7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Dermaroller ve yağ kullanımı nasıl olmalı?

Yeni Üye

Dermaroller ve yağ kullanımı nasıl olmalı?

Merhaba,

Forumda yeniyim daha çok okuyorum şuan herkese çok teşekkür ederim bu forum için öncelikle...
    Özellikle topikal antiandrojen(miracle losyon gibi) kullanırken nasıl olmalı ilaçtan hemen önce ilaçtan sonra ilaçla beraber veya ilaç kullandıktan belli süre önce veya sonra hangisi doğrudur? Birde elimde iki çeşit dermaroller var biri 0,50mm 192 iğne iğneler çok kısa hissetmiyorum bile birde 1,00 mm 540 iğne hiç olmazsa hissediyorum.

2.si yağ karımışımı yaptım hafta 3 ve 2 kere kullanıyorum kimisi karıştırma demiş sizce doğrumu
    Yağ karışımı; 1- Hint yağı, 2-Zeytin Yağı,3- Tatlı Badem yağı, 4- Hindistan cevizi yağı, 5- E vitaminli Yılan yağı(Bunu çok met ettiler) Sizce bu karışım doğrumu, içine belki emu yağı da eklenebilir.

Değerli yorum ve fikirlerinize ihtiyacım var..

Saygılarımla

Yeni Üye
    insanın epidermal ph 5.5 oldugundan dermaroller ile yağ kullanmak ph dengesini bozabilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yağ konusnda bilgim yok yorum yapmam yanlış olur. Saç dökülmenizin seviyesine göre birşey demek lazım. Çünkü bi seviyeden sonra yağa vs umut bağlamak çok net zaman kaybı olur. Dermarollerin büyük iğneli olanını kullanmanızı tavsiye ederim. Düzgün sterilizasyona dikkat ama.

Yeni Üye
    Alıntı Relanona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanın epidermal ph 5.5 oldugundan dermaroller ile yağ kullanmak ph dengesini bozabilir
    Öncelikle teşekkürler yorumunuz. Doğru bir tespit ancak için antiandrojen ilede kullanmak pH dengesine zararlı alkol var sonuçta, sizce haftada 2 kere yağ kullanımı olduğu günler dermaroller kullanmasak en azından topikal losyonların ektisini dengelermi?

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ konusnda bilgim yok yorum yapmam yanlış olur. Saç dökülmenizin seviyesine göre birşey demek lazım. Çünkü bi seviyeden sonra yağa vs umut bağlamak çok net zaman kaybı olur. Dermarollerin büyük iğneli olanını kullanmanızı tavsiye ederim. Düzgün sterilizasyona dikkat ama.
    Şakaktan dökülme yok tepeden NW 1 - 3 tam kestiremiyorum şakak açıklık olmadığı için...

Ozon yaginin cilde çok iyi geldiği söyleniyor.sacli deride deneyen varmı sizce etkili olabilir mi

Yeni Üye
    yorumlara teşekkür ederim cevap yazdım ama onaylanmadı sanırım..