Evet arkadaşlar internette asılsız olduğunu düşündüğüm bir haber dolaşıyor "erkeklerin saçı dayıya çeker"

Erkeklerin saç durumunun dayıya çekme durumunu bir türlü anlayamadım gitti. Dayı da bu geni annesinin babası tarafından almıyor mu ne alakası var? Geni anne tarafından alıyorsak dikkat edilmesi gereken kişi annenin babası olmuyor mu? Dayının geni anne tarafından dedesinden geçiyor madem, nasıl oluyor da bu gen hakkında bir tahminde bulunmak için dayıya bakıyoruz?
Dayı ile yeğen arasında hiçbir bağ yok ki onu kıstas alalım. Tahmin yürütemeyiz buna bakarak, eğer ki tek kriter dayı ise. Çünkü biz bu geni ya annemizin babasından ya da annemizin annesinden alıyoruz internette dolaşan haberlere göre.

4 dayısı da fırça saçlı olup; 2 tane yeğeni norwood 6 düzeyinde olan kuzenlerim var. Kendi babaları da kel. Bu durumun dayı olayı ile çelişen bir sürü örneği var. Ben bu geni anneden de babadan da, anne ve babamızın anneleri ve babalarından da alabileceğimizi düşünüyorum.

Fakat herkes yemin etmişcesine dayıya bakılmalı ve anne tarafı çok önemli diyor, mantıksız buluyorum. Kafam da çok karışık. Ne diyorsunuz?