Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçlarım Dökülüyor mu?

Saçlarım Dökülüyor mu?

Selamlar.
    17 Yaşındayım Doğuştan İnce Telli ve Dalgalı Bir saç yapısına sahibim Son 1 senedir saç dökülmesi değil de seyrelme problemleri yaşıyorum.

Bundan 1,5 sene önce 2018'de wax kullanmaya başladım ancak wax ile yatilmayacağını bilmiyordum aylarca waxla yattım vs saçlarım açıldı daha sonra dersimi aldım wax kullanımına ara verdim kullansam da yıkadım açıklar harika bir şekilde kapandı.

Saçlarım uzunken ön taraftan çok dikkatli bakıldığı zaman hafif bir hat gözüküyor yıllardır saçımı 3'e vurdurmadim hem hazır koronadan evdeyim uzar hemde saç tellerini kalinlastirir diye 3'e vurdum sonucunda söyle bir görüntü ortaya çıktı.
    Kesen Kişi Bir Kuaför vs değildi hayatında ilk defa birinin saçını tras eden biriydi Dengesiz kestiği için mi böyle gozukuyor yoksa boyle görünmesi Gayet doğal mı bilemedim.

Aradığım Cevap Şu
    3 Numaraya Vurulan Saçın Boyle Görülmesi Doğal Mı?
    Yoksa İnce Telli olduğu için mi ön taraf böyle net gözüküyor?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim fotoğraflar ne değil. Gölge vuruyor. Çözünürlük düşük.

Bu şekilde bile yer yer seyreklik olduğu gözüküyor. Ama saçını kesen kişinin dengesiz kesimi olması da muhtemel dediğin gibi.
    Birkaç hafta bekleyip, korona dolayısıyla berberde olmasa bile düzgün bir makine ile kısaltıp, aydınlık ve net fotolarını yükleyip paylaşırsan daha net birşey söyleyebiliriz. Bu halde keskin bir yorum yapıp, canını sıkmayalım.

Ailede ki kellik durumu nedir kardeşim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Üzmek istemem fakat saçlar gidici gözüküyor fakat bu geri döndüremeyeceğin anlamına gelmez. Daha fazla öncesi sonrası fotoğraf koyarsan daha net konuşulabilir.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum uzat aynı kıvama gelmezse anlarsın
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Saçım ince telli
    ancak ince telli olduğu için mi seyrek yoksa bir seyrelme mi var cozemedim 4 aydie bioxcin forte kullanıyorum çok bir etkisini görmedim.
    Miracle kullanmayı düşünüyorum seyrek yerleri gürlestirsin diye.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim fotoğraflar ne değil. Gölge vuruyor. Çözünürlük düşük.

Bu şekilde bile yer yer seyreklik olduğu gözüküyor. Ama saçını kesen kişinin dengesiz kesimi olması da muhtemel dediğin gibi.
    Birkaç hafta bekleyip, korona dolayısıyla berberde olmasa bile düzgün bir makine ile kısaltıp, aydınlık ve net fotolarını yükleyip paylaşırsan daha net birşey söyleyebiliriz. Bu halde keskin bir yorum yapıp, canını sıkmayalım.

saçlar gidici gibi ailende kellik varsa başlamış dökülmen. fotoğraflar hem net değil hem de saç şuan 3 numara gibi durmuyor önler uzun gibi anlayamadık düzgün yüklemen gerek.

Yeni Üye
    Miracleye bulaşmana gerek yok öncesinde daha güvenli etkenler var seti cell gibi, bu yaşta riske atma kendini

Ailenin Bir Kısmı Gür Saçlı Diğer Kısmi Seyrek.

Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçlar gidici gibi ailende kellik varsa başlamış dökülmen. fotoğraflar hem net değil hem de saç şuan 3 numara gibi durmuyor önler uzun gibi anlayamadık düzgün yüklemen gerek.

Seti & cell'i internette arattım hiçbir sonuç çıkmadı Bunlar nedir ne ise yarar nerede bulabilirim?

Forumda bir abimiz kullanmış harika sonuçlar almış saçım henüz fazla dokulmuyor hatta dokulmem yok seyrelme var bir kısımda bu seyrelmeyi durdurmak için Seti & cell kullanacağım yardımcı olursanız sevinirim.
    Alıntı Talepkar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracleye bulaşmana gerek yok öncesinde daha güvenli etkenler var seti cell gibi, bu yaşta riske atma kendini

Sayfa 1/2 12 SonSon