Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 1 yılda agresif dökülme sonucu (fotoğraflı)

1 yılda agresif dökülme sonucu (fotoğraflı)

Herkese merhaba. 27 yaşındayım, geçen yıl başlayan aşırı agresif dökülmem sonucu saçlarımın son hali budur. Yağlı ama aşırı sık saçlarım vardı. Birçok kez doktora gittim. Vitamin eksikliği yoktu ama bir doktor saç derisinde biraz kızarıklık ve iltihap var dedi. Bunun için yan etkisi o iltihabı kurtacak bir ilaç verdi 2 ay kullandım daha sonra gittiğimde biyopsi istedi genetik olmadığını düşündüğünü söyledi. Biyopsiden çekindiğim için yaptırmadım ve başka bir doktorun tavsiyesiyle min kullanmaya başladım. 4 aydır kullanmama rağmen herhangi bir etki görmedim. Sizce ne yapmam nasıl bir yol izlemem gerekli siz değerli abi ve kardeşlerimden yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum çünkü bu durum beni oldukça etkiledi. Herkese iyi forumlar diliyorum.
    https://imgyukle.com/i/VFEhep
    https://imgyukle.com/i/VFEsky
    https://imgyukle.com/i/VFEBaM

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam , setipipirant deneyebilirsin diye düşünüyorum. İnflamssyon için iyi gelecektir. İmkanın varsa ayrıca cell (advancell olmuş galiba artık adı) saçları toparlar diye düşünüyorum. Forumda iki etken için de konular mevcu. Mümkün olduğunca okumanı tavsiye ederim. Losylara 3-5 ay şans vermeşisin, hemen bir iki ayda işe yaramıyor deme. Birkaç haftada bir fotolarını çek ayrıca saçlarını. Durumu gözlemlemene yardımcı olur.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam , setipipirant deneyebilirsin diye düşünüyorum. İnflamssyon için iyi gelecektir. İmkanın varsa ayrıca cell (advancell olmuş galiba artık adı) saçları toparlar diye düşünüyorum. Forumda iki etken için de konular mevcu. Mümkün olduğunca okumanı tavsiye ederim. Losylara 3-5 ay şans vermeşisin, hemen bir iki ayda işe yaramıyor deme. Birkaç haftada bir fotolarını çek ayrıca saçlarını. Durumu gözlemlemene yardımcı olur.
    Öncelikle teşekkür ederim hocam. Bahsi geçen tedavileri araştırıyorum ama benim durumuma uygun olup olmadığı konusunda şüpheye düşüyorum. Min dökülmeyi hiç durdurmayınca 4 aydır, artık acaba dökülmenin sebebi genetik ve hormonal değil mi diye düşünmeye başladım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Min kuvvetli fakat daimi faydası olan bir etken değil maalesef. Sizde işr yaramaması da, sizin erkek tipi dökülmeniz olmadığı izlenimi uyandırdı. Ki gittiğiniz doktor zaten erkek tipi dökülmen var demediyse, farklı birşey arıyorsa, çok büyük olasılık farklı bir dökülme sebebin var.

Kızarıklık ve iltihaplanma olması, belki seboreik dermatitin işaretidir bilemiyorum. Bu soubdan muzdarip arkadaşlar daha net bir yorum yapacaklardır. Bir diğer husus da, saçlarım çok yağlıydı demişsin. Aklıma seti nin gelmesinin sebebi ise, bildiğim kadarıyla ( ki seti konusunda bahsi mutlaka gçeiordur) seti kullanan ve yağlanmadan muzdarip arkadaşlar, setinin yağlanmayı önemli derecede azalttığından bahsetmişlerdi diye hatırlıyorum. Cell losyon ise minox dan göremediğin saçları giçlendirme, belki çıkış sağlama konusunda bir alternatif olacaktır. İlaveten kafein de deneyebilirsin.

Genetik dökülmen yoksa, içini ferah tut, birşekilde sçaların toparlayacaktır. Biraz sabır, araştırma, disiplin ile halledersin inş sorununu.

