Arkadaşlar bir hikaye de ben yazmak istedim. Aslında foruma iki senedir kayıtlıyım ama hesabımı kaybettiğim için buradan yazıyorum. Doğuştan seyrek saçlara sahip bir insan varsa bu insan direkt benimdir. Hayatımın hiçbir aşamasında saçlı bir insan olmadım. Herkese bu duruma alıştığımı söylesem de her zaman bunun eksikliğini hissettim. Çok acı ama gerçekten erkeğin kimliği saçıdır. Velhasıl bir gün kız arkadaşımla güneşli bir günde otururken hiç alakası yokken saç muhabbeti açıldı. Ben seni saçsız da severim. Dökülse de bir şey olmaz gibi şeyler söyledi bana ama çok zoruma gitti. Niye beni saçsız sevecekmiş ki. Bu ne biçim söylem. Hiçbir etkim olmadığı bir etken yüzünden neden farklı bir insan muamelesi görecekmişim ki. Genetiğimin bana dayadığı görünüş neden bu kadar önemliydi. Canım gerçekten çok sıkılmıştı. Herkes gibi hemen google’a girdim başladım araştırmaya. Her etken her ilaç hakkında okuma yaptım. Bu güzide forum ile tanıştım. Tabi en tekdüze olmayan bilgiler buradaydı. Çok uzatmayayım.

Tedaviye cell, seti ile tedaviye başladım. Yalnız benim bir sorunum var ki derim çok kuru. Sabah akşam seti, cell kullanınca saçımın dipleri komple yara oldu. Kremler, nemlendiriciler derken önüne geçemedim. Ama saçlarım da benim için çok önemliydi. İkisinden biri hakkında karar vermem gerekti. Hazır geldiği için cell’ i kullanma kararı verdim. Ve beş ay boyunca yalnızca cell kullandım. Saçlarımın dökülmesi önemli ölçüde kesilmiş olmasına rağmen gelişme çok olmamıştı. O zaman ciddi bir karar vermem gerekti. Gerçekten çok düşündüm ve bir kumar oynamaya karar verdim.

Kumar finasteride di tabi. Artık dedim vakit okuma vakti değil deneme vakti. 1/6 finasteride almaya başladım. Çok tartışmaya falan girmeyeceğim. Çok şükür çok az yan etki gördüğümü düşünüyorum. (Ereksiyon kalitesi 10 üzerinden 9’a iniyor ama farklı zamanlarda 1 er hafta 3 kez ara verdiğimde üçüncü günün sonunda yine eski hale geldiğini gözlemledim. Düzenli ilişkiye giren bir insan olarak gözlemlemeye de devam etmekteyim.) Bunu çok konuşmayacağım bu bir kumar. Ben de iyi olması siz de iyi olacağı anlamına gelmez. O yüzden çok iyi düşünün, farklı parametreleri göz önüne alın. Saçlarınız sizin için ne kadar vazgeçilmez bunun kararını verin. Ben bir profesör söylemiyle başladım. Herkesin tanıdığı bir doktor. Cerrahpaşa’da bana kullan duruma göre bırakırsın dedi ve kullandım. Kendi kararlarınızı kendiniz vereceksiniz tabi.

1.5 sene oldu ne zaman cell kullanmasam dökülmeler arttı. Ne zaman finasteride bıraksam dökülmeler yine arttı. İkisi beraber bende gerçekten işe yarıyor diye düşünüyorum. Dönemsel dökülmeler yaşadım. Mevsimler olarak hele yazın ciddi dökülmeler yaşadım ama hiçbir zaman tedavimi aksatmadım. Sonuç olarak başarılı bir hikayenin ortaya çıktığını düşünüyorum. Finasteride i bırakmam gerektiğinin de farkındayım. Yakın zamanda tekrar cell seti denemeyi düşünüyorum. Planlarım mevcut yakında farklı yöntemlere geçeceğim. Yorum yazın, konuşalım, tartışalım.

Tedaviye başlamadan önce;

https://hizliresim.com/mXVOQV

Dokuz aylık sonuç;

https://hizliresim.com/gPNdd2

Bir buçuk senelik sonuç;

https://hizliresim.com/bvOqqd

Miracle hocama ve diğer forum yöneticilerine teşekkür ederim. Hem bizi cell ve diğer tedaviler ile buluşturduğu için hem bu forumda bize hocalık yaptığı için. Belki hatırlamaz ama tedaviye rağmen saçlarım döküldüğünde bana hep 30 telden bir şey olmaz 40 tel hiçbir şey diye diye bana çok moral verdi. Sağolsun.