8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kullandığım etkenler başımı ağrıtıyor ne yapmalıyım?

Yeni Üye

Kullandığım etkenler başımı ağrıtıyor ne yapmalıyım?

Selamlar,

2 sene boyunca Cell kullandım, hiçbir yan etki yokken bi anda baş ağrıları başladı. Losyonu sürdüğüm anda başlıyor ve 1-2 gün boyunca sürüyor. Çok fazla bastırma vs. de yapmıyorum + sadece şakaklarda kullanıyorum. Bu uzun süreli kullandımdan falan mı kaynaklanır? Başka alkol içeren şeyler sürdüğümde de baş ağrısı oldu. Tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı varsa çok sevinirim :)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bunun inflamasyondan başka açıklaması yoktur. İnflamasyonla mücadeleyi genel olarak yapmanız daha iyi olur. Beslenmede aburcubur hazır paket gıda varsa çıkarınız. Tedavi olarak seti olabilir.

Bende cell kullanıyorum 20 gündür falan ama bende sıkıntı yok

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen yıl bana da olmuştu losyondan sonra sanırım kafa ıslakken soğuk yedim sinüzit tarzı bir şey oldu. Sonraki günler de losyonu sürdüğüm an daha doğrusu kafam ıslandığı an baş ağrısı başlıyordu bende de. 2 gün falan ara verdim daha sonra tekrar başladım problem olmadı. O olaydan sonra losyonu sürdükten sonra odadan çıkmıyorum 15 dakika falan ve o günden sonra bir daha baş ağrısı yaşamadım.

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun inflamasyondan başka açıklaması yoktur. İnflamasyonla mücadeleyi genel olarak yapmanız daha iyi olur. Beslenmede aburcubur hazır paket gıda varsa çıkarınız. Tedavi olarak seti olabilir.
    Sanmıyorum, inflamasyondan dolayı ağrısaydı deride bir ağrı meydana gelirdi, losyonlar gerçekten bazen baş ağrısı yapabiliyor, bu seti içinde geçerli.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafa inflamasyondan ağrısayda kelleşen bireylere hayat cehennem olurdu sanırım..
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafa inflamasyondan ağrısayda kelleşen bireylere hayat cehennem olurdu sanırım..
    hocam size özelden yazdım da müsaitseniz bakar mısınız ?

Yeni Üye
    Acaba uzun süreli kullanımdan dolayı olmuş olabilir mi? Sonuçta alkol içeriyor anladığım kadarıyla emilim sağlanması için. Ağrıyan bölgelere yakın sivilceler de var uzun süredir ondan olabilir diye de düşündüm açıkçası.