Arkadaşlar yaşım 22 erkek tipi saç dökülmesi yaşıyorum. Dermatoloğa gittim kan tahlili yapmadı ancak sizler mutlaka yaptırın.Kadınların Kadın doğum doktorunada görünmenizi tavsiye ederim çünkü genelde bağlantılı hastalıklar oluyor. Polikistik over mesela.Benim yaptırmama nedenim polikistik overden kaynaklı olması özellikle dheaso4 yani dht hormununa baktırın. Dht düşük olsa bile yaşanabiliyor çünkü saç kökleri duyarlı olabiliyor. Endokrinoloğa da görünün.Tüm tahlillerini yaptırın neyden kaynaklandıgını öğreniniz. Mesela anemidenmi yoksa tiroid bezlerindenmi yada bobrek ustu bezlerindenmi yada yumurtalik kistindenmi vitamin eksikligindenmi vs..Gelelim tavsiyelerime. Bizzat kendi yaptıklarım.

Hergün 1 tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı için. Anti dhtdir.*
Keçi boynuzu özü aldım eczaneden hergün bi tatlı kaşığı yiyorum.
Yumurta yoğurt ve 10 tane zeytin yiyorum.
*Aynı zamanda https://youtu.be/iyD510ne6Jg bu videoyu izleyin doktorunuzdan bilgi alın kullanabileceğiniz ilaçları. Videoda yazan haplar hakkinda doktorunuzdan bilgi alın sorun. Progesteron kullanabilir miyim yada finasterid vs.. erkeklerde progesterin kullanabilir. Sorunuz. Aynı zamanda bu videonun açıklama kısmında Doktorun önerdiği yağ karışımı var onu kullanın. Benim kullandığım yağ karışımını söyliyim. 1 y.k kendi yaptığım sarımsak yağı+1 yemek kaşığı çörek otu yağı+ 1 y.k kabak çekirdeği yağı+ badem yağı+ e vitamini+ bemix+ bepanthene ampul. *Saçı kısa olanlar bunun yarısını yapabilirsiniz yemek kaşığı yerine tatlı kaşığı mesela. Aynı zamanda progesteron (diane 35 benimkisi ama sadece progesteron içeren haplarda var lütfen doktorunuza sorarak kullanınız diane 35i pıhtılaşma sorunu yaşayanlar kesinlikle kullanmamalı doğum kontrol hapı olduğundan erkekler kullanamaz. Sadece progesteron içeren haplar farklıdır. ) ve kerozan(vitamin) hapı kullanıyorum saç dökülmem bayağı azaldı ve sadece 1 ay içinde ama tabiki uzun bir süre devamlı yapıcam. Doktor minoksil önermişti ama sadece 1 ay kullanıp bıraktım içinde alkol olduğu için çok kepek yaptı devamlı kullanınca seboreik dermatit yapabiliyor. Bence sizde deneyin dediklerimi. Sarımsak yağınıda 10 diş sarımsak ezip üzerine doğal zeytinyağını koyup kapalı bi yerde 2 hafta bekleterek yaptım. *
Ve ben dermarollerda kullanıyorum benimkisi 1,00 mm uzunluğunda 15 günde bir kullanıyorum. Yaptıktan the ordinary hair care serumunu kullanıyorum ama çok pahalı bu yüzden dermarollera özel üretilen sac serumlarini kullanicam ayda 1 yada 2 kere kullanmak ye
Araştırın.Dermarolleri 0,50 mm secerseniz haftada 1 yapabilirsiniz daha cok ise yarar. Youtubeden nasıl kullanılacağına dair videolar var mutlaka izleyin.. Saglikli gunler..