Buğra bu seti veya cell losyonu ben de kullanmak istiyorum ama sitede bulamadım ben hazır olarak satılıyor mu veya nasıl yaparım bana Özel den atarmisin ve benimki genetik dökülme agresif şekilde

Benim aklıma takılan şu, genetik ya da değil bu cell veya seti yine de açılan yerleri kapatır mı? Net teşhis için kime güveneceğimi de bilmiyorum her doktor farklı birşey söylüyor. Kesin sonuç sanırım biyopsi ama onda da alınan bölgede saç çıkmıyormuş bir daha. Çok kararsızım bu konuda

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Arazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buğra bu seti veya cell losyonu ben de kullanmak istiyorum ama sitede bulamadım ben hazır olarak satılıyor mu veya nasıl yaparım bana Özel den atarmisin ve benimki genetik dökülme agresif şekilde
    Miracle admine mesaj atabilirsin. Seti için dönem dönem grup alımı yapılıyor. Cell losyonu da kendisine sorabilirsiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı theguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aklıma takılan şu, genetik ya da değil bu cell veya seti yine de açılan yerleri kapatır mı? Net teşhis için kime güveneceğimi de bilmiyorum her doktor farklı birşey söylüyor. Kesin sonuç sanırım biyopsi ama onda da alınan bölgede saç çıkmıyormuş bir daha. Çok kararsızım bu konuda
    Kararsız kalmak yerine bir tedavi seçip başlamalı, 3-4 düzenli kullanmalısın. Bekledğin süreçte hiçbir kazanımın olmayacak çünkü. Bür tedavi uygulayarak ilerleme sağlarsan ne güzel, ilerleme sağlayamazsan da en azından işe yaramayan bir yolu öğrenmiş tecrübe etmiş olursun.

Seti ve cell açılan yerleri kapatadabilir, kapatmayadabilir. Bunu ancak deneyerek sen görebilirsin. O yüzden forumdaki ilgili etkelnerle ilgili araştırma yap, fotoları örnekleri incele aklına yatarsa ikna olursan bir dene diyorum. Minoxil işe yaramadıysa, erkek tipi dökülmen de yoksa, yani saçların androjenlere olan hassasiyetten dolayı dökülmüyorsa, finasterid, dutasterid gibi baskılayıcı etkenler de kullanmana gerek yok, çünkü bir faydası olmayacağı gibi, erkekklik hormonlarıyla oynamış olacaksın. Eee Dünyada en çok kullanılan etkenlerden fayda göremeyeceksen, senin durumun bunlarla ilgili değilse, başka ne yapacaksın?? Alternatif etkenler vs araştıracaksın, deneyeceksin.

Doktorları dinlemeni tavsiye ederim. Örneğin biyopsi yapılan alan da kafa dersinide bozuk para büyüklüğünde yer açmıyorlardır sanırım. Pirinç tanesi kadar bi alandan örneğin saç çokmasa ne olur?? Tabi biyopsi olayonı bilmiyorum, eğer gerçekten büyük bir alan kelleşmeyecekse, neden korkasın ki?

Dökülme nedeni bilinmeden yapılan her tedavi sadece geçicidir. Ben de evde keratin bakımı yapmıştım ondan 2 ay sonra inanılmaz saçım dökülmeye başladı, gidip topikal ketoral dudasterid denedim hiçbir değişiklik olmadı. Yarın iyi bir doktorla görüşür gerekirse biyopsi yaptırmayı düşünüyorum. 20 den fazla saç dökülmesi türü var, nedene yönelik bir tedavi yapmak lazım.
    Ketoral krem (Günde 2 defa)
    Masaj (Günde 10 dk)
    Konazol şampuan (Haftada 1-2)
    Biotin (5000 mcg)

Bende yarın bir doktora biyopsi için danışıcam inşallah. Saçımı kaç kere yıkarsam yıkayayım ya da kurularken sürekli elimde saç oluyor yoğun bir şekilde bunu da anlamlandıramıyorm özellikle bu durumu yaşayan var mı? Yani elimi attıkça saç geliyor yeni yıkamış olsam bile.

Sayfa 1/2 12 SonSon