Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: D vitamini onemi..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Günde ortalama 5-8 yumurta ve 300-400gr tavuk-hindi göğüs yediğim için bende bu vitamin var. D vitaminin varlığına da çok güvenmemek lazım.

Yeni Üye
    Varligina degil ama yokluguna guvenmek lazim bence yani sebep sadece D vitaminindende olmayabilir kisiden kisiye gore degisebilir ama eksikligi AGA yi etkiliyor bu bi gercek calismada da yaziyor zaten

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde ortalama 5-8 yumurta ve 300-400gr tavuk-hindi göğüs yediğim için bende bu vitamin var. D vitaminin varlığına da çok güvenmemek lazım.
    dökülmeyi hızlandırıcı faktör olabilir, tavuk için de aman diyeyim geldiği yeri kontrol ediyorsunuzdur gerçi de çoğu östrojen bombası günümüzde
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kısa süredir sıkıntıdan topikal d vitamini kullanıyorum şimdilik pek etkisini göremedim ama hücre hasarını serbest radikalleri engellediği söyleniyor yan tedaviniz için kombin losyon düşünürseniz eklenebilir. oralle etki farklarını bilemiyorum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varligina degil ama yokluguna guvenmek lazim bence yani sebep sadece D vitaminindende olmayabilir kisiden kisiye gore degisebilir ama eksikligi AGA yi etkiliyor bu bi gercek calismada da yaziyor zaten
    Evet değerlerin referans aralığında olması dökülmeyi durdurmaz ama eksikliği genetik dökülmeyi öyle bi tetikliyo ki 6 ayda sildi süpürdü bu durumda ne tedavi kullanırsan yanıtta alamıyosun. Aga sı olanların kesinlikle d vitaminini kontrol ettirmesi gerek özellikle kış aylarında..

Yeni Üye
    Konu açmıştım onaylanır mı bilmiyorum,
    Sosin şu linke bakabilir misin?
    Ben d2-3 eksikliğinden ziyade Vdr bozukluğundan korkuyorum açıkçası,bozukluk varsa ne kadar takviye,güneş boşuna gibiymiş geliyor.

https://saglikliolalim.com/kalsitrio...-dogal-yollar/
    östrojen,testosteron.kafein vs Vdr ile ilişkilerini belirten linkler de var,sitenin içinde.

konu saç değil ama bizim üzerinde durduğumuz konulardan belirtilmiş
    dht,sitoksin,pgd2 vs..

Yeni Üye
    Alıntı Kadersiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açmıştım onaylanır mı bilmiyorum,
    Sosin şu linke bakabilir misin?
    Ben d2-3 eksikliğinden ziyade Vdr bozukluğundan korkuyorum açıkçası,bozukluk varsa ne kadar takviye,güneş boşuna gibiymiş geliyor.

https://saglikliolalim.com/kalsitrio...-dogal-yollar/
    östrojen,testosteron.kafein vs Vdr ile ilişkilerini belirten linkler de var,sitenin içinde.

konu saç değil ama bizim üzerinde durduğumuz konulardan belirtilmiş
    dht,sitoksin,pgd2 vs..

Aaaa ben bunu gormemisim kadersiz gorene kadar da link ölmüs

Yeni Üye
    Alıntı Armaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet değerlerin referans aralığında olması dökülmeyi durdurmaz ama eksikliği genetik dökülmeyi öyle bi tetikliyo ki 6 ayda sildi süpürdü bu durumda ne tedavi kullanırsan yanıtta alamıyosun. Aga sı olanların kesinlikle d vitaminini kontrol ettirmesi gerek özellikle kış aylarında..
    Aynen oyle bende AGA var saniyodum 1,5 ayda dokulme minimuma indi sanirim bende de D vit eksikligi varmis

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kısa süredir sıkıntıdan topikal d vitamini kullanıyorum şimdilik pek etkisini göremedim ama hücre hasarını serbest radikalleri engellediği söyleniyor yan tedaviniz için kombin losyon düşünürseniz eklenebilir. oralle etki farklarını bilemiyorum
    Topikal ilginc fikir neden takviye almadinki degerin kac

Sayfa 2/2 İlkİlk 12