8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Tedavi planım görüşleriniz benim için önemli

Tedavi planım görüşleriniz benim için önemli

Arkadaşlar öncedende konu açtım forumda yaşım 19 stresli bir yaşantım var ve ağır spor yapıyorum vücut geliştirme son 1 senede şaka gibi birden tüm saçımın sadece önü ve şakakları yok denecek kadar seyreldi birşeyler yapmak istiyorum tedavi düşündüm planım şu

Dermoroller la gözenekleri açıp sabah akşam 5 fıs minoksil
    Haftada 3 kere konazol şampuan
    Sizce nasıl fikirleriniz önemli neleri ekleyeyim bunlara veya çıkarayım

Yeni Üye
    Öncelikle sakin olmaya çalış, forumda farklı fikirler aldığına şahit oldum ancak bunun en net cevabını verebilecek olan Miracle hocadır, ona danış, yaşın daha genç, muhtemelen cell ve setiyi tavsiye edecektir. Sonuçlara göre o seni belirli bir yola yönlendirir zaten ama dediğim gibi yaşın daha genç ve saç çıkarmak uzun bir süreç ancak mutlaka bi yerden başla

Yeni Üye
    Spordan önce dökülme varmıydı acaba? Bildiğim kadarıyla Ağır spor dhtyi hormonunu yükseltiyor ve saçların dökülmesine neden oluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dermaroller ile gözenek açtıktan sonra doğrudan minoxidil'in kana karışması tehlikeli olabilir tecrübeli bir arkadaş bu konu hakkında mutlaka yorum yapmalı.

Alıntı slaryer5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spordan önce dökülme varmıydı acaba? Bildiğim kadarıyla Ağır spor dhtyi hormonunu yükseltiyor ve saçların dökülmesine neden oluyor.
    Aynen herşey spordan sonra olmaya başladı steroid falanda kullanmıyorum ama dökülüyor baya

Sporla ilgisi yok, benim de 4 sene önceki saç çizgim aynı değil. Bunun suçlusu 2.5 senedir yaptığım fitness mı? Ergenlikten yavaş yavaş çıkıyorsun ve saçların gidiyor. Fitness ile ilgisi yok
    Hurafelere inanıp yeni hurafeler uydurmayın.

Sporla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Eğer kreatin ve ya steroid almadıysan tabi. 20 den fazla dökülme türü var. Spor haricinde sizin düşündüğünüz bir tetikleyici var mı fazla kilo kaybı, stres, saçınıza yaptırmış olduğunuz uygulamalar (boya, keratin bakımı vb.), almış olduğunuz herhangi bir ilaç vs. vs, bu liste uzar da gider. Onun da dışında çinko, d vitamini, demir, b 12 gibi değerler de bir eksiklik olup olmadığına da bakmanız gerekebilir.
    Ketoral krem (Günde 2 defa)
    Masaj (Günde 10 dk)
    Konazol şampuan (Haftada 1-2)
    Biotin (5000 mcg)

Yeni Üye
    Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermaroller ile gözenek açtıktan sonra doğrudan minoxidil'in kana karışması tehlikeli olabilir tecrübeli bir arkadaş bu konu hakkında mutlaka yorum yapmalı.
    yaklaşık 4 aydır hergün minox+dermaroller (2 ay 0.50mm sonra ki süreçte 1mm) yapıyorum. şu zamana kadar herhangi bir yan etki görmedim. tabi yinede dikkatli kullanmak lazım. ne olur ne olmaz.
    * Minoxil (sabah akşam 5 er fıs)
    * Q10 Koenzim ( her gün bir kapsül )
    * Dermaroller ( 0.50mm iki günde bir )
    * D Vitamini ( her gün )
    * Omega 3 ( her sabah 1 tane )
    * Biotin ( her gün 10.000 mcg )