Sayfa 1/8 123 ... SonSon
77 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Androjen reseptorlerini geri donusumsuz baskilama

Yeni Üye

Androjen reseptorlerini geri donusumsuz baskilama

Yapilan calisma sonucu Pyrvinium pamoate maddesi androjen reseptorlerini non competitive yani geri donussumsuz olarak enzim aktivitesini dusurecek sekilde geriletmis prostat buyumesini engellemis

Peki bu madde nerde var

Cocuklarda kilkurdu icin kullanilan bi surupta: https://prospektus.co/ilac/pirok-50-ml-suspansiyon/

Topikal olarak kullanilabilir..

Bu da calismanin linki:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubme...363158/related

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sistemik girdiğinde kalıcı sıkıntı yaşanabilir ama çok güzel bir bulgu olmuş tebrik ederim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VNT sistemi inhibe edildigi bilgisi yer alıyor. Yani wnt üzerinden çalışıyor. Klon kanseri hastaların hastalık durumu çok daha ilerlemesin diye de kullanılıyor. Saç dökülmesi şemasında hatırladığım kadarıyla VNT ile ilgili bir bağıntı vardı. Kolon kanseri hastalarını biraz araştırma yapacağım. Araştırmakta fayda var. Ama Androjen reseptör inhibesi ile ilgili bir şeye daha rastlamadım.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Pyrvinium pamoate (PP) is a potent noncompetitive inhibitor of the androgen receptor (AR)
    Pyrvinium pamoate kuvvetli rekabetsiz androjen reseptor inhibitorlerinden birisidir.

Calismanin ilk cumlesi ayrica wnt ile ilgili birsey yazmiyor ve ek olarak wnt inhibesi sac icin kotudur dermal papillanin olusumunu saglayan en onemli etkenlerden biri wnt aktivasyonu dur

Yeni Üye
    Aslinda bence ufak dozda alinmasi tam yerinde etki olur diye dusunuyorum bu reseptor duyarliligini ortadan kaldirabilir gibi

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pyrvinium pamoate (PP) is a potent noncompetitive inhibitor of the androgen receptor (AR)
    Pyrvinium pamoate kuvvetli rekabetsiz androjen reseptor inhibitorlerinden birisidir.

Calismanin ilk cumlesi ayrica wnt ile ilgili birsey yazmiyor ve ek olarak wnt inhibesi sac icin kotudur dermal papillanin olusumunu saglayan en onemli etkenlerden biri wnt aktivasyonu dur
    İngilizce varsa şu yazıya bir bak. Translate

Pyrvinium pamoate (0-500 nM) inhibits proliferation of MCF-7 (luminal), MDA-MB-231 (claudin-low), MDA-MB-468 (basal-like) and SkBr3 (HER2-OE) cells in a dose-dependent manner, with IC50 value of 1170±105.0 nM against MDA-MB-231 cell line. Pyrvinium pamoate significantly inhibits self-renewal and proliferation of BCSCs, and suppresses BCSC population with a distinct phenotype. Pyrvinium pamoate significantly decreases average expression levels of FZD1, FZD10, WNT1, WNT7B, CTNNB1, MYC, and LRP5 at transcriptional level. Moreover, Pyrvinium pamoate also efficiently down-regulates the expression of other stemness genes including ALDH1, CD44 and ABCG2[1]. Pyrvinium pamoate blocks colon cancer cell growth in vitro in a dose-dependent manner with great differences in the inhibitory concentration (IC50), ranging from 0.6 to 65 μM for colon cancer cells with mutations in WNT signaling. Pyrvinium pamoate decreases messenger RNA (mRNA) and protein levels of known WNT target genes as c-MYC and thereby led to the induction of p21[2]. Pyrvinium pamoate ultimately inhibits Wnt signalling despite its lack of efficacy on CK1[3]. Pyrvinium pamoate imposes specific toxicity on cardiac fibroblasts in ischemia (IC50=9.5 nM). The cytotoxic effect of Pyrvinium pamoate on cardiac fibroblasts specifically under glucose- and glutamine-deficient condition[4].
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Evet daha sonra gordum bunu ama bende sunu buldum

Elevated Wnt signaling is a major cause for the hair follicle abnormalities in mice that lack EGFR kinase

Bi de wnt inhibesi cok onemli degil cunku kalici olarak androjen reseptor baglantisini kestikten sonra wnt tekrar aktive edilebilir methyl vanillate la zaten yapilmis bu bayanlardaki erkek tipi dokulmede sac cikisi saglamis

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İçinde ethanol var dire kafaya sürülebilir

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle bir durum olaa oral çocuklarda büyük sıkıntı yaşatırdı, dozaj vb. bakmak lazım
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı SacimYok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde ethanol var dire kafaya sürülebilir
    Az miktarda dermaroller ya da insulin ignesiyle uygulanabilir ama icinde dag cilegi aromasi oldugundan kirmizi bir surupmus bu yuzden kafa derisini boyayabilir baska bir ilac ta da henuz bu maddeye rastlamadim..

Sayfa 1/8 123 ... SonSon