Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedavi Tavsiyesi için Yardımcı Olur Musunuz?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Tedavi Tavsiyesi için Yardımcı Olur Musunuz?

merhaba arkadaşlar, ben 20 yaşımdayım ve 17 yaşımdan beri fotoğraflarda görebileceğiniz bir şekilde şakakta açılma sorunum oldu. 3 senede göze batacak aşırı biçimde bir gerileme olmadı diye düşünüyorum, tam net bir şey demem yanlış olur çünkü eskiden kalan hiç referans fotoğrafım yok (kafamı seveyim ) , ama masaj yeşil çay vb. derken bir şekilde yavaşlatmayı başardım sanırım.

6 ay önce ise sadece açılmanın olduğu sağ şakaktan tekrar dökülme yaşamaya başladım ve bunun ile birlikte 4.5-5 ay önce bir arkadaşımın tavsiyesi ile zix losyona başladım, dökülmemi sıfıra yakın indirdi ama 4 ayda istediğim çıkışı elde edemedim ve açıkçası dökülmenin üzerinden çok zaman geçmeden eşeği sağlam kazığa bağlama gereği hissettim diyelim zix losyon saçımı daha gür gösterdiği için ek tedavi olarak ömür boyu kullanmak isterim açıkçası, ana tedavilerime yardım eder en kötü ayrıca hazırlamasını da çok seviyorum

doğruyu söylemek gerekirse dökülmem daha yeniyken (saç çizgimi tam olarak kaybetmedim çok zayıf saçım var) bir şey yapıp iyi bir sonuç almayı umut ediyorum.

fotoğraflarımı ekliyorum, yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler kameram bozulduğu için 4 aylık süreçteki fotoğraflarımdan bir derleme yapmak durumunda kaldım (güncel olarak her açıdan çekemediğim için)

sağ şakak: https://eksiup.com/p/co312025gcbe

sol şakak: https://eksiup.com/p/7w312026ez96

ön çizgi: https://eksiup.com/p/n7312028wyvr

vertex: https://eksiup.com/p/u7312030nf8j

şifrelerin hepsi: sacimindoktoru

öğrenci bir kardeşiniz olarak saça ayda 100 lira zor ayırabiliyorum, bu da beni en çok zorlayan etmen oldu diyebilirim, kötü alışkanlıklarım mevcut değil ama şimdilik aktif bir gelir kaynağım mevcut değil dolayısıyla okul, ev ihtiyaçları vb. derken arta kalan parayı saça ayırabiliyorum ne yazık ki. tavsiyelerinizi bekliyor iyi ve bol saçlı günler diliyorum, şimdiden ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.

her türlü tavsiyeye, yoruma vb. açığım
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

saç çizgimiz aşırı benzer bende 19 yaşındayım nisanda 20 olucam 17 yaşından beri şakaklarım senin ki gibi referans fotoğrafım yok ama son 1,5 yıldır gerileme yok saç çizgimde. ailendeki kellik durumu nedir benim sadece babam norwood 5 amcamlar norwood 2 ve 3 , dayı tarafım en fazla norwood 2 acaba böyle kalır mıyım diye bekliyorum bi umutla kafaya takmadan

Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saç çizgimiz aşırı benzer bende 19 yaşındayım nisanda 20 olucam 17 yaşından beri şakaklarım senin ki gibi referans fotoğrafım yok ama son 1,5 yıldır gerileme yok saç çizgimde. ailendeki kellik durumu nedir benim sadece babam norwood 5 amcamlar norwood 2 ve 3 , dayı tarafım en fazla norwood 2 acaba böyle kalır mıyım diye bekliyorum bi umutla kafaya takmadan
    aynı sizinki gibi aile durumum
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

arkadaşlar sol şakağımda da çok az açılma mevcut yeni fark ettim, düzgün bir tedaviye başlayıp senelerce kullanmak istiyorum. sanırım cell veya ru ile başlayacağım miracle hocamın yardımı ile, etken tedarik etmek isteyen üyeler rica edebilir seti, cellegance, ru, kafein gibi birçok güzel etken var

Kami daha önce de melatoninle ilgili konu açmıştım ama kimse yorum yapmadı. Buraya tekrar yazacağım, en azından doğal sayılabilir, yan etkisiz ve de çalışmalara bakarsak ana tedavi olacak kadar da güçlü.
    Şimdi melatoninle ilgili bilimsel yayınlara bakalım.

