Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finas tekrar

Hybrid View

Yeni Üye

Finas tekrar

Arkadaşlar önceki başlıklarımı takip eden bilir 4-5 ay min dut uyguladım ama bu süreç beni çok yordu her sabah duş almak özellikle beni hasta ediyordu. 4-5 aylık bir boşluktan sonra seyrelmenin artmasıyla birlikte proscar 1/4 kullanmaya karar verdim. korkmuyorum açıkçası. daha 2.gün. gelişmeleri buraya yazacağım yan etkiler olursa bırakırım olmazsa devam. 4-5 ay kullanmayı düşünüyorum fayda verirse miracle losyon ile desteklemeyi düşünüyorum. tavsiyelere açığım.

Yeni Üye
    Bugün 3.gün daha çok yeni. Yeşil çay ve kabak çekirdeği de tüketiyorum. Vertex iyice seyreldi bir sene içinde sonuç alamazsam iyice kelleşicez. proscardan sonuç alana kadar kullanmayı deneyeceğim yan etkilerden korkum yok.

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanetkilerden korkum yok demek iyi cesaret sonuçta ilacı bıraktığınızda gerileme olucak fakat yanetkiker kalıcı olabilir. Ben 5 6 ay topikal finas kullandım ama keşke hiç kanıma bulaştırmasaydım diyorum çünkü sürdürülebilir deil

SaçımınDoktoru Üyesi
    Başlangıç için, saç durumunu da paylaşabilir misin?

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    finastan korkmamak yanetkiden %80 uzak olmak demektir, eğer şuanki mevcut tedavim olmasaydı bende başlardım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Başlıyorsanız bırakmamak üzere başlayın bırakınca tam bir bir yıkım çünkü
    Tedavim;

Yeni Üye
    Arkadaşlar yanlışsam düzeltin ancak tüm tedaviler sürdürülebilir değil. hayatın boyunca uygulamak zorundasın. ben bir süre finas kullanıp sonuç alıp sonra seti-miracle gibi etkenlerle korumaya çalışmayı planlıyorum. biraz risk evet ama yan etki göreceğimi düşünmüyorum. fotoğraf paylaşamıyorum çünkü saçlarım uzun baya. belli olmuyor ancak değişimi gözlemledikçe yazacağım buraya. bir sıkıntı görürsem de bırakacağım. bir problem görene kadar devam.

Finasterid kullanırken androjen reseptörlerinde upregülasyona sebebiyet veriyor.Yani ilacı bırakınca reseptörler androjenlere daha duyarlı hale gelecek bıraktığın an dökülmen şiddetlenecek.O nedenle başlamanı tavsiye etmem.Yan etkileri göze alırım diyorsan bırakmaman lazım.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlışım varsa düzeltin ama 5ar aktivitesini azaltan bir etkenin reseptör sayısını da zamanla düşürmesi gerekmez mi? testosteronda yaptığı artış da 5ar disaktivesi sonucu serbest testo dönüşemiyor artış ondan oluyor buna da reflex diyoruz diye biliyorum. direkt antagonistler yine reseptöre bağlandığı için reseptör sayısını arttırabilir mi bilmiyorum ama, o kadar reseptöre bağlanmak için sentezlenmiş madde belki reseptör sayısını arttırabilir diye kafa yürüttüm tabi bu sadece kafa yürütme.

yine de seti vb. şimdiden başlasaydınız olmazsa yine kullanırdınız tabii ki size kalmış.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Arkadaşlar selamlar. Finas 12.gündeyim. Daha öncede söylediğim gibi şaçlarım uzun tedavi biraz daha etkili olsun diye saçımın kırıklarını aldım ve uçlarından biraz kestim saç güçlensin diye. Nitekim saçım güçlendi ve kısmen biraz daha sağlıklı duruyor. Bunun finasla mı alakalı yoksa kırıkları aldırdığım için mi saçım güçlendi ayırt edemiyorum. 12. gün itibariyle hiçbir yanetki görmedim aynı şekil günde proscar 1/4 şeklinde devam ediyorum tedaviye. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. tepe gerçekten çok seyrek şuan saçım uzun olmasına rağmen aralardan boşluklar görünüyor. Finas etkili olacak mı sizce tepe için? kabak içi çekirdeğe ve yeşilçaya da devam.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon