Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Beyler bir çok şey kullandım yardım!!

Yeni Üye

Beyler bir çok şey kullandım yardım!!

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim yaşım 22 ve 17 yaşından beri saçım dökülüyor (özellikle tepe noktam) 5 senedir gitmediğim doktor yapmadığım tedavi kalmadı hepsi genetik dökülmen var dedi birçoğu yapacak birşey yok dedi bazıları da birkaç ilaç yazdı 1 yıl düzenli minoxidil kullandım ancak dökülme aynı şekilde devam etti (günde en az 150 tel saç döküyorumdur) ve sonucunda kafamın içini mahvetti dökülmeyi kesmeyip yeni saç çıkarmadığı gibi üstüne bir de kafamın içini yaktı yane yanarak kaşınıyor saçımın içi ve yoğun kepek döküyor saç ile birlikte neyse 4-5 ay boyunca hairforte ve xpecia kullandım oda doktor önerisi oda minoxidil gibi kafamın içinde yanmalar yapıyor yerimde duramıyorum sonuç olarak en son doktor losyon tedavisi uygulama alerjin var dedi ancak yapacak birşey de olmadığını söyledi beyler artık saçımı uzatamıyorum çok cılız ve cansız duruyor ne yapacağımı da bilmiyorum nasıl toparlarım ne olur bi yardım da bulunun!! ss yolladım.

https://i.hizliresim.com/chyDAO.png

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ghosthai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim yaşım 22 ve 17 yaşından beri saçım dökülüyor (özellikle tepe noktam) 5 senedir gitmediğim doktor yapmadığım tedavi kalmadı hepsi genetik dökülmen var dedi birçoğu yapacak birşey yok dedi bazıları da birkaç ilaç yazdı 1 yıl düzenli minoxidil kullandım ancak dökülme aynı şekilde devam etti (günde en az 150 tel saç döküyorumdur) ve sonucunda kafamın içini mahvetti dökülmeyi kesmeyip yeni saç çıkarmadığı gibi üstüne bir de kafamın içini yaktı yane yanarak kaşınıyor saçımın içi ve yoğun kepek döküyor saç ile birlikte neyse 4-5 ay boyunca hairforte ve xpecia kullandım oda doktor önerisi oda minoxidil gibi kafamın içinde yanmalar yapıyor yerimde duramıyorum sonuç olarak en son doktor losyon tedavisi uygulama alerjin var dedi ancak yapacak birşey de olmadığını söyledi beyler artık saçımı uzatamıyorum çok cılız ve cansız duruyor ne yapacağımı da bilmiyorum nasıl toparlarım ne olur bi yardım da bulunun!! ss yolladım.

https://i.hizliresim.com/chyDAO.png
    Merhaba,
    Saç derin sanırım, minoxildeki ppg içeriğinden dolayı böyle tahriş olmuş. Fırsatıız olursa rogaine, kirkland gibi markaların foam yani köpük versiyonlarını deneyin. Onlarda da alkol var ama aynı tahrişe sebep olacağını sanmıyorum.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda birçok güvenli tedavi var, kozmetik ürünlerden fiyat-performans açısından çok daha iyi etki aldım ben.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

özellikle advancell toparlar gibi duruyor, bir göz atın isterseniz konusu ana sayfada sol tarafta olacaktı
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Peki advancell nedir ayni tahrişi yapar mı? ve ne kadar süre kullanmam gerekir?

bana olmadı, ppg yok içinde bildiğim kadarıyla. saçınızın kalmasını istediğiniz süre bütün tedavileri kullanmanız gerekiyor. bırakınca hepsi etki yitirir.

kardeşim 1 sene minoxil kullandım demişsin ama minoxili düzgün kullandın mı? eğer minoxil yaramadıysa başka sebepler olabilir.doktora gittim demişsin ama hani minoxili kullandıysan mutlaka genetik dökülmeyi durdurup saç çıkarması gerekti.minoxilde işe yaramadıysa sende hiç bir şey işe yaramaz.bilmediğin şeyler kullanıp deri hastalığına felan yakalanabilirsin bence bırak dökülsün.

Yeni Üye
    Kardeş gerçekten faydadan çok zararı dokundu önde bı tüylenme oldu umitlendim ilk başlarda sonra aynı tas aynı hamam dökülmeye devam etti o tüylerde öyle kaldı

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxil işe yaramadıysa ben başka bir şeyin de işe yarayacağını sanmıyorum. Farklı bir problem olabilir.

Yeni Üye
    Sen cellegance diye yazdığın şeyi ne zamandır kullanıyorsun var mı fayda felan? Bide ne kadara mâl oluyor sana?

Sayfa 1/2 12 SonSon