4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Herbalance Losyon Yapımı (Tedavi Arasında Nemlendirme Amaçlı)

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Herbalance Losyon Yapımı (Tedavi Arasında Nemlendirme Amaçlı)

merhaba arkadaşlar, beni bazılarınız zix konularına yaptığım yorumlarla bilir. kısa bir süre önce miracle üstadımızın yardımı sayesinde setipiprant ve advancell tedavime başladım. losyonlardan alabileceğim performansı artırmak amacıyla önceden paylaştığım zix formülüne eklemeler yaptım ve özellikle advancell losyonun veriminde artış gözlemledim, hem nemlendirmenin önemini kavramak hem de nemlendirme açısından masrafı düşük olan bir losyon olan herbalance'ın yapımını sizinle paylaşmak istedim. losyonun içeriği tamamen kişiselleştirilebilir ve dozlarda değişim yapabilirsiniz, herhangi alerji veya olumsuz bir durumda mesuliyet kabul etmediğimi söylemek istiyor ve tarife geçiyorum.

1) ısırgan-yakı otu
    2) çinko sülfat heptahidrat (gıda sınıfı) veya bulamıyorsanız zinco gibi takviyeler de olabilir
    3) piridoksil-5-fosfat (b6 vitamini aktif formu)
    4) saw palmetto
    5) distile su
    6) etil alkol
    7) gliserin

yapılışı:
    1) ilk önce 40 ml distile suda bir miktar ısırgan otu ve yakı otunu demleyin ve soğumaya bırakılır
    2) iyice soğuduktan sonra 600 mg çinko sülfat heptahidrat ve 150 mg piridoksal-5-fosfat eklenir
    3) etkenlerin çözünmesi beklenirken 20 ml etil alkole istenilen miktarda saw palmetto sıkılır
    4) alkol ve distile su çözeltileri karıştırılır ve az miktarda gliserin eklenir

evet arkadaşlar kendi hazırlama biçimim böyle, henüz saw palmetto vb. eklemedim ileride eklemeyi düşünüyorum. sonra losyonu bir kahve filtresi ile süzebilir ve ana tedavilerinizin arasında nemlendirme amaçlı uygulayabilirsiniz. şahsen aldığım verimi iyi etkilediğini düşündüğüm için paylaşma kararı aldım, bu arada da bir zix güncellemesi yapmış oldum. umarım faydalı bulursunuz.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Evet ısırgan otu faydası var gerçekten. 1,5 ay falan kullandım özellikle öndeki saçları kalınlaştırdı. Bir türlü uzamayan minyatür saçlar vardı onları hakarete geçirdi.Yalnız 10 gün falan bıraktım ısırganı tekrar saçlar cılızlaşmaya başladı. Sanırım sürekli devam etmek gerekiyo. Doğal minoxil etkisi mi yapıyo anlamadım :S Sadece yakı otu kullandığım zamanlar oomuştu bi faydasını göremedim. Yakıyı çıkarıp ısırgan miktarını arttır bence..

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tedavi amaçlı kullanmıyorum bir beklentim de yok. saçı dolgun gösterip kaşıntıyı azaltıyor bu kadar...
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Acaba bu yakı ısırgan karışımını yapmak için sıcak suda demlemek mi gerekiyor,sıcak su olmadan normal içme suyuna atıp demini almasını beklesek olur mu ki
    Bir de kaç dk bekletmeliyiz bu önemli mi