8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: İlginç bir saç olayı

SaçımınDoktoru Üyesi

İlginç bir saç olayı

Saçımı losyonladıktan 2 saate yakın ya da iğneleme yaptıktan sonra , çiş yapmaya gittiğimde saçımda bir tüylenme karıncalanma oluyo tüyler diken diken olur gibi , genelde iğneleme günü oluyor ? Bu bir anlam ifade edebilir mi ? İşe yaraması kan akısı falan fistan ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Bende de iğneleme yaptıktan ve sonrasında yağ karışımı uyguladıktan sonra oluyor.Mutlaka kanlanma oluyordur diye düşünüyorum.Bana öyle geliyor ki bu dht olayı saçın en fazla %30'unu etkiliyor.Neden diye soracak olursan,yapılan saç masajıyla,iğnelemeyle,stressiz bir yaşam ile yememize içmemize dikkat etmemizle,uyku'yu düzene sokmakla birlikte saç dökülmesi büyük ölçüde duruyor.Tabi bu durum yine farklılık gösteriyor insandan insana.. Saç köklerinin dht'ye olan hassaslığı(genetik dökülme olanlar dan bahsediyorum.) kişiden kişiye değişiyor da olabilir.Örneğin ben de %60 hassaslık varsa sen de sadece %20 hassaslık var ve ben önlem almazsam 2 senede kel kalacaksam sen önlem almazsan 10 sene de kel kalacaksın gibi..

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı saçadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de iğneleme yaptıktan ve sonrasında yağ karışımı uyguladıktan sonra oluyor.Mutlaka kanlanma oluyordur diye düşünüyorum.Bana öyle geliyor ki bu dht olayı saçın en fazla %30'unu etkiliyor.Neden diye soracak olursan,yapılan saç masajıyla,iğnelemeyle,stressiz bir yaşam ile yememize içmemize dikkat etmemizle,uyku'yu düzene sokmakla birlikte saç dökülmesi büyük ölçüde duruyor.Tabi bu durum yine farklılık gösteriyor insandan insana.. Saç köklerinin dht'ye olan hassaslığı(genetik dökülme olanlar dan bahsediyorum.) kişiden kişiye değişiyor da olabilir.Örneğin ben de %60 hassaslık varsa sen de sadece %20 hassaslık var ve ben önlem almazsam 2 senede kel kalacaksam sen önlem almazsan 10 sene de kel kalacaksın gibi..
    evet doğru altına imzamı atarım.

Arkadaşlar yaşam kalitesi beslenme çok önemli bir çok fırsatta ve konuda belirtiyorum tekrar belirteyim uyku düzeni b12, d vit., ekmeği ekşi mayalı mümkünse tam buğday yemek çok önemli ek olarak hayvansal kökenli gıdaları öümkün oldukça azaltın tüm ihtiyacınızı bitkisel kökenli olarak karşılamaya çalışın bu çok çok önemli.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayvansal gıdanın etkisini hormonlara mı bağlıyorsunuz hocam ?

Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayvansal gıdanın etkisini hormonlara mı bağlıyorsunuz hocam ?
    Hormonal olarak ikincil etkileri var örneğin kortizol seviyelerinde artış androjen metabolizmasında dengesizlikler gibi ama bunların düzeyi kişiye göre değişken asıl sorun genel inflamasyonun artması, otoimmun sorunların tetiklenmesi ve damar sağlığının büyük ölçüde olumsuz etkilenmesidir son olarak hayvansal ağırlıklı beslenmede bitki temelli gıdalarla alınan çok değerli antioksidan ve antiinflamatuar enzim, vitamin ve minerallerin alınamaması.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı saçadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bencede hassaslık olayı değişiyor ve diğerleri etkiliyor fakat yanları niye etklilemiyor hassasiyet dışı durum ? yani bence bunlar çok ufak % ile etkliyordur ya da scalpın yani üst dökülen kısmın mekanizması farklı mı bilmiyorum yada kadınlarda neden olmuyor genetik hassasiyet bunlara sebep doğuruyor olabilir mi ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bencede hassaslık olayı değişiyor ve diğerleri etkiliyor fakat yanları niye etklilemiyor hassasiyet dışı durum ? yani bence bunlar çok ufak % ile etkliyordur ya da scalpın yani üst dökülen kısmın mekanizması farklı mı bilmiyorum yada kadınlarda neden olmuyor genetik hassasiyet bunlara sebep doğuruyor olabilir mi ?
    Hocam yanların ve ense kısımlarının üst kısımlara göre daha güçlü olduğu sürekli söyleniyor.Üst kısımlar hassas olduğu için dht'ye maruz kalıp dökülüyor ama yan ve ense kısımları dökülmüyor.Ense kısmın da saçımı koparmak için çaba sarfediyorum ama kopmuyor.Bunu ben de anlayamıyorum. Kadınlar bi defa hormonlardan yırtıyorlar.Bugüne kadar hiç kel kadın görmedim.Son zamanlar da kadınlarda da erkek tipi saç dökülmesi problemi görülüyor ama kel kalanını hiç görmedim.