7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: evde basit biotin losyon yapimi

SaçımınDoktoru Üyesi

evde basit biotin losyon yapimi

Arkadaslar bildiğiniz üzere b7 vitamini olarak geçen biotin, hasar görmüş derilerden kolayca emilip serum biotin miktarina kumulatif olarak eklenmektedir. https://supplementansiklopedisi.com/...iotinReseptoru Biotin sac kalitesine ve saç kalınlığına etki eden bir vitamin, bunun icin edinmeniz gereken hap formundan ziyade kapsül formunda toz biotin edinmeniz. Ben nature's supreme biotin kullaniyorum. Hem iciyorum hem losyonu kafama sürüyorum, sürdükten sonra saçta fırçamsı bir kalinlasma hissediyorum ve hoşuma gidiyor. 50 60 derece bir sicaklikta 25 ml suda 5 6 kapsül 2500ug biotini cozduruyorum, cozunuyor cok az tortu kaliyor, kapsülün kireci vs kaliyor, ayristirabilirsiniz, losyonun rengi asagidaki gibidir. Elinde biotin olan var ise deneyip paylasabilir, alkollu hic denedim.

https://i.hizliresim.com/4j17N4.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sıcaklık 25 derece olunca tortu oluşabilir sicakliği hep ayni tutamassin
    Cell gece / seti sabah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kaynatmadan alkolle çalkalasak çözülmez mi ? illa çözmek için kaynatmak mı gerekli ? Bana birisi topikal fin için 1 gramı ezip 5-6 ml alkol içeren losyonla çalkalamak yeterli dedi bu sizce emilim için yeterli değil mi ? Bana çözmek için ne tavsiye edersiniz
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

biotin losyonu kullanıp da minik tüylerden fırça gibi kıllanma sağlayan oldu mu formda?
    topikal biotin nasıl olur acaba bu konuda ?

Yeni Üye
    Biotin suda çözünen bir bileşen, alkole gerek yok. Sıcaklık sadece çözünme süresini azaltmak için önemli. Normal sıcaklıktaki suda da çözebilirsin ama bu süreç 1 haftayı geçebilir.

Alıntı Tahaer1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biotin suda çözünen bir bileşen, alkole gerek yok. Sıcaklık sadece çözünme süresini azaltmak için önemli. Normal sıcaklıktaki suda da çözebilirsin ama bu süreç 1 haftayı geçebilir.
    peki minoxidil ile herhangi bir etkileşim söz konusu olur mu ?

Hocam bir mesajınızda nw4 seviyesinden bu seviyeye getirdiğinizi söylemiştiniz sanki saçlarınızı.Kan dolaşımını artırmak hakkında ne gibi öneriler verebilirsiniz bana?