10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedavi Önerisi

Tedavi Önerisi

Herkese merhaba