Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil ve kıllanma

Yeni Üye

Post Minoxil ve kıllanma

Merhaba arkadaşlar .
    Daha önce eczaneden alip minoxili kullaniodum .o zamanlar killanma yaptimi , yapmadimi net olarak fark etmedim.

Neredeyse 2 yildir minoxil kullanmiyorum.
    Sorum şu minoxil vucutta killanma yaparmi?

Mesela akşamlari yatarken kullansam.kuruduktan sonra yastıga bulaşsa sonrada ilerleyen zamanlarda ense kisminda killanma yapar mi ?
    Yada sıktıktan sonra ellerimi yıkasam ellerimde killanma yaparmi ?

Yada ben dikkat etsem .mesela kullanirken eldiven taksam
    Sadece sabah kullansam , kafamı sampuanla yıkarken berberdeki gibi eğsem.dikkat etsem yinede kıllanma yapar mı ?

Birde internettekilere guvenmiyorum .eczaneden alacağim minoxil marka bir ürün tavsiyesi verirmisiniz?

Eczanede normal minoxil ve alopeciamı neydi onu gordum
    Onlarda 120 lira civarı .
    Tavsiyelerinizi bekliyorum .

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    evet yapar benim saçlar tam iyi gidiyor mutlu mesutum derken öğlen bir güneş çıktı aynaya bakıyım dedim gözaltında hafif kıllar uzamış resmen bir yeri tamir ediyorken bir yeri bozmak üzereymişim az daha 2 tane sakalım olacakmış. hemde ben hiç biryere bulaştırmadan kullandım 4-5 saat saçımda kaldıktan sonra yıkadım akşamları bir defa sürdüm.

Yeni Üye
    Alıntı Sanberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yapar benim saçlar tam iyi gidiyor mutlu mesutum derken öğlen bir güneş çıktı aynaya bakıyım dedim gözaltında hafif kıllar uzamış resmen bir yeri tamir ediyorken bir yeri bozmak üzereymişim az daha 2 tane sakalım olacakmış. hemde ben hiç biryere bulaştırmadan kullandım 4-5 saat saçımda kaldıktan sonra yıkadım akşamları bir defa sürdüm.
    hocam bende anlamadım .birde neredeyse 2 yıl ara verdim .şimdi yeniden kullanmayı düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Sanberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkmayın kurtadama dönmezsiniz. Kel olmak çok daha büyük sorun emin olun.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxil vücudun her yerinde kıllanma yapar. jilet kullanırsanız yeni kıllar daha gür çıkar, makine kullanmaya çalışın.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yer
    İstanbul
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkmayın kurtadama dönmezsiniz. Kel olmak çok daha büyük sorun emin olun.
    ikiside sorun bence, iki tane sakalım olacaktı

Yeni Üye
    Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxil vücudun her yerinde kıllanma yapar. jilet kullanırsanız yeni kıllar daha gür çıkar, makine kullanmaya çalışın.
    Hocam nasil oluo anlamiyorum .tamam minoxil sıkılmış kafayla banyo yapsam su başımızdan akar vücudumuza gelir felan belki olabilir oyle.
    Ama ben kafami egerek sacimi yikasam. Minoxili kafama yaydiktan sonra ellerimi yikasam .kıllanmayı engelleyevilir miyim ?

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gs2017 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam nasil oluo anlamiyorum .tamam minoxil sıkılmış kafayla banyo yapsam su başımızdan akar vücudumuza gelir felan belki olabilir oyle.
    Ama ben kafami egerek sacimi yikasam. Minoxili kafama yaydiktan sonra ellerimi yikasam .kıllanmayı engelleyevilir miyim ?
    Minoxil vücutta temas etmediği yerlerde bile kıl çıkarıyor. Önlem almak imkansız. makine kullanmaya alışın, imkan varsa epilasyon.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı gs2017 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar minoksidil etken maddesi esasen bir kalp damalr genişletici ilaçtır. Tıbbi olarak kullanım amacı esasen budur. Saç için kullanım onayı alması ise, bu ilacı kullanan hastalarda saç güçlenmesi,saç çıkışı olduğu farkedildikten sonra olmuştur. Aslında biz bu ilacın yanetkisinden faydalanıyoruz. Eğer bu ilaçtan fayda görüyorsanız, bu sistemik olarak dolaşıma katıldığı içindir. Bu da kıllanma yapacaktır anlamına geliyor. Eline yüzüne gözüne bulaştırmayın tabi, ama kıllanma yapacaksa, yine de yapacaktır.

Bir çocuk doktoru arkadaşım, çocuk hastalarda bu ilacı kullandıklarında (tabi tıbbi sebeplerle), çocuklarda epeyce tüylenme vs olduğunu söylemişti. Tabi hastalarda oral yolla, çok daha yüksek dozlarda kullanıldığını belirtmekte fayda var. Bizim kafamıza topikal olarak sürdüğümüz miktarlar bunun yanında çok daha hafif kalacaktır diye düşünüyorum. Kaldı ki deriden emilimin ne kadar olduğunu da bilemeyiz.

Ben böyle biliyorum, yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Yer
    İstanbul
    Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxil vücutta temas etmediği yerlerde bile kıl çıkarıyor. Önlem almak imkansız. makine kullanmaya alışın, imkan varsa epilasyon.
    hocam sizde kıllanma oluyormu? bende iyi bir makina var her gün alsam baş edebilirmiyim bilmiyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon