Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçlarımın durumu çok kötü.Setipiprant?(Yaş 20)

Saçlarımın durumu çok kötü.Setipiprant?(Yaş 20)

Saçlarım 13-14 yaşımdan beri dökülüyor.Ama ilk kez bu kadar kötü durumdalar.2-3 sene önceki fotoğraflarıma baktığımda vücut kıllarımın çok daha az olduğunu, sakallarımın çok daha seyrek olduğunu gördüm.Şuan vücudumun heryeri çok yoğun kıllı ve sakallarım aşırı sık.Bu dönemde saçlarımda gözle görülür incelmeler küçülmeler oldu.Son durumum bu.Seti düşünüyorum veya keto-dutas da yapabilirim.Minoxa bulaşmak çok istemiyorum açıkcası.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

https://i.hizliresim.com/GZdjYb.jpg

https://i.hizliresim.com/6Doj2l.jpg

Malesef aynı sorun bendede var hiç neyapacağımı bilmiyorum fikir alış verişi yapalım

Yeni Üye
    bir benzer durumda bende, 2-3 yıldır minox kullanıyordum ancak son 2 aydır belki de stresin etkisiyle çok kötü durumda saçlarım.

Tavsiyesi olan yok mu? Setinin benim saçlarıma etkisi nasıl olur? Tavsiye eder misiniz bu forumu uzun süredir takip ediyorum yalnız seti hakkında çok bilgili değilim.Keto-dutas konuları da çok eskide kalmış.O konuda da tavsiye bekliyorum sizlerden lütfen.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülme tipi benim saçımla neredeyse aynı lakin ben 31 yaşındayım. Üst arka taraf(vertex) için miracle losyona başla. Önler için Min+dut kullan. Saçları toparladıktan sonra (6-7 ay sürer) daha az yan etkili bir tedaviye geçersin.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam, yaklaşık 14,15 aydır seti kullanıyorum. Bu süreçte 1-1,5 ay falan kullanamamışımdır. Pek bırak gözlemle, tekrar başla gözlemle gibi birşey yapamadım faakt kendi adıma saç dökülmemi önemli derece azalttığını düşünüyorum. Çünkü bu sürecin ilk 7 ayında fln saçımda hiçbir gelişme olmadı, ama bir gerileme de olmadı. Setiden önceki gibi dökülmem devam etseydi durum çok vahim olurdu diye düşünüyorum. Ama bu söylediklerimden asla yüzde yüz emin değilim, kimseye bir etkrni çok pohpohlamak istemem. Benim saç durumum seninkinden çok çok daha vahim bir kişi olarak setiyle ilgili yorumlarım bu şekilde. Sen daha iyi durumda olduğun için belki sende daha güzel etkisi olur, belki de saç çıkartıyordur. Onu bilemiyorum. Deneyip sen görmelisin, herkesin saç dökülme hikayesi biraz da kendine has.

Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dökülme tipi benim saçımla neredeyse aynı lakin ben 31 yaşındayım. Üst arka taraf(vertex) için miracle losyona başla. Önler için Min+dut kullan. Saçları toparladıktan sonra (6-7 ay sürer) daha az yan etkili bir tedaviye geçersin.
    Oldukça uzun vadeli bi tedavi düşünüyorum abi.Yaşım çok küçük mindutun saçımı baya toparlayacağından şüphem yok.Ama minoxa bi kere girersem döngüsü var, ilk etkiyi alamamak var.Bunlar benim için büyük dezavantajlar.Daha yavaş ama daha istikrarlı bi tedaviyi yeğlerim.Tavsiyelerin için teşekkür ederim.Bu yaşta böyle olmak keyfimi çok kaçırıyor.Biraz daha geç olsaydı bari.Mindutla baya toparlayıp sonra tekrar gerilemenin psikolojime de zarar vereceğini düşünüyorum.Asıl çekinmemin sebebi bu minoxtan.

Güvenli yolda ilerleyin yaşınız küçük forumu inceleyin çok uzun yıllar saçınızı belirli bir düzeye getirip korursunuz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    bu dökülme tipi sağlıksız beslenme sık sık mastürbasyon ve yüksek testo düzensiz uyku tipi bir dökülme gibi bence hocam ayrıca minoxa bulaşmamamn iyi olur gerçektende

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    hocam bence 2 - 5 mg filan biotin alıp önce saçlarınızı kaliteleştirin telleri kalınlaştırın faydası olacaktır. ayrıca d3 vitamini ve damar açıcı yiyecekler (sarımsak gibi ) tavsiye edilir.

Sayfa 1/3 123 SonSon