Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: D vitamini ile ilgili önemli yardımcı olurmusunuz

D vitamini ile ilgili önemli yardımcı olurmusunuz

Arkadaşlar malum durum ve sınava hazırlandığım için 70-80 gündür evdeyim çok dışarı çıktığım söylenilmez aklıma takılan güneş falan alamıyorum ya acaba D vitamini eksikliğim olabilirmi yanıtlarsanız sevinirim

Yeni Üye Zuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D vitamini inanilmaz öneme sahip bir vitamin Aslında vitamin değil hormondur. Ben kendimdeki eksikliği askerde iken fark ettim. Normalde kış süresince rahat 3-4 kere grip olurdum ancak askerliğimi ağustos ayında yaptığımdan dolayı inanılmaz derecede güneşe mahruz kaldım malum eğitimden dolayı ) Bedelli yaptım 21 gün. o 21 gün içinde epey güneşlendik komutanlar sağolsun Neyse istanbula geldim kış aylarına girdik ben normalde hep herkezden önce grip olurdum salgın dönemlerinde. Ancak tuhaf şekilde herkezden sonra olup burun akıntım vs gibi belirtiler nerdeyse 1 günden daha az süre içinde geçiyordu çok hafif sıyrıklarla atlattım. Sebebini merak ettim bi anda aklıma d vitamini geldi. Sonra biraz araştırma yapıp d vitaminin bağışıklık sistemi üzerinde inanılmaz etkisi olduğunu öğrendim. Canan karatay bunu çok iyi açılıyordu. Üstelik daha önceki kış zamanlarında kendime çok dikkat etsemde yine grip olur yatak döşek durumuna geçiyordum 3-4 günde anca kendimi toplaryabiliyordum ve izin alıp çalışamıyordum iş yerinde. Şimdi böyle olmayınca şok oldum açıkçası. D vitamini için yaz güneşi şart ben bunu anladım.

Yeni Üye
    Olabilir, herkeste olabilir, günlük balkonda camda kollar açık 5-10 dakika güneşlenmeyi tavsiye ediyor doktorlar

sa hocam bendede durum aynı sınava hazılanıyorum acaba d vitamini eksikmidir diye düşünmüyorum değil ama hava açıkken balkonda 15 dk falan oturuyorum . olduğu kadar
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Banned
    İskandinav ülkeleri beni şaibeye düşürüyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    D vitamini için takviye almaktansa evinize güneş vuruyorsa soyunup güneşlenmek en iyisi

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D vitamini için takviye almaktansa evinize güneş vuruyorsa soyunup güneşlenmek en iyisi
    Ben soyunup balkona çıkıyorum hocam daha verimli oluyo
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Alıntı SaçDostu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum kaç dakika duruyorsun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı SaçDostu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok net dinçlik geliyor insan kendini iyi hissediyor. Bu durumlar D vitamininin varlığına işaret ediyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    https://img.techpowerup.org/200530/7...71f616b148.jpg

Arkadaşlar bu resimde gördüğünüz gibi. Güneş gören bir yere koltuk koyup yarım saat veya daha az güneşlenebilirsiniz bu yeterli olur. D vitamini için Antalya’nın kumsallarında cayır cayır yanmanıza gerek yok yani. 15 dakika direkt olarak o güneş ışığına maruz kalmak yeterli olur.

Sayfa 1/2 12 SonSon