2004 yılında Difüz alopesi veya androgenetik alopesi şikayeti olan 40 kadında çift kör, randomize, plasebo kontrollü bir çalışma yapılmış. Saç derisine 6 ay boyunca günde bir kez% 0,1 melatonin veya plasebo çözeltisi uygulanmış ve anajen ve telojen saç hızını değerlendirmek için trikogram yapılmış. Sonuçlara gelecek olursak Melatonin, androjenik saç dökülmesi olan kadınlarda oksipital saçlarda plaseboya kıyasla anlamlı derecede artmış anajen saç oranına yol açmış. Frontal saçlar için melatonin, diffüz alopesi olan grupta anlamlı bir artış sağlamış.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/14996107/

2012 yılında yapılan başka bir çalışmada Androgenetik alopesi veya genel saç dökülmesi olan hastalarda topikal uygulama yapılıyor.
    Bulgular: AGA olan 35 erkekte dijital bir yazılım destekli epilüminesans tekniği (TrichoScan) kullanılarak, 3 ve 6 ay sonra hastaların% 54.8'inde% 58.1'inde saç yoğunluğunun% 29 ve% 41'inde anlamlı bir artış olduğu belirlendi. (M0: 123 / cm (2); M3: 159 / cm (2); M6: 173 / cm (2) (P <0,001). Cm2'ye düşen saç sayısı 6 ayda 123 ten 173 e çıkıyorki neredeyse 6 ayda saçın yoğunluğunda % 50 artış oluyor, bu rakamlar cidden muazzam.
    Ayrıca 200 merkezde 1800'den fazla gönüllünün katıldığı büyük, 3 aylık çok merkezli bir çalışmadada, 2 ila 3 kat pozitif saç çekme testi olan hastaların yüzdesi% 61,6'dan% 7,8'e düşerken, Saç çekme testi negatif olan hastaların yüzdesi% 12.2'den% 61.5'e yükselmiş. (P <0.001). Ayrıca, kafa derisinde sebore ve seboreik dermatitte azalma gözlenmiş. Saç çekme testi negatif olan hastaların yüzdesi% 12.2'den% 61.5'e yükselmiş (P <0.001). Ayrıca, kafa derisinde sebore ve seboreik dermatitte azalma gözlenmiş.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23766606/
    Ketoral krem (Günde 2 defa)
    Masaj (Günde 10 dk)
    Konazol şampuan (Haftada 1-2)
    Biotin (5000 mcg)

Melatonin Türkiye de sadece tablet ve kapsül şeklinde var. Çoğu araştırmada da % 0,1 oranında kullanılmış bu kapsüllerle losyon yapamazmıyız? Melatoninden iyi bir doğal tedavi olacak gibi duruyor bence ama üstüne biraz düşmemiş lazım. Eğer olursa doğal, yanetkisiz bir tedavim iz daha olur.
    Ketoral krem (Günde 2 defa)
    Masaj (Günde 10 dk)
    Konazol şampuan (Haftada 1-2)
    Biotin (5000 mcg)

Alıntı Benedict Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melatonin Türkiye de sadece tablet ve kapsül şeklinde var. Çoğu araştırmada da % 0,1 oranında kullanılmış bu kapsüllerle losyon yapamazmıyız? Melatoninden iyi bir doğal tedavi olacak gibi duruyor bence ama üstüne biraz düşmemiş lazım. Eğer olursa doğal, yanetkisiz bir tedavim iz daha olur.
    evet çözünüyorsa sıkıntı olmaz.

Yeni Üye
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen melotonin karanlık bir ortamda uyku uyurken salgılanmıyormu. Eğer aynı şeyse düzenli karanlık bir ortamda uyumak da baya faydalı olmuyormu özellikle uzun vadede saç sağlığı için🤔.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Chiron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen melotonin karanlık bir ortamda uyku uyurken salgılanmıyormu. Eğer aynı şeyse düzenli karanlık bir ortamda uyumak da baya faydalı olmuyormu özellikle uzun vadede saç sağlığı için��.
    Baya faydalı olur. Belki yüzbinde bir, belki milyonda bir. Saç dökülmesi böyle bir şey değil arkadaşlar.

arkadaşlar doğal konsantre etkenlerle bile çoğumuz sonuç alamıyoruz, kendi vücudunuzun saçınıza açtığı savaşa karşı mücadele ediyorsunuz unutmayın insan bedeni çok güçlüdür, dışarıdan müdahale kesinlikle gerekli vakit kaybetmeyin. ru güzel tedavi ama hakkında pek çalışma yok uzun vade etkilerinin bilinmez olması bende çekince yarattı, setiyi kullanmadım ama cell+seti kullanan çok arkadaş var, asıl olay cell losyondadır diye düşünüyorum çünkü novartisin setiyi bıraktığı hakkında bir yazı okumuştum. ben de sabah zix akşam cell olarak tedavime en kısa sürede başlamayı düşünüyorum umarım uzun seneler saçımı koruyabilirim.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon