Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Androgenetik Alopesi de Tedavi Olarak Topikal Melatonin

Hybrid View

Androgenetik Alopesi de Tedavi Olarak Topikal Melatonin

Bildiğiniz gibi saç dökülmesi tedavisinde güçlü, doğal, yan etki oranı nispeten daha az olan tedaviler daha kullanılabilir oluyor. Zix bunlardan biri ve bu konuyla ilgili piranha ve kamiye teşekkür ediyorum. Zixin yanına doğal ve etkili bir tedavi ararken karşıma hep melatonin çıktı. Forumda melatoninle ilgili bir konu bulabildim fakat onda da konu üzerinde çok durulmamıştı. Bu yüzden yeni bir konu açma ihtiyacı hissettim. Şimdi melatoninle ilgili bilimsel yayınlara bakalım.

2004 yılında Difüz alopesi veya androgenetik alopesi şikayeti olan 40 kadında çift kör, randomize, plasebo kontrollü bir çalışma yapılmış. Saç derisine 6 ay boyunca günde bir kez% 0,1 melatonin veya plasebo çözeltisi uygulanmıi ve anajen ve telojen saç hızını değerlendirmek için trikogram yapılmış. Sonuçlara gelecek olursak Melatonin, androjenik saç dökülmesi olan kadınlarda oksipital saçlarda plaseboya kıyasla anlamlı derecede artmış anajen saç oranına yol açmış. Frontal saçlar için melatonin, diffüz alopesi olan grupta anlamlı bir artış sağlamış.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/14996107/

2012 yılında yapılan başka bir çalışmada Androgenetik alopesi veya genel saç dökülmesi olan hastalarda topikal uygulama yapılıyor.
    Bulgular: AGA olan 35 erkekte dijital bir yazılım destekli epilüminesans tekniği (TrichoScan) kullanılarak, 3 ve 6 ay sonra hastaların% 54.8'inde% 58.1'inde saç yoğunluğunun% 29 ve% 41'inde anlamlı bir artış olduğu belirlendi. (M0: 123 / cm (2); M3: 159 / cm (2); M6: 173 / cm (2) (P <0,001). Cm2'ye düşen saç sayısı 6 ayda 123 ten 173 e çıkıyorki neredeyse 6 ayda saçın yoğunluğunda % 50 artış oluyor, bu rakamlar cidden muazzam.
    Ayrıca 200 merkezde 1800'den fazla gönüllünün katıldığı büyük, 3 aylık çok merkezli bir çalışmadada, 2 ila 3 kat pozitif saç çekme testi olan hastaların yüzdesi% 61,6'dan% 7,8'e düşerken, Saç çekme testi negatif olan hastaların yüzdesi% 12.2'den% 61.5'e yükselmiş. (P <0.001). Ayrıca, kafa derisinde sebore ve seboreik dermatitte azalma gözlenmiş. Saç çekme testi negatif olan hastaların yüzdesi% 12.2'den% 61.5'e yükselmiş (P <0.001). Ayrıca, kafa derisinde sebore ve seboreik dermatitte azalma gözlenmiş.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23766606/

Tüm bu veriler ışığında topikal melatonin sizce etkili, yan etkisiz, doğal bir tedavi olabilir mi? Görüşlerinizi bekliyorum
    Ketoral krem (Günde 2 defa)
    Masaj (Günde 10 dk)
    Konazol şampuan (Haftada 1-2)
    Biotin (5000 mcg)

Türkiye de melatonin içeren serum şeklinde bir ürün bulamadım. Bunun yerine melatonin hapları var. Bu tabletler sizce dmso, distile su ççve ya etil alkolle birlikte uygun bir konsantrasyonda topikal olarak kullanılabilir mi, etkili olur mu sizce?
    Masaj (Günde 10 dk)
    Biotin (5000 mcg)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Benedict Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye de melatonin içeren serum şeklinde bir ürün bulamadım. Bunun yerine melatonin hapları var. Bu tabletler sizce dmso, distile su ççve ya etil alkolle birlikte uygun bir konsantrasyonda topikal olarak kullanılabilir mi, etkili olur mu sizce?
    dmso, etil akol ve suda da cozunebilir, denemeniz ve paylaşmanız bizim için önemlidir, compound bilgisi aşağıda yer almaktadır. 1 lt oda sıcaklığındaki suda 2.5 gr cozunebiliyor, günlük oral alım dozajinin 5 te 6 da biri kararında topikal uygulanabilecegini düşünüyorum.

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/com...=Melting-Point

Yeni Üye
    Konu guncelllllll

Yeni Üye
    Topikal yerine oral olsa nasil olur acaba

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya gençler sen de sosin de baya uğraşıyor ben bir konu açıp oraya bilinenleri yazalım sonra adminlerin de izniyle alım yapalım malzemeleri kaç kişi aldıysak eşit bölelim çözelim kullanalım. böylece hem elde kalmaz hem de deneme amaçlı cebi yormaz. ben zaten cellagance’a ek kombin zix losyon düşünüyordum çok iyi bir baz olabilir, ek olarak aspir ekstratı, sosin hocamın dediği çinli hapı bu betasitosterol vb. ekleriz deneriz 1-2 ay. 10 kişi falan bulmak lazım ama böylece elde 30 kapsül kalmasın boş yere. çoğu takviye 80-120 hap aralığında oluyor. tabi bunun için ayrı konu açıp baya kafa yormak sonra forum modlarından gerekli izni alıp toplu bi alım yapmak gerekecek.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya gençler sen de sosin de baya uğraşıyor ben bir konu açıp oraya bilinenleri yazalım sonra adminlerin de izniyle alım yapalım malzemeleri kaç kişi aldıysak eşit bölelim çözelim kullanalım. böylece hem elde kalmaz hem de deneme amaçlı cebi yormaz. ben zaten cellagance’a ek kombin zix losyon düşünüyordum çok iyi bir baz olabilir, ek olarak aspir ekstratı, sosin hocamın dediği çinli hapı bu betasitosterol vb. ekleriz deneriz 1-2 ay. 10 kişi falan bulmak lazım ama böylece elde 30 kapsül kalmasın boş yere. çoğu takviye 80-120 hap aralığında oluyor. tabi bunun için ayrı konu açıp baya kafa yormak sonra forum modlarından gerekli izni alıp toplu bi alım yapmak gerekecek.
    Takviyeyi oralden almak daha mantikli bence

Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takviyeyi oralden almak daha mantikli bence
    hem oral hem topikal daha iyi olabilir
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Diğer etkenler oral alınabilir ama melatoninin oral alımı fayda sağlamaz. Aynı kafein de olduğu gibi. Melatonin güçlü bir antioksidan ve anti apoptotik etkileri var. Çözünürlüğüyle ilgili distile su ve dmso kullanılabilir diye düşünüyorum. Çünkü bir çalışmada etil alkolün hücre ölümlerini arttırdığını okumuştum. Linkini bulabilirsem atarım. Saf melatonin tozu bulabilir miyiz ve ya melatonin kapsülleriyle çözelti hazırlanabilir mi?
    Masaj (Günde 10 dk)
    Biotin (5000 mcg)

zinc b6 dr oralde olumlu etki yapmaz

Sayfa 1/2 12 SonSon