6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Losyon koku sorununu giderme, acil yardım

SaçımınDoktoru Üyesi

Losyon koku sorununu giderme, acil yardım

Arkadaşlar selam,

Dün bir konu açmaya çalışmıştım ama eklenmemiş sanırım, tekrar yazayım derdimi.

Dün ofisten bir arkadaş burada naftalinvari bir koku var, nereden geldiğini anlayamadım dedi fln. Diğer arkadaşlar da başladıkar kokunun nerden geldiğini. İşin doğrusu benim koku duyum zayıf olsa da, burnuma ara ara naftalinvari, alkol kokusu gibi değişik bir koku geliyordu. Muhtemelen o koku saçımdan geliyor. Lavaboda elimi ıslatıp saçlara biraz sürtünce belirgin bir şekilde aldım kokuyu. Galiba sabah ofise geldikten sonra saçları hafif bir nemlendiriyordum, koku ondan sonra belirginleşiyor. Böyle olumca dün bikaç sefer kolonya fln döküp kokuyu bastırdım. Çekincemden bu sabah losyonları kullanamadım. Sadece rogaine sürdüm.

Şu an rogain, seti ve ru kullanıyorum. Seti ve Ru yu limon kolonyası+dmso+gliserin ile hazırlıyor ve 4-5 damla nane yağı damlatıyorum. Buna rağmen bu 3 ü birleşince koku oluşuyor galiba.

Sizce ne yapmalıyım?? Acil yorumlarınızı bekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Limon kolonyası yerine rebul kolonya kullanabilirsiniz. Yine rahatsız olursanız lavanta vb. esansı damlatabilirsiniz
    Dökülmelerim ilk başladığında saçlarım ense ve yanlardan mümkün değil dökülmezdi fakat 2018 Ağustos-Eylül gibi egzemanın başlamasıyla ense ve yanlardan da dökülmeye başladı. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    19 yaşındayım, dökülmem 16 yaşında başladı.

Tedavim:
    Seti+cell, ru

Günlük dökülmelerim banyoda, kurularken, gün içinde halen mevcut fakat eskisi kadar değil.

SaçımınDoktoru Üyesi kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam lavanta bayağı kapatıyor kokuyu genel olarak, losyonlara ekleseniz nemlendirme için de lavantalı esans hazırlasanız kapatabilir bence
    yakında seti cell zix olarak tedavimi şekillendirmeyi düşünüyorum.

zix'in malzemeleri olarak çinko sülfat heptahidrat (türkiye'de toz formda yok), p5p.

şu an kullanılan çinkoların (çinko sülfat monohidrat) istenilen etkiyi vermediği söyleniyor, bu yüzden yurtdışından getirtmeye çalışıyorum, gelişmeler hakkında haberdar edeceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    febrez sigara serisi gri sarı renkli olanından kullanıyorum ben korktukça, uzaktan sıkıyorum kokuyu hapsediyor.
    dmso çok kokar ben artik kullanmıyorum sülfat kokusu baskın geliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende seti kullandım birkaç gün ne yaptıysam setinin kokusunu bastıramadım. Kolonya, lavanta yağı falan baktım olacağı yok geri cell losyona döndüm.
    Sadece Cellegance Losyon
    Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Teşekkür ederim arkadaşlar, ayrı deneyeceğim inş önerilerinizi.