6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: çinko takviyesi

Yeni Üye

çinko takviyesi

merhabalar zixi kullanmayı bıraktıktan sonra elimde kalan zincoyu oral yolla değerlendirmek istiyorum ufak bir araştırma yaparak yetişkin bir insanın günlük çinko ihtiyacının 15 mg olduğunu gördüm ancak vücuttan atılma süresini bulamadım zincoda 50 mg çinkoya eş değer miktarda çinko sülfat monohidrat vardı yanlış hatırlamıyorsam günlük beslenmeyle alacağım çinkoyu da hesaba katarsam haftada 1 veya 2 tablet şeklinde oral yolla alsam bir zararı olur mu acaba çünkü geçen senelerde bir dermatoloğa gittiğimde çinko eksikliğim olmamasına rağmen çinko takviyesi başlatmıştı ve gerçekten dökülmemde azalma görmüştüm(magnezinc tablet 30 mg değerinde çinko sülfat monohidrat) fikirlerinizi merak ediyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    çinko pikolinata başladım günlük 15mg bir yararı olursa bildiririm

valla aynı şekil zixi bırakınca full kutu elimde patladı. ben günde 1 tane atıyom yanlış mı yapıyorum? hatta medicago b6 dan da 1 tane içiyom günde. ne yapayım çöpe mi atayım 😂

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ek tedavi olarak kullanım gençler neden herkes saldı birden
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha ben 5 ay kullanmadım biraz sabır, tek yetmiyorsa yanına tedavi koyun cellagance olabilir ben öyle düşünyorum. saçınıza oralden daha çok yardım edeceği kesin
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı juake134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla aynı şekil zixi bırakınca full kutu elimde patladı. ben günde 1 tane atıyom yanlış mı yapıyorum? hatta medicago b6 dan da 1 tane içiyom günde. ne yapayım çöpe mi atayım ��
    günde bir zinco çok fazla hocam bir yetişkinin günlük ihtiyacı 15 mg normal besinlerle aldıklarınızın üstüne 50 mg daha alıyorsunuz bence yapmayın haftada 2 kez aldığınızda bile günlük 14 küsür mg çinko eder medicago hakkında bir bilgim yok ama