Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Fin ve Dut Günah Keçisi Mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı nopasaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3481923/ 2012'de Hintli dermatolog grubunun yaptığı bir çalışma.Merck desteği olduğuna dair herhangi bir ibare bulunmuyor zaten Propecia'nın telifi 2010'da bitiyordu.Yalnız şöyle bir durum var.PFS Foundation diyor ki bu pfs durumu henüz medikal çevrelerce kabul görmüyor ancak bu böyle bir şeyin var olmadığı anlamına gelmez.Bu konuda haklılar.Pfs denen durum gerçekten de olabilir.Pfs ile ilgili bir araştırma vardı sanırım buldukça araştırmaları ekleyeceğim.Bu yukarıdaki linkteki araştırmalarda dikkatimi çeken şeyler şunlar oldu.
    A number of studies have looked at the problem of side effects caused by finasteride.[6–11] These studies which are discussed below reveal that sexual adverse effects occur at the rates of 2.1% to 3.8%, erectile dysfunction (ED) being the commonest followed by ejaculatory dysfunction and loss of libido. These effects occurred early in the therapy and returned to normal on stopping or over a time on continuous use of the drug. The only causal relation between finasteride and sexual adverse effects is decreased ejaculatory volume because of predominant action of DHT on prostate.[5] Yani diyor ki yan etki yüzdesi 2.1 ve 3.8 bandında görülüyor en sık görülen yan etki erektil disfonksiyon sonra ejakülasyon bozukluğu ve libido kaybı.Bu yan etkiler tedavinin başlangıcında görülüyor ancak tedaviyi durdurduktan hatta bazen bir süre tedaviyi yan etkilere rağmen sürdürdükten sonra normale dönüyor.Tek anlamlı yan etki ilişkisi dht nin prostat üzerindeki etkisinden dolayı meni miktarındaki azalma deniliyor.Onun dışındaki her türlü yan etkilerin tedavi sırasında normale dönebileceği ve görülme sıklığının çok az olduğundan bahsediliyor.
    A long term study showed that drug-related sexual side effects such as decreased libido, ED, and ejaculatory disorders occurred in <2% of men.[10] These side-effects disappeared not only in all men who stopped the drug because of the side effects but also in most of those who continued therapy. The incidence of each side effect mentioned decreased to ≤0.3% by the fifth year of treatment with finasteride. The incidence of side effects were comparable to that of placebo both at one year and at 5 years.
    A large prospective study in as many as 17,313 patients was conducted to look into the effects of finasteride and other covariates on sexual dysfunction as part of the analysis of The Prostate Cancer Prevention Trial (PCPT).[11] Sexual dysfunction was assessed in the 17,313 PCPT participants who received finasteride 5 mg during a 7-year period. Finasteride increased sexual dysfunction only slightly even at 5 mg dosage (which is much higher than the 1 mg administered in pattern hair loss) and its impact diminished over time. Bunlar çok iyimser veriler.Hala kafam karışık.Bu çalışmayı baz alırsak 5 mg lık bir tedavide dahi yan etki görülme sıklığı plaseboyla aynı ve 7 yıllık periodda incelediklerini iddia ediyorlar.İşin tuhaf yani yan etki görenler tedaviye devam ettikçe görülen yan etkilerin zamanla yok olduğunu söylüyor.Hatta tedavi uzun süreli devam ettikçe yan etki sıklığının yüzdesinin yıllar geçtikçe azalmaya başladığından bahsediyor.PFS Foundation ise tam tersine tedavi süresi uzadıkça kalıcı yan etki ihtimali artıyor diyor hatta 205 gün diye bir barem belirlemişlerdi.205 günden fazla 5ari maruz kalanlarda kalıcı yan etki 205 günden az kullananlara kıyasla 5 kat daha muhtemel diyorlar.
    Bu çalışma tam olarak beni anlatmış 9 senedir kullanıyorum.ilk ay yanetkileri yaşarken daha sonra hepsi kayboldu şu anda mevcut hiçbir yanetki bulunmamakta

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @nopasaran selamlar dostum,

Bende bu forumu keşfettiğimde 18-19 yaşlarındaydım.Senle benzer süreçlerden geçtim.Kısmen durdursamda artık tedavilere maddi ve zaman boyutundan yetemediğim için fazlasıyla araştırma yapıp Finasteride kullanmaya başladım.Şuan neredeyse 2 yıl 2 ay geçti kullanmaya başlayalı.Öncelikle asla yazdıklarım tavsiye anlaşlılmasın , tamamen yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.Bu etkenden kaynaklı yan etki yaşayanlar var bu kesinlikle göz önünde bulundurulmalı.Herkesin biyokimyası farklı senin anatomin buna nasıl tepki verebilir bunu ancak denediğinde görürsün.Ben başta propecia kullanmaya başladım , 2 ay sonra proscar'ı 5 e bölmeye başladım elimden geldiğince eşit olarak.Bu 2 yıl 2 ay içinde yan etki sayılabilir ise yaşadığım tek durum menimin bir miktar sıvılaşması.Bundan kesin eminim menim kesinlikle daha şeffaf ve sıvımsı.Bunu eğer başlarsan %95 sende yaşayacaksın okuduklarım ,araştırdıklarım kadarıyla neredeyse herkes bunu yaşamış.Ama yine okuduklarıma göre bu çokta önemli bir durum değil.Bu geçen zamanda aktif bir cinsel hayatımda vardı diyebilirim bir problem yaşamadım cinsel konuda.Finasteride kullanıp sexual disfunction dan tutta ; brain fog (beyin sisi) , anxiety gibi şeyler yaşayıp hayatının mahvolduğunu söyleyende var , 15-20 yıldır kullandığını hatta çocuk sahibi olduğunu söyleyenlerde var.Ben yazılımcıyım takdir edersinizki işim fazlasıyla zihinsel olarak yorucu.Mental bir yan etki yaşasaydım kesinlikle farkederdim.Araştır ve oku eğer finasterid'e başlamaya kesin karar verdiysen mümkün olduğu sürece kendini finasteride ile ilgili konulardan uzak tutmanda fayda var yani ben öyle yaptım.Yoksa çok kolay kendini plasebo içinde bulursun , yaşamadığın yan etkiyi yaşıyor gibi hissedersin.Finasteride saçlarımı %95 oranında korudu yavaşta olsa bir miktar dökülmeye devam ediyor ama kabul edilebilir miktar benim için Dutasterid'e bence başlamadan önce 2 kat daha fazla düşün çünkü saç ile ilgili akademik çalışmaları sınırlı.Hem type-1 hem type-2 dht yi block ediyor.Üstelik % 95 oranlarında.Finasteride %65-70 gibi bir oranda bloke ediyor az da olsa bir miktar dht oluşmaya devam ediyor belki bu miktar yan etki yaşamamanı bile sağlayabilir.

Herkese bol saçlı bir hayat diliyorum
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @nopasaran selamlar dostum,

Bende bu forumu keşfettiğimde 18-19 yaşlarındaydım.Senle benzer süreçlerden geçtim.Kısmen durdursamda artık tedavilere maddi ve zaman boyutundan yetemediğim için fazlasıyla araştırma yapıp Finasteride kullanmaya başladım.Şuan neredeyse 2 yıl 2 ay geçti kullanmaya başlayalı.Öncelikle asla yazdıklarım tavsiye anlaşlılmasın , tamamen yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.Bu etkenden kaynaklı yan etki yaşayanlar var bu kesinlikle göz önünde bulundurulmalı.Herkesin biyokimyası farklı senin anatomin buna nasıl tepki verebilir bunu ancak denediğinde görürsün.Ben başta propecia kullanmaya başladım , 2 ay sonra proscar'ı 5 e bölmeye başladım elimden geldiğince eşit olarak.Bu 2 yıl 2 ay içinde yan etki sayılabilir ise yaşadığım tek durum menimin bir miktar sıvılaşması.Bundan kesin eminim menim kesinlikle daha şeffaf ve sıvımsı.Bunu eğer başlarsan %95 sende yaşayacaksın okuduklarım ,araştırdıklarım kadarıyla neredeyse herkes bunu yaşamış.Ama yine okuduklarıma göre bu çokta önemli bir durum değil.Bu geçen zamanda aktif bir cinsel hayatımda vardı diyebilirim bir problem yaşamadım cinsel konuda.Finasteride kullanıp sexual disfunction dan tutta ; brain fog (beyin sisi) , anxiety gibi şeyler yaşayıp hayatının mahvolduğunu söyleyende var , 15-20 yıldır kullandığını hatta çocuk sahibi olduğunu söyleyenlerde var.Ben yazılımcıyım takdir edersinizki işim fazlasıyla zihinsel olarak yorucu.Mental bir yan etki yaşasaydım kesinlikle farkederdim.Araştır ve oku eğer finasterid'e başlamaya kesin karar verdiysen mümkün olduğu sürece kendini finasteride ile ilgili konulardan uzak tutmanda fayda var yani ben öyle yaptım.Yoksa çok kolay kendini plasebo içinde bulursun , yaşamadığın yan etkiyi yaşıyor gibi hissedersin.Finasteride saçlarımı %95 oranında korudu yavaşta olsa bir miktar dökülmeye devam ediyor ama kabul edilebilir miktar benim için Dutasterid'e bence başlamadan önce 2 kat daha fazla düşün çünkü saç ile ilgili akademik çalışmaları sınırlı.Hem type-1 hem type-2 dht yi block ediyor.Üstelik % 95 oranlarında.Finasteride %65-70 gibi bir oranda bloke ediyor az da olsa bir miktar dht oluşmaya devam ediyor belki bu miktar yan etki yaşamamanı bile sağlayabilir.

Herkese bol saçlı bir hayat diliyorum
    önceki tedavileriniz neydi? finasterid ile kıyasla yakın sonuç aldınız mı?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Bu konuyu uzun zamandır bende düşünüyorum. Bu forumu bulmadan önce bir dönem finas kullandım 1.5 sene kadar kayda değer bi yan etkide gördüğüm söylenemez fakat korkutucu yan etki söylentilerinden dolayı bırakmak zorunda kaldım 3 senedir seti cell biotin iğneleme ru kafein minox masaj keto vs herşey kullanmama rağmen o dönemki saç yogunlugumu koruyamadim. yoğunluğuk ister istemez azaldı. Bu hastalık illet bi hastalık savaşmak gerçekten çok zor. Finas gibi güçlü bir etkeni tedavime eklesem çok daha iyi sonuçlar alacağimi biliyorum ama yan etkilerden dolayi cesaret edemiyorum

Ben kısa süre kullandım finası alnımı açmıştı kısa sürede yanetkiler cabası allahtan bırakında geçti sanırım kısa süre kullandığım içindi sonrasında cell zaman zaman ru kullandım şimdi setipiprant ve cell ile mutlu mesut gidiyoruz enteresan şekilde güncel tedavime ara versemde koruyuculuğu çok yüksek kayıplar ya olmuyor ya sınırlı kalıyor.

evet fin frontal çizgiyi bozuyor diyorlar, acaba testoda yaptığı artış önleri mi vuruyor. frontal bölge en hassas bildiğim kadarıyla bu yüzden fin ile biraz zor ama prostaglandinler daha iyi çalışıyor deniyor, umarım doğrudur.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

şunu da anlamıyorum, antagonistlerin direkt dht işini çözmesi lazım buna rağmen fin daha güçlü deniyor.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunu da anlamıyorum, antagonistlerin direkt dht işini çözmesi lazım buna rağmen fin daha güçlü deniyor.
    Kişisel anektodlar bunlar ru spiro ile finasteridden çok daha iyi sonucu yanetkisiz olarak elde eden aslında daha fazla. Dozlar hiç konuşulmuyor finas ucuz 5 mg atıyor adam ağzına ru olunca yarım doz vs kullanıyor imkanı olmayan, ru58841 spiro 100 mg ya da daha fazla kullanın bakalım hangi finasla alınır o sonuç dediğim gibi yine de kişiye göre değişken olabilir istisnalar olabilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    arkadaşlar finas testoyu yükseltiyor sonra düşürüyormu nasıl ilerliyor cahile anlatır gibi anlatın bana.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki tedavileriniz neydi? finasterid ile kıyasla yakın sonuç aldınız mı?
    Geç oldu kusura bakma hocam Önceden tedavim zaman zaman değişti.Miracle losyon , cell(advancell),seti ve ru kullanıyordum.Şimdi yeniden seti ve cell e başlayacağım.Finasteride %95 belki daha fazla saçlarımı korudu , belki kalitede katmıştır.Sol ön-şakak çok yavaş bir şekilde seyreliyor diğer bölgelerde problem görmedim.Sağ şakak-ön bölgem hala neredeyse ergenlikteki gibi sadece solun dökülmeside ilginç.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon