Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Saç ile ilgili gen ve dayı olayı?

Alıntı Kadersiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşyanın tabiatı gereği dediğiniz doğru .))
    Ailede ne kadar az kel varsa risk azalır sadece.
    Ailede hiç kel olmayıp anne ve babadan gelen,iki resesif/çekinik genin dominant olması ile kel kalanlar da var.Tıpkı kahverengi gözlere sahip anne ve babanın renkli gözlü çocuğu olması gibi.

Fikir yürütme meselesine gelince;
    Anne ve babadan ziyada kendimize bakmamız daha doğru
    Saçlar 25-28 yaş arası ileride nerelerin dökülüp dökülmeyeceği hakkında önbilgi sinyallerini yollayacaktır.
    Yani, göz şekli, saç rengi vesaire gibi bir durum bu da. Yakın akrabalarında, en önemlisi anne baba ve dede, ninelerinde mavi göz bulunmayan birinin mavi gözlü olması gibi. Bu da anne veya babanın çocuğa aktardığı çekinik gen ile ilgili. Burada da alınan ve verilen genler rol oynuyor... Çok çok iyi anladım. Ilginize ve aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısa bi örnek vereyim durumu anlayın.
    Annemin babası(dedem) tamamen kel. Kendim şuan 27 yaşındayım ve tedavi uyguladığım için saçlarım sağlam o yüzden kendimden örnek göstermeyeceğim.
    Büyük teyzemin 2 oğlu(Aynı dedenin torunlarıyız) var. Birisi 35 diğer 38 yaşında, birisi neredeyse tamamen kel diğerinin saç çizgisinde bile en ufak bozulma yok.. Artık gerisini siz hesap edim
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Sayfa 2/2 İlkİlk 12