Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Beslenme duzeni

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süt ürünlerinden bir zarar geleceğini sanmıyorum, süt ürünü terk ettiğiniz zaman zaten el mahkum o yağı bitkisel yağlardan almak zorunda kalıyorsunuz bu da pgd2 arttırıyor. bol bol kuyruk yağı tereyağı vb. yemek lazım. hücre çeperi lipitten yapılır siz oksidasyona meyilli yağ tüketirseniz çeperlerin yapımı için de o yağ kullanılır, serbest radikallere karşı yok daha korumasız olursunuz
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2715202/

Alıntı shinoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ben bunu anlamadim inflamasyon düşüren gidalarda iyi seyler var düşmesimi iyi yukselmesimi yumurta zararlimi
    Hocam, "Burada amaç, sadece anti-inflamatuar veya pro-inflamatuar gıdaları tüketmek değil, sağlık durumuna göre dengeyi sağlamaktır." denilmiş makalede. Ben her gün yumurta tüketiyorum bi zararını görmedim ama tabi alınan gıdaların vücutta yaratacağı reaksiyon kişiden kişiye değişebiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    çiğ süt alın kendi yoğurdunuzu kendiniz yapın, 10 lt lik şişe bulun, kendi şalgam suyunuzu yapın, işlenmiş gıdaları minimuma düşürün, Ekmek yiyecekseniz fatih ve miracle'ın dediği gibi kendiniz yapın ve ekşi mayalı olsun, peynire süte bende karşı değilim ama şişkinlik ve öğütmede zorluk yaşatabiliyor, soğuk sıkım zeytinyağı tüketilebilir, yazı artirilabilir.

Yeni Üye
    Dostum burda sutun direk dht olduğu gibi bir yaygi var dogruluk payi var mi

Sayfa 2/2 İlkİlk 12