Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Başın yan tarafı ve kulak üstü saç dökülmesi

Alıntı Armaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde öyleydi yanlardan hafif çektiğimde bile 2 3 er geliyodu. D vitamini ve keçi boynuzu pekmezi kullanmaya başladım şuan yanlardan sert çeksem bile 10 da 1 falan ancak dökülüyor. Vitamin eksikliği flaan vardır muhtemelen
    hocam pekmezi satın alabiliyor muyuz yoksa kendimizin mi yapması gerek, ya da direkt keçiboynuzu yesek olur mu?
    Setipiprant
    Dermoday
    Bakım için de Keratin

Dökülme duşta 15-20 duş dışında max 5, yanlarda dökülmem vardı durdu sayılır.

Yeni Üye
    Alıntı Flame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam pekmezi satın alabiliyor muyuz yoksa kendimizin mi yapması gerek, ya da direkt keçiboynuzu yesek olur mu?
    Aktar market ya da eczanelerde var.Benim dökülmeyi kesti yanlarda hatta bi ara ara vermiştim yanlardan dökülmeler yine başlamıştı 2-3 mm civarı bir sürü saç gitti bırakınca. Benim gibi düzensiz beslenme varsa işe yarar diye düşünüyorum. Yanlara losyon vs bişey sürmeye gerek yok bi işe yaramaz..

Yeni Üye
    Dostlar bu tip dökülme kesin anlamda d vitamini eksikliğinden mi kaynaklanıyor ve hangi pekmez türü iyi geliyor?

Alıntı Kry44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar bu tip dökülme kesin anlamda d vitamini eksikliğinden mi kaynaklanıyor ve hangi pekmez türü iyi geliyor?
    Forumu okuyup kendinizin de başkasının da faydalanacağı katkı sunan sorular sorun pekmez gibi ihtiyaçları ve soruları aktarlara sorun gereksiz spam tarzı mesajlarınızı siliyorum dikkat ediniz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Miracle hocam orada sadece pekmez kısmına takılmışsınız.Orada asıl soru d vitamini eksikliğinden mi kaynaklanıyor sorusuydu.Eğer bundan kaynaklı olma durumundan ötürü arkadaşlar bahsettiği için pekmezi sordum.

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D vitamininin en babası güneştir, güneş görmeyen bir bedende d vitamini eksikliğinin önüne çok zor geçilir.

Nasıl bir yaşantı tarzınız var bilmiyorum sadece bilgi amaçlı yazdım.

Saç yanı teorik olarak 5 alfa redüktaza duyarlı değil. Fakat dökülme hatta kellik oluşuyorsa nedeni ne olabilir ve bu durum tersine yanlarda nasıl çevrilebilir?

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DUPA (Diffuse Unpatterned Alopecia)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12