansak hergun
    Dht nin androjen reseptorlerine baglanmasini engelliyormus cok saglam bi kaynakta buldum ss aldim diye buraya atamiyorum ingilizce bir sifa kitabi baska cilt rahatsizliklari icin birkac seyi denedim ve gercekten yaradi hergun 1 tk kurutulmus biberiyeyi suyla yutmayi dusunuyorum bence sizde deneyin neticede cok kullanilan bi baharat zarari olacagini sanmiyorum

Birde soyle bisey zix bir antagonist mi yoksa inhibitormu
    Inhibitor kendi gozlemime gore devamli kullanilirsa bir sure sonra enzim azalmaya basliyor kullanmayi birakinca da fazla yan etki olusmuyor ama antagonistte oyle degil birakildigi an vucut daha kotu bir geri donus yapiyor
    Misal dogum kontrol inhibitor degil antagonist keza aldactone da oyle o yuzden vucut hep basa donuyor
    zix inhibitör hocam, tek başına çinko çok yüksek doz olmadıkça 5ar inhibe etmiyor, etse de bünyeye girdiği vakit küçük bir miktar oluyor net çinko seviyesine bakarsak. çalışmada b6 ve azelaik asit ile kullanılıp 80-100% bir inhibasyon sağlanmış.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

miracle abi ile de konuştuk, fark ettiyseniz eski dönemlerde saç dökülmesi egzama çok daha az imiş. bunu bağışıklık sistemimizdeki farklılıklara bağlıyorum ben. erkeklerde testosteron dolayısıyla dht dedelerimizden çok daha düştü buna rağmen 17 yaşında saçı dökülen insanın dedesinin 90 küsür yaşına kadar nw0 kalması bunun derin bir sorun olduğunu gösteriyor. doğal pgd2 inhibitörleri, 5ar inhibitörleri ve hint yağı deneyebilirsiniz doğal ilerlemek isterseniz
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Birde bisey diyim bence bu illetin gercekten dogada caresi var ama bir turlu ortaya cikarilmiyor cikmiyor
    Ciksa kim sac ekim merkezlerine gidecek kim dogum kontrol hapi alicak

Dogum kontrol hapi artik korunma yontemi olarak kullanilmiyor bile diane kullanicilarinin cogu pko sebebiyle kullaniyor, kesinlikle herseyin bir caresi var ama insanlari ilaclara mahkum edip bu sektoru ayakta tutmak isteyen tacirlerde cok..
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zix inhibitör hocam, tek başına çinko çok yüksek doz olmadıkça 5ar inhibe etmiyor, etse de bünyeye girdiği vakit küçük bir miktar oluyor net çinko seviyesine bakarsak. çalışmada b6 ve azelaik asit ile kullanılıp 80-100% bir inhibasyon sağlanmış.
    Bunu oralde kullanan var mi acaba cok iyi bi oran

Bunu oralde kullanan var mi acaba cok iyi bi oran
    kana karıştığında etkisini yitiriyor, bu yüzden iyi. bildiğiniz cb0301 çalışma mekanizması gibi. erkekler için bakırı azaltıp östrojen bile düşürebiliyor çinko. saça olumlu bünyeye de olumlu etki yapabilecek potansiyelde ama doğru formüle etmek gerek.

Yeni Üye
    Saci yagli olanlar yapraklarin suyunu kaynattiktan sonra dusta en son durulama suyu olarak kullanirlarsa yaglanmayi durduruyormus

Their decoction (3 g per 100 ml of water) is recommended for those having oily hair as rinses after shampooing, seen the astringent-antiseborrheic properties.

https://www.monaconatureencyclopedia...ima-2/?lang=en

amazonda bir ilac firmasi bunu toz halinde satiyormus ve birisi altina “sacimi sıklastirdi eskisi kadar dokulmuyor” yazmis

Stuart (1911), referring to Ailanthus glandulosa, noted that in Chinese traditional medicine, the leaves of the plant are used to prepare a wash to promote the growth of hair and to treat parasitic ulcers and eruptions.

https://www.botanical-dermatology-da...lder/SIMA.html

The bark from A. altissima was known to have special properties and was used by Chinese herbalists as a medication to treat dysentery, mental disorders, heart complaints, diarrhoea and baldness (Parsons et al 19xx;591, Hu 1980:25,29,30,105).

http://www.heritagearchaeology.com.au/ailanthus.html

Sayfa 2/2 İlkİlk 12