4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Dermografik ürtiker- saç dökülmesi

Hybrid View

Yeni Üye

Dermografik ürtiker- saç dökülmesi

5 Yıldır dermografik ürtiker hastasıyım ve ilk defa bu hastalığın bir işe yarayacağını düşündüm. Aklımda şöyle bir fikir var ;
    İlk olarak dermografik ürtiker diğer adıyla dermografik kurdeşen kısaca fiziksel hasar gören yerin kılcal damarlarının vücudun ürettiği histamin sayesinde genişlemesi . Fiziksel hasar gören yer kabarıyor . Fiziksel hasardan kastım tırnak ile oluşan çizikler örnek olarak verilebilir. Normal bir insanda böyle bir durum orataya çıkmaz .çizilen yerde kan dolaşımı bu sayede artıyor . Aynı zamanda bölge ısınıyor . Bunu saç derisinde test etmeye başladım . Sizin görüşleriniz nedir ?

Yeni Üye
    Dokulmeye etkisi oldu mu

Yeni Üye
    Evet . Yeni saçlar çıkardı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dermaroller vb ile yapılan iğneleme işleminin mantığı da aynı. Uygulanan bölgeyi ufak ufak yaralayarak, bölgenin kan dolaşımı kalitesini arttırmak. Aşağıdaki linkte dermaroller, dermapen benzeri aletlerle yapılan iğneleme örnekleri mevcut. Bazıları minox gibi etkenlerler birlikte iğneleme yaparken, bazıları ise sadece iğnelemeyle muazzam sonuçlar almışlar. Göz atmanızı tavsiye ederim.

https://www.hairlosstalk.com/interac...ummary.121072/