Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: D vitamini onemi..

Yeni Üye

D vitamini onemi..

Arkadaslar vitaminlerinize gereken onemi mutlaka verin ozellikle d vitamininize baktirin (demir, cinko, magnezyum, e vit vs vs de tabiki..)

Sadece D vitamini eksikligiyle kellik yasayan insanlar var;
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...XJ4ivk1Tmap5Hz

https://www.mdedge.com/dermatology/a...n-d-deficiency

Hormon degerlerinin tamami normal olmasina ragmen D vitamini eksikligiyle saclarinin cogunu kaybetmis
    Vitamin degeri de 12 cikmis 6 aylik tedavi sonrasi aciklarin tamami kapanmis

https://mdedge-files-live.s3.us-east...01053_fig2.png

<20 icin eksiklik
    20-30 arasi icin yetersizlik olarak geciyor karataysa minimum 70-80 olmali diyor

Kendimden ornek vereyim butun gun sicagin alninda calismama ragmen 8 cikmisti bende yoktur demeyin muhakkak baktirin

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel değinmişsiniz, enzim eksikliğinden dolayı provitaminden vitamin sentezi de az yapılıyor olabilir güneşe güvenmemek lazım
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel değinmişsiniz, enzim eksikliğinden dolayı provitaminden vitamin sentezi de az yapılıyor olabilir güneşe güvenmemek lazım
    Aynen oyle vucudun sentezi onemli..

Yeni Üye
    d vitamini dünyanın her yerinde birçok insanda eksik çıkar d vitamini damla ya ampul takviye kullanırken zeytinyağı içine karıştırıp kullanıllması gerekir emilim en iyi olması için.

Yeni Üye
    Alıntı sertac_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    d vitamini dünyanın her yerinde birçok insanda eksik çıkar d vitamini damla ya ampul takviye kullanırken zeytinyağı içine karıştırıp kullanıllması gerekir emilim en iyi olması için.
    Vitaminin icinde (devit icin konusuyorum) cicek yagi var zaten hazirda ayrica zeytinyagina konmasina gerek yok zaten kullanirken yagin tadi da geliyor ama diger markalari bilemem

Alıntı sertac_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sosin hocanın dediği gibi çoğu yağla infüzlanmış şekilde satılıyor zaten. devit 3 vb.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    peki hocalarım d vitamini bendede eksik takviye almaya başladım testosteronuda arttırıyor bu saç için eksi durum olmazmı sizce ?

Yeni Üye
    Alıntı Sanberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki hocalarım d vitamini bendede eksik takviye almaya başladım testosteronuda arttırıyor bu saç için eksi durum olmazmı sizce ?
    D vitamini testosteronu ne kadar arttirabilirki bence eksikse olmasi gereken seviyeye getirir eger yeterliyse de cok minimum bi duzeyde arttirir diye dusunuyorum ama arastirip bakicam

Ancak testoyu bilmem ama inflamasyonu onluyor ve sac stimulasyonu sagliyor bu bi gercek muhakkak kullanilmali vucutta eksik olan ne varsa yerine konmali ki hersey daha rahat isleyebilsin diye dusunuyorum..

arkadaşlar olaylara net pozitif net negatif olarak bakmak yanlış vücuda soktuğunuz her şey bir nebze de olsun inflamasyon oluşturur tepki mekanizması olarak, siz bu kötü etki karşısında ne alacağınızı hesaplamalısınız

Sayfa 1/2 12 SonSon