Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Finas tekrar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı gokselbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Finas 12.gündeyim. Daha öncede söylediğim gibi şaçlarım uzun tedavi biraz daha etkili olsun diye saçımın kırıklarını aldım ve uçlarından biraz kestim saç güçlensin diye. Nitekim saçım güçlendi ve kısmen biraz daha sağlıklı duruyor. Bunun finasla mı alakalı yoksa kırıkları aldırdığım için mi saçım güçlendi ayırt edemiyorum. 12. gün itibariyle hiçbir yanetki görmedim aynı şekil günde proscar 1/4 şeklinde devam ediyorum tedaviye. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. tepe gerçekten çok seyrek şuan saçım uzun olmasına rağmen aralardan boşluklar görünüyor. Finas etkili olacak mı sizce tepe için? kabak içi çekirdeğe ve yeşilçaya da devam.
    12 günde hiçbir şey saçı güçlendirmez. Size güçlenmiş, güzelleşmiş gibi gelmiştir.

Yeni Üye
    Arkadaşlar an itibariyle 20 gün oldu proscar 1/4'e başlayalı. Şimdilik buraya yazacak kadar bir değişim olduğunu söyleyemem. bir saç çıkışı veya güçlenme kalınlaşma yok. Hiçbir yan etki de görmedim. Olası yan etkileri engellemek için tavsiyelerinize açığım. Korona yüzünden evdeyim evde elimden geldiğince spor yapmaya çalışıyorum onun dışında yeşil çay ve kabak için çekirdeği tüketiyorum. Şimdilik devam. Korona işi bittikten sonra dermoroller ve minox da eklemeyi düşünüyorum tedaviye.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar an itibariyle 20 gün oldu proscar 1/4'e başlayalı. Şimdilik buraya yazacak kadar bir değişim olduğunu söyleyemem. bir saç çıkışı veya güçlenme kalınlaşma yok. Hiçbir yan etki de görmedim. Olası yan etkileri engellemek için tavsiyelerinize açığım. Korona yüzünden evdeyim evde elimden geldiğince spor yapmaya çalışıyorum onun dışında yeşil çay ve kabak için çekirdeği tüketiyorum. Şimdilik devam. Korona işi bittikten sonra dermoroller ve minox da eklemeyi düşünüyorum tedaviye.
    Koronanın geçmesini neden bekliyorsun ki?

Minox ve dermaroller tedariği ise, internetten, eczaneden alabileceğinden daha ucuza alabilirsin.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 gün etki görmek için kısıtlı, yan etki için ekstra dht inhibitörleri doğal olsa da faydadan çok zarar sağlayacaktır diye düşünüyorum, doktoruna danışıp çinko vb. alabilirsin. bunun dışında kullanacaksan yan etkilerini sürekli göz önünde bulundurma nocebo etkisi yapacaktır, kafanı boşalt sporunu yap sağlığını bağışıklığını yüksek tut. Doktora gidip hormonlarına düzenli baktır baseline ile doktorun karşılaştırıp yorum yapacaktır ki herkesin yapması gerekiyor böyle şeyleri.
    minox gibi bir topikal kullanma isteğindeysen keşke topikal başlasaydın, dermaroller sonrası minox fin vb. topikal önermem etkileri ön plana çıkacağı gibi yan etkileri de bu şekilde seyredebilir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Erkek tipi dökülmem için ne önerirsin hocam biliyorum bunun sonu yok ekime kadar ancak ağustosta saç ektireceğim o zamana kadar saçlarımı koruyacak hap olur sprey olur ne var hocam söyler misin rica etsem pek yabancıyım konulara?

Yeni Üye
    Arkadaşlar selam. Tedavinin 26.günündeyim. Yan etki yok. Gayet istediğim gibi gidiyor ön çizgide ve şakaklarda tüylenmeler başladı. Tepeyi tam kontrol edemiyorum saçım uzun olduğu için anlaşılmıyor. Genel olarak da saçımda bir canlanma ve güçlenme var ancak bunlar tabi başlangıç seviyesinde çok büyük gelişmeler olduğunu söyleyemem ama ilk 1 ay için tedavinin iyi gittiğini söyleyebilirim. Tedaviye biotin ve çinko takviyesi ekledim. Sipariş ettiğim dermaroller az önce geldi. İlk defa yaptım az önce daha çok şakak ve ön çizgi olmak üzere tepe kısmına da yapmaya çalıştım biraz ancak saçım uzun olduğu için dolanıp koptu birkaç saç teli. Saçın kopmasına karşı bir tavsiyeniz varsa bekliyorum. Bu arada dermaroller'ınızı nasıl temizliyorsunuz bu konuda da yardımınızı bekliyorum? 1.5mm 540 iğneli olandan aldım. yaklaşık 10dk boyunca uyguladım ilk denemem olduğu için biraz acımasız davrandım kendimi kafa derimde hala bir acı ve yanma var 10-15 dakikadır. Şimdilik bu kadar yeni bir gelişme olunca bildireceğim.

Yeni Üye
    Gün itibariyle finasa başlayalı bir ay derma roller ve çinko biotin takviyesine başlayalı 1 hafta oldu. bir önceki güncellememde belirttiğim gibi şakaklar ilerlemeye devam ediyor saç çıkışları devam ediyor ancak henüz kalınlaşmadılar ama tüy seviyesinde de değiller. saçım çok uzun olduğu için tepeyi hala anlayamıyorum ancak sanırım pek bir gelişme yok şimdilik. saçta net bir canlanma güçlenme oldu ancak hala istediğim seviyelerde değil. finas'ı proscar 1/5'e düşürdüm böyle de etki almaya devam edecek miyim diye. şimdilik bu kadar.

Dermaroller temizleme tavsiyelerinizi bekliyorum hala.

Yeni Üye
    Arkadaşlar tekrar selam. Bugün itibariyle 50 gün oldu.saçım uzun olduğu için dökülmene ne kadar azaldı tahmin edemiyorum ancak azaldığını görebiliyorum. Şakaklarda yavaş yavaş ilerlemeye devam ediyor.önümüzdeki 3 ay için umudum yüksek özellikte tepede gözle görülür bir değişim gözlemlemeyi umuyorum. hiçbir yan etki yok hala. dermaroller düzensiz yapıyorum haftada 2-3. çinko takviyesi devam kutu bitmek üzere yenisini almalı mıyım bu konuda tavsiyelere açığım.

Yeni Üye
    bugün 2 tane minox siparişi verdim 2 güne gelir heralde çinkonun bitmesiyle omega 3 aldım tedaviye bundan sonra finan+minox omega 3 ile devam edeceğim

Yeni Üye Berk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün 2 tane minox siparişi verdim 2 güne gelir heralde çinkonun bitmesiyle omega 3 aldım tedaviye bundan sonra finan+minox omega 3 ile devam edeceğim
    Minox'u hangi marka ve hangi siteden aliyorsunuz? Memnun kaldiniz mi etki olarak?
    Saç dökülmem androgen"etik" ama bu durum hiç "etik" değil!

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon