Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Scalp altı damar haritası

SaçımınDoktoru Üyesi

Scalp altı damar haritası

Ters yatıp kan akışını terse çevirip scalpı inceliyorum. Bazen aspirinle kanımı sulandırıp böyle ters yatarak masaj yapıyorum.

Bu arada bir şey tespit ettim. Alından scalpa giden damarlar tepeye gittikçe daralıyor. Saç çizgisi bölgesinde ki yığılmayı gözle görebilirsiniz. Oradan sonra daralıyor. Bence en tepede yani dökülmenin merkezinde kılcal kanlanma bile büyük ölçüde azalıyor. Scalp, sert ve soğuk bir hal alıyor merkeze doğru.

Modellerdekinin dışında keşke gerçek bir harita çıkarabilsek ve bölgeyi daha iyi tanırız.

https://i.hizliresim.com/M1qPd6.jpg

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    modellemeler gerçek insanlar göz önünde bulundurularak yapılıyor diye biliyorum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Evet verteks yanlara veya öne göre sert ve soğuk kan dolaşımı yok gibi. Masajla bayağı yumuşadı deri masaj sonrası ısınma oluyo o bölgede.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bitki çayı yada aspirinle kan sulandırıp böyle uzanarak masaj yapmak çok etkili oluyor.

O damarlardan enjeksiyonla ilaç verip genişletme tedavisi olsa keşke. Doktor olsam bunları deneme fırsatım olsa denek bulur her şeyi denerim valla. Doğru voltajı bulana kadar elektrik bile veriirm.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende asprin ekledim rutinime bazen yutuyorum bazen saçıma sürüyorum masaj yaparkende aynı şekil kafamı yatırıyorum kan akısı oraya gidiyor adete saçlanıyorum
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    hocam siz masajı bıraktınız mı artık

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xperia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam siz masajı bıraktınız mı artık
    hocam diğer arkadaşları bilmiyorum ama ben bıraktım vakit kaybettim anca. arada etken emilsin diye yapabilirim ama çünkü gözeneklerdeki yağı gerçekten sıkıyor bu da emilime etkili olur diye düşünüyorum. arada forumlarda takip ediyorum nw3 derecesinde 19-20 yaş civarı birkaç bildiğim kişi var hala nw3 konumundalar o kadar genç yaşta oluşan nw3 nasıl öyle 2-3 sene stabil kalmış bilemiyorum da bende işe yaramadı.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Hangi masaj tekniklerini kullanıyordunuz? Robun kitabındaki masaj tekniklerini mi yoksa bir ara imzanızda bulunan masaj tekniklerini mi kullandınız? Gün de ne kadar yapıyorsunuz?
    Ketoral krem (Günde 2 defa)
    Masaj (Günde 10 dk)
    Konazol şampuan (Haftada 1-2)
    Biotin (5000 mcg)

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Arkadaşlar, bende bunu denedim ters yatıp oraların kanlanmasını sağlamak sonra masaj kan aldırma yoğun dermaroller vb.

Hacamat ile kan aldırırken üst bülgede şakaklarda yani dökülme olan yerde nerdeyse kan çıkmıyor.... Vertex bölge de de dolaşım çok az olduğunu fark ettim, şakaklarda ise zaten neredeyse hiç dolaşım yok gibi. Birde hep aklıma şu soru geliyor: Minoxidil'in çalışma mantığı??? Güçlü bir damar genişletici...

Aspirin yerine sarımsak yutun hem onda saç için gerekli olan her şey var. Biotin yerine de sarımsak tavsiye ederim.

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    masajdan önce kafein içeren bir şampuanla yıkanılabilir saç.

Sayfa 1/2 12 SonSon