8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Soğuk lazer tedavisi

Yeni Üye

Soğuk lazer tedavisi

Merhaba, yaklaşık 1 aydır hakkında ufak çaplı araştırmalar yaptığım bir konuyla ilgili birşeyler yazmak istiyorum. Bir estetik doktorunun instagram hesabından öncesi sonrası fotoğraflarla yayınladığı saç lazeri adlı tedavi yöntemi.
    Nedir ne değildir diye arayıp öğrenmek istedim. Çünkü sonuçlar gerçekten tatmin ediciydi. Telefondaki hanıma “bu tedavi saç dökülmesini nasıl durdurup da yeni saçlar çıkartıyor ” diye sorduğumda soğuk lazer ile saçlı deride bulunan DHT bakterilerini ufaltıp/yok ederek diye cevap verdi.
    Ben telefonda saçımın daha neden döküldüğünü söylemeden DHT filan deyince ben açıkçası çok güvenemedim ama prp ya da mezoterapiyle kıyaslanamayacak kadar güzel sonuçları olmuş (eğer doğruysa tabi).
    Fiyata gelince gerçekten çok fahiş bi rakam söylemişti yani tedavi sonunda ödeyeceğim toplam ücret 4-5 bini geçiyordu (belki daha da fazlaydı net hatırlayamıyorum) ve orada bulunan özel bir doktor var onun muayene ücreti bile 500 liraydı
    Haftada 1-2 defa gidip yarım saatlik bir işlem uygulatıyormuşuz o kadarmış. Ben cihazı da gördüm kafanın etrafına yerleştiriyorlar öylece bekliyosunuz ( garip birşey) Tedavinin toplam süresi 6-8 ay yazıyor internet sitesinde
    Ama kullanım kolaylığı ve sonuçlar insanı gerçekten çekmiyor değil çünkü ben senelerdir minoxil kullanıyorum ve kafam soyula soyula derim inceldi resmen ayrıca artık minox da adam gibi çalışmıyo o yüzden sizlere sormak istedim bu saç lazeri hakkında bilgi sahibi olan birisi var mı?

Aşağıdaki yazıyı siteden kopyalayıp yapıştırdım

Lazerli Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?
    Lazerli tedavilerde kombine çalışmalar yapılmaktadır. İlk aşama olarak; saç derisinde küçük kanallar açılır ve saç derisine büyüme faktörlü serum uygulanır. Saç derisine hızlı hareketli masajlar ile yedirilen serumun ardından, haftada 2 kez 20’şer dakika olmak üzere lazerli ışın tedavisi uygulanır.

Saç Lazeri Uygulamasının Faydaları Nelerdir?
    Cildin altına nüfuz eden lazer ışınları; aktif olmayan saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, yeni saç kökü gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasına fayda sağlar.

Yeni Üye
    Dht yi nasıl yok ediyormuş? Dht sürekli üretilen bişey.. Belki tedavi uygulandığı süre içinde olumlu olabilir ama uzun süre etkili olacağını sanmıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kalıcı olsa kredi çeker 20 bin de veririz sorun yok. Ama kalıcı bir şey değildir diye düşünüyorum. Bu arada sanırım bahsettiğin dr.mbaraka

SaçımınDoktoru Üyesi
    “Dht bakterileri” mi?
    Dalga mi geciyorsunuz?

Yeni Üye
    Diyelimki tedavi sonunda scalptaki DHT nin tamamı yok edildi. Tekrar üretilip saç kökünü etkilemesi ortalama ne kadar zamanda gerçekleşir?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ponzi gibi
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Alıntı Josef69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyelimki tedavi sonunda scalptaki DHT nin tamamı yok edildi. Tekrar üretilip saç kökünü etkilemesi ortalama ne kadar zamanda gerçekleşir?
    Çok kısa sürede kötü etkilemeye başlar. Finasterid i bıraktığımda 1 ay sonra falan saçlar incelmeye başlamıştı. Dht günlük üretilen bişey olduğu için lazerin + sı fazla uzun sürmez.. Sözlükte okudum 1 kaç yorum olumsuz..

Yeni Üye
    İnstagram fotoları da her türlü aldatmaca var foto açısı, ortam ışığı vs topik takviyesi de olabilir.