Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu durumdan kurtulmam icin ne yapmam gerekli

Yeni Üye

Bu durumdan kurtulmam icin ne yapmam gerekli

18 yaşındayım yakın zamanda kilo verme döneminden geçtim iki ayda 20 kg verdim ve saç dökülmem başladığını fark ettim doktora gidip kan değerleri için test yaptırdım doktor kan değerlerim de bir gariplik olmadığını söyledi kilo verme dönemi bahsettiğim de hızlı kilo vermenin genetik saç dökülmesin tetiklediğini söyledi ve minoxil yazip yolladi cinkoma falan bakmadan soyledi bunlari arti olarak tirotlerim yuksekmis bunun bir etkisi varmi bilmiyorum yaklsik 10 gundur biotin icerikli sampuan kullaniyorum ve e vitamini hapi bir fark goremedim lutfen yardimci olun
    https://imgyukle.com/i/VlOsan
    https://imgyukle.com/i/VlOgWM
    https://imgyukle.com/i/VlOiPh

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızlı kilo vererek vücut şoka girip hadi saçı döktü diyelim ama genetik saç dökülmesini tetikleme kısmı bana pek mantıklı gelmiyor. Dökülmeden sonra 3 ay gözlemleyin saç çıkışı olacak mı diye. Ek olarak geçen yıl ya da bir önceki yıl olması lazım forumda bir arkadaş tiroidden dolayı saçının döküldüğünden bahsetmişti ne oldu ne bitti bilmiyorum ama büyük ihtimalle tiroidle alakası vardır.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülme olarak benim gibi önden arkaya tamamen dökülüyor gibi görünüyor eğer bu tiroid, kilo vs işlerinden bahsetmesen erkek tipi genetik derdim ben direk bu fotoğraflara.

Yeni Üye
    10 gunde nasil bi fark bekledin ki

Yeni Üye
    Ailemde hic kel yok sac dokulmesi yasayan da yok saclarim hicbizaman sık degildi ama bu kadar da belli olmuyordu seyrekligi son 3 ayda bu hale geldim

Yeni Üye
    Beyler hala 3 cevap var cozum onerisi olan izlemem gereken yol hakkinda bilgi verebilecek kimse yok mu

Bu ani kilo verenlerin genelde saçları şok şeklinde dökülüyor. Ve bir daha çıkmıyor. Çok tuhaf gerçekten.
    Hocam sen de niye iki ayda 20 kilo veriyorsun? Saçı bırak, vücudunda sarkmalar, çatlaklar oluşacak hem de ömür boyu geçmeyecek sarkma ve çatlak. Büyük kumar oynamışsın.

Yeni Üye
    Tedavi sureci gecirmis ve hakkinda bilgisi olan kimse varmi ozelden sormak istediklerim var lutfen ulasabilirse cok buyuk sevap islemis olur

Çok gençsin finasterid vb sakın bulaşma b12 d vitamini seviyelerine baktır yanetkisiz etkenler kullan.

Aynı benimki gibi stresli bir yaşantın var bence ve genetik bende tedavi arıyorum bulamadım hala yardım etsin birileri

Sayfa 1/2 12 SonSon