Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 17 yaş önden ve yandan acilma var

17 yaş önden ve yandan acilma var

Merhabalar öncelikle konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum fakat dönem başından beri saçım dökülüyor. Banyoda 30-40 tane tel cikiyo toplam.
    On taraf

Sol yanim

Sağ yanım

Yani neler yapabilirim bilmiyorum umarım. Seneye sınavım var çalışırken veya stresten saçımın dökülmesinin artmasından korkuyorum. Tesekkurler

Banned
    Kardeşim çok agresif bir dökülmen var gibi görülmüyor seyrelmeler başlamış gibi bende sitede kanıtlanmış tedavilerden başlayabilirsin kesinlikle oral bir tedavi önermiyorum , minoxil içinde yaşın genç bana sorarsan setipiprant iyi bir başlangıç

Bu Ciddi birsey değil 10 kisiden 7'sinde var sol tarafta bende de var.

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    DUPA tipi dökülme başlangıcı gibi geldi bana.

@Sanberk Napabilirim peki ? korona yüzünden test de yaptıramıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mast bırak öncelikle, stres yapma.Minoxil alabilirsin su An ki koşullarda ya da durumun iyiyse miracledan setipiprant temin etmeye caliş.Gerçi bu dönemde kargo istemek ne kadar doğru olur bilmiyorum.Bende sipariş edecektim malum olaylardan dolayı vazgeçtim

Uyku sorunu olabilirmi ? ben 5 civarı uyuyup 11 gibi kalkıyorum bide yks hazırlanıyorum uyku duzenimimi deistirsem ? stres yok daha

Şuan saçımı 3 e vurdum berbat haldeymis saçlarım https://hizliresim.com/EotnEO .
    Napabilirmki?

Yeni Üye
    Saçların yıpranmış duruyor, yeme-içmene ve uyku düzenine mutlaka dikkat et, 5'te yatmak hiç sağlıklı değil, vücut melatonin hormonunu salgılamıyor, kısaca onarılmıyor hücrelerin. Dermaroller al, 1-1.5 mm, seti+cell tedavisi bu yaş için en güveniliri, söylemesi çok kolay olsa da uygulaması bir o kadar zor biliyorum ama stres yapmamaya çalış, saç tedavileri ömür boyu süren tedavilerdir, 2-3 ay hiçbir şeydir. En önemlisi, yalnızca saçın için değil, tüm beden ve ruh sağlığın için uykunu düzenle

SaçımınDoktoru Üyesi
    3 numarayken öyle gözükmesi normal. Saç çizgin biraz gerilemiş gibi duruyor. Miracle adminden en güvenli tedavi seti+cell temin edebilirsin.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Sayfa 1/2 12 SonSon