8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Doğal yöntemlerle saç çıkarmak mümkün müdür ?

Doğal yöntemlerle saç çıkarmak mümkün müdür ?

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi doğal yöntemlerle saç çıkarabilmek mümkün müdür ? Fotoğraftan göreceğiniz üzere çok çirkin bir şekilde döküldü saçlarım uzun zaman önce dökümle durdu ve saçlarım bu şekilde.Uzun zaman makina ile evde kendim sıfır kestim ama babam dahi "bu ne" deyince moralim bozuldu.saç ektirmek istedim ama 2 operasyon gerekli dediler.Açıkçası saç ekiminden çekiniyorum.ya tutmazsa ya donör bölgede iz kalırsa diye.o zaman saçları makinayada vuramam.Bir yandan protez saç konusunda araştırma yapıp bi kaç merkeze gittim fakat araştırmalarım sonucu yılda 2 protez + haftada 1 yani ayda 4 kere bakıma gitmek zorunlu.yıllık ortalama 10.000tl gibi maliyetin yanında her hafta bakıma gitmek insanı bıktırır.Zaten çalışıyoruz haftada 1 gün iznimiz var onu da her defasında protez bakım firmasında harcamak istemiyorum.Dedim en azından doğal yöntemlerle ön tarafta biraz saç çıkarsam o çirkin görüntüyü kapatabilsem bana yeter. Forumu bir süredir araştırıyorum.Losyonlar haplar vs bir sürü şey kullanılıyor.Bunları kullanmaya çekiniyorum.Tamam saçsız olmak kel olmak kötü bir şey ama sağlığımdan da değerli değil.

Dermaroller+Günlük masaj+revox şampuan(abim kullanıyor 6 aydır ve saçlarında kalınlaşma ve yeni saç çıktığı belli oluyor)+ yan etkisi olmayan doğal şeyler olarak ne önerirsiniz ? özellikle uzun süre kullanan ve etkisini gören tecrübe etmiş kişiler tecrüblerini ve ne kullandıklarını paylaşırlarsa çok sevinirim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20200117_121815.jpg‎  

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam güvenli etkenlerle başlayın seti cell ru kafein vb gibi, doğal tedavilerin fayda edeceğini sanmıyorum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    masaj şu 20 yaşındaki kardeşinizin bile saçını kafasında tutmaya yetmedi sadece tedavilerin emilimini belki artırabilir onun dışında faydası olduğunu pek düşünmüyorum ona vereceğiniz enerjiyi diğer kanıtlanmış tedavilere yönlendirin, geçmiş olsun
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Merhaba,

https://www.hairlosstalk.com/interac...ummary.121072/
    Bu linkte dermaroller örneklerini görebilirsiniz, insanlar tedavilere ek dermaroller kullanımıyla, bazıları ise sadece dermaroller ile iyi sonuçlar almışlar. Tabi bu herkeste benzer sonuçlar alınabileceği anlamına gelmiyor. Ama denemekten başka da bir şansınız yok malum. Benim durumum da sizden çok çol iyi değil.

Biraz daha hızlı sonuç görmek isterseniz minoksidil kullanabilirsiniz. Ama onun da belli dönemlerde döngüye girdiği söyleniyor. Ben 7. 8. Aydayım saçımda döngüye girme, gerileme olmadı henüz. Belki de zamanı yakındır bilemiyorum. Seti cell kafein gibi forumda bahsi geçen diğer etkenleri de araştırabilirsiniz ama sizin durumda en hızlı çözümün minox olduğunu düşünüyorum. Ama maalesef onun da bir sürekliliği yok. Hiç birşey kullanmasanız dahi dermaroller kullanımının faydasını görürsünüz diye düşünüyorum. Ama mutlaka düzen ve sabırla aylarca denemek lazım.

Yeni Üye
    moral bozmak gibi olmasın ama ben olsam imkanda varsa(donör görünmüyo ama) saç ekimi düşünürdüm.ciddi kayıplar olmuş.10.000 tl kadar çok başarılı ekimler yapan saç ekm merkezleri var ..verteks rahatsz ederse 2.ekim düşünülebilir.tabi ekiminde başarısız olma ihtimali var..protez işi aylak adam işi ..doğal yöntemlerle ot yağ çay vsvs imkan yok..

https://i.hizliresim.com/Rgd4P6.png bende bu resme bakıp seviniyorum sitedeki tedavilerle saç dökülmesini geciktirmemiz mümkün de olsa şu tablo beni ümitlendiriyor

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

https://www.hairlosstalk.com/interac...ummary.121072/
    Bu linkte dermaroller örneklerini görebilirsiniz, insanlar tedavilere ek dermaroller kullanımıyla, bazıları ise sadece dermaroller ile iyi sonuçlar almışlar. Tabi bu herkeste benzer sonuçlar alınabileceği anlamına gelmiyor. Ama denemekten başka da bir şansınız yok malum. Benim durumum da sizden çok çol iyi değil.

Biraz daha hızlı sonuç görmek isterseniz minoksidil kullanabilirsiniz. Ama onun da belli dönemlerde döngüye girdiği söyleniyor. Ben 7. 8. Aydayım saçımda döngüye girme, gerileme olmadı henüz. Belki de zamanı yakındır bilemiyorum. Seti cell kafein gibi forumda bahsi geçen diğer etkenleri de araştırabilirsiniz ama sizin durumda en hızlı çözümün minox olduğunu düşünüyorum. Ama maalesef onun da bir sürekliliği yok. Hiç birşey kullanmasanız dahi dermaroller kullanımının faydasını görürsünüz diye düşünüyorum. Ama mutlaka düzen ve sabırla aylarca denemek lazım.
    dermaroller konusunda 1.5mm almayı düşünüyorum fakat kullanırken nelere dikkat etmem gerekiyor ? Kafamda mikrop vb durumdan dolayı yara ne bileyim bişey olmasını istemem.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçların kısaysa, 1,5 mm yeterli olur, uzunsa daha uzun iğneli de tercih edebilriisn. Ben kullanmadan önce 10,15 dk kadar önce etil alkol yoksa kolonya içerisinde bekletiyorum. Sonrasında çıkarıp birkaç dk kurumasını bekledikten sonra kullanıyorum. Kullanımdan sonrada fısfısla alkol veya kolonya püskürtüp kutusuna koyuyorum. Bu dezenfekte olayına dikkat etmeni tavsiye ederim. Ve şu aralar bu söyleyeceklerime uymuyor olsam da (kendimde farklı birşey deniyorum) uygulama sonrası losyon kullanılmasını doğru bulmuyorum.