5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: yaş 18 saçımda açılma yok fakat aşırı seyreliyor

Yeni Üye

yaş 18 saçımda açılma yok fakat aşırı seyreliyor

yaklaşık 16 yaşından beri gözlemliyorum saçım uzunken uzaktan bakınca hiçbir sıkıntı yok ama aralarını açınca bomboş adeta.Hormonal olduğunu düşündüm test yaptırdım değerler az ama aşırı az da değil dedi doktor.
    d vitamini
    demir ve b12 az eksik demişti.

13 yaşlarımda falan saçlarım aşırı sert aşırı gür fırça girmez diye şikayetçiydim oysa.
    fakat şimdi ince telli seyrek bir hal aldı.

ancak şunu da belirtiyim aşırı mastürbasyon sorunum var. (her gün 1 den fazla bile)
    onun vitamin değerlerimi alt üst etme durumu olabilir mi?

bu dökülme erkeksi dökülme mi yoksa vitamin eksikliğine bağlı bir durum mu
    ve bu dökülmede giden geri gelir mi

saçımda 1 sene önceye kadar aşırı kepek vardı konazol kullandım 1 sene
    kepek sorunu çözüldü ama gün geçtikçe daha seyreliyor ama saç çizgisi hep aynı seviyede.

https://hizliresim.com/6D4mQv
    https://hizliresim.com/VQZEAZ
    https://hizliresim.com/M1zk61

Saçında hiçbir problem yok bence fotoğraflardan bunu anladım. Olduğunu düşünüyorsan da forumda çeşitli tedaviler mevcut, bunları uygulayabilirsin.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Masturbasyonun saç dökülmesiyle ilişkisi olduğunu sanmıyorum fakat saçtan ziyade bu kadar sık masturbasyon mental olarak problem yaratabilir ki bence yaratmıştırda. Genel anlamda bir seyrelme var gibi görünüyor açıkçası fakat bu yaşından dolayı, ergenlikten dolayı bir seyrelme olabilir . Saçların uzun ve bakımsız görünüyor sanki hergün fönlüyormuşsun gibi. Şimdilik saçını kısaltmanı (makineye vurmak anlamında kısaltmadan bahsetmiyorum) 4 cm gibi bir uzunluk en azından ve saçını temiz tutmanı öneririm. Bu şekilde her ay fotoğrafını çek saçının 6 ay sonra bak bakalım saçında daha fazla bir seyrelme varmı. Şuan bu saç dökülüyor diyemeyiz çünkü elimizde daha önceki yıllara ait fotoğrafların yok.

Yeni Üye
    Önceki senelerin fotoğrafı yok maalesef ama saçımı vs ayırdığımda dibi gözükmüyordu cidden.

Hocam benim düşüncem şu
    Aşırı mastürbasyonun erkeksi dökülme ile alakası yok ama sonuçta vucuttan vitamin protein vs gidiyor vucut bunu yeniliyor falan sonuçta o işi yapinca yorgun vs hissettiriyorsa vucuttan biseyler eksiliyor.
    Vitamin dengesi bozulmuş olabilir gibi geliyor bana.

Aslında saçımı hiç fönlemiyorum herkes öyle diyor saçların aşırı cansız yıpranmış kırık duruyor diye fakat kestirmeme rağmen sürekli böyle

Yeni Üye
    Konu silinebilir