6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Yardim edin. Kel olmak istemiyorum

Yeni Üye

Post Yardim edin. Kel olmak istemiyorum

27 yasındayım 22 yasından beri saçlarım dökülüyor ama çok yoğun değil yastıkta bi iki tel banyoda 50 60 günde 100 tel diyebiliriz, saç dökülmemin 5.senesindeyim saclarım günlük rutin dökülmeler yüzünden seyreldi baya, birde saç derimde kasıntı ve kabuklanma oluyor elimi sürekli kafamda gezdırıyorum tırnak aram sarı sarı tortularla doluyor yara kabugu gibi. Muhtemel genetik dökülme yasıyorum babam 50 yasında ama saçları sadece şakak kısmında yok genel manada iyi saçları saç tipimiz birebir aynı ama dayılarım kel annemınde saçları seyrek bu benı çok endiselendiriyor. Fotograf yüklemeyi denedim ama beceremedim. Yaza kısmetse düğünüm olacak bu saçla insan içine dahi çıkmak istemiyorum İnanın napacağımı nasıl yol izleyeceğimi bilmiyorum her bilgiye ihtiyacım var. verteks bölgem aynı böyle belki biraz daha sıktır : https://www.google.com/url?sa=i&url=...AAAAAdAAAAABAD
    tepe bölgemde bu kardeşimizin resmindeki gibi. Fotograf yukleyebilsem cok daha iyi olurdu ama resimler hemen hemen birebir sac yapısı olarakta seyreklık olarakta

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hizliresim.com gibi bir siteye yükleyip, linkleri buraya yazabilirsiniz. Fotolar aydınlık, gölge olmayan bir ortamda olsun. Örnek verdiğiniz fotolarda da, çok büyük bir sorun yok bence. Hele ki öyle insan içine çıkmak istemiyorum diyecek kadar da değil. Strese sokma kendini bu kadar.

Yeni Üye
    Fotoları atsan tabi daha iyi olur.. Ama bu kadar kasmaya gerek yok hakkaten.. en kötü ihtimalle düğün zamanı topik kullanırsın..
    Önce tahlil vs yaptırmak mantıklı olur eksik vitamin falan varsa tamamlarsın. Sonra blocker losyonlar ya da (yan etkileri olabilecek)ilaçlar düşünülebilir..

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hizliresim.com gibi bir siteye yükleyip, linkleri buraya yazabilirsiniz. Fotolar aydınlık, gölge olmayan bir ortamda olsun. Örnek verdiğiniz fotolarda da, çok büyük bir sorun yok bence. Hele ki öyle insan içine çıkmak istemiyorum diyecek kadar da değil. Strese sokma kendini bu kadar.
    hocam mesaj kutunuzu boşaltır mısınız?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Arkadaşlar, ben bir aydır 2 günde bir saçlarımı sabun ve şampuan kullanmadan hafifçe yıkıyorum ve durulma suyuna doğal elma sirkesi katıyorum ve saçlarımı bu şekilde duruluyorum. Ayrıca 2 aydır en az 2 günde bir cupra levrek gibi balıklar tüketiyorum. Haftada 1 ile 2 kilo arası tüketmeye çalışıyorum. Ayrıca Yağlı gıdalar ekmek vs gıdaları bir miktar azaltmaya başladım. Şu ana kadar
    elde ettiğim sonuçlar; saçlarımda ve özellikle sol şakağımdaki yoğun hassasiyet kaşıntı oldukça azalmış durumda, kaşıntı değil ama sol sakağımdaki hassasiyet nerdeyse yok seviyesinde. Saçlarımda belirgin bir güçlenme hissediyorum. Ayrıca söylemeyi unuttum. Doğal turşu satın aldım ve her gün bolca tüketmeye çalışıyorum. Benim tercihim lahana turşusu. Bende son 2 yıldır mental performansta düşüş vardı. Ama son 1 aydır düzelmeye başladı diyebilirim. Libidom da düşüktü devamlı uykum geliyordu. Şu an bu sorumlarım ciddi ölçüde azalmış durumda. Arada bir saçlarıma hafifçe masaj yapmaya çalışıyorum. Bu masaj olayı işe yarıyor lakin sert masajların saçlarıma biraz zarar verdiğini düşünüyorum. Daha doğrusu bünye bir anda sert masajın yarattığı tahribatı kaldıramıyoru olabilir bilemiyorum. Sonuç olarak beslenme ve bazı doğal tedaviler sonuç vermiyor değil. Bir bilgi ve tecrebe olarak sizlere aktarmak istedim. Herkese acil şifalar.
    3 ay miracle losyon
    Setipiprant Başlangıç:03.10.2018
    Cellagance losyon Başlangıç: 04.10.2018
    solgar 1mg biotin,Zinco-c
    haftada bir defa dermastamp
    durulamada ısırgan otu suyu,karanfil suyu
    her gün birkaç diş sarımsak bol su içmek
    kaliteli zeytin yağı + soğuk pres çörek otu yağı + karışık bazı yağlar
    Düzensiz masaj
    Duzensiz ev yoğurduna bir çay kaşığı öğütülmüş zencefil+zerdaçal+çörek otu+ çörek otu yağı+akgünlük+siyah üzüm çekirdeği

kaşıntı varsa ve tortu varsa bana inflamasyon var gibi geliyor. normal dökülmelerde saç, çok yağlanmadıkça (4-5 gün sonra. tabi kişiden kişiye değişebilir kimisinde 1 gün sonra yağlanma oluyor. ) eğer saçınız çok fazla kaşınıyorsa ve hatta garip garip tortular geliyorsa, sizin bir deri hastalığınız olabilir biran önce bir dermatolojistle görüşüp durumu anlatın. tavsiyeme gelicek olursak, fast food tüketiyorsanız (hamburger ve işlenmiş trans yağlar) çıkarmanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü inflamasyona neden olan en büyük etkilerden birisi beslenmeden geçiyor. inflamasyon varsa tedavilerden sonuç almanızda zorlaşacaktır o yüzden önce inflamasyonunuzu düzeltmenizi öneririm.