7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Spiro losyon nasıl yaparım?(yardım)

SaçımınDoktoru Üyesi

Spiro losyon nasıl yaparım?(yardım)

Aldactone hap ile losyon yapmak istiyorum faydalı olması için yüzde 5lik mi olmalı?nasıl yaparım ölçüleriyle söylermisiniz?bu arada bayanım saçıma faydası olur mu?

Yeni Üye
    Ben 5ml distile su, 2ml etil alkol ve 3 ml elseve pembe losyon 1 adette aldactone100 ile yapmıştım. Faydasını görüyordum ama gögüs bölgesinde yağlanma vs gibi yan etkiler yaptığı için bıraktım..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Armaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 5ml distile su, 2ml etil alkol ve 3 ml elseve pembe losyon 1 adette aldactone100 ile yapmıştım. Faydasını görüyordum ama gögüs bölgesinde yağlanma vs gibi yan etkiler yaptığı için bıraktım..
    Sabah akşam mı kullandınız ve uygulamayı kaç ml yaptınız hiç bşy bilmiyorum oyüzden ayrıntılı soruyorum saç çıkarır mı bu losyon birde dermapen kullanmayı düşünüyorum

Yeni Üye
    Sadece akşam 2 ml kadar üst bölgeye komple uygulayıp sabh yıkıyodum.ben uzun süreli kullanamadım yan etkilerinden en fazla 1 ay falandır. kesn bişey diyemem saç çıkarır veya çıkarmaz.. Ama ön çizgide boşluklar vardı yeni çıkışlar vardı tek tük. Olan saçlar kalınlaşmaya başlamıştı. Ve seyrek olan yerlerde acayip yağlanma oluyo onu falan kesmişti. Yani androjenleri baskılıyo erkek tipi dökülmeyse faydası olur diye düşünüyorum.. Aldactone distile su ile daha güzel çözünüyo sanırım etil alkole göre.

Yeni Üye
    Oral kabak çekirdeği yağı veya saw palmetto dht bloke yardımcı olur ama kadınlarda dht bloke ne giib yan etkileri olur sıkıntı olur mu bilmiyorum..

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doktorunuza sormanız çok daha sağlıklı olur diye düşünüyorum, erkekler için büyük sorunlar yaratabileceğini duydum.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama kadınlar üzerinde 5% çalışması vardı sanırsam endokrinolojiste sormanız faydalı olacaktır
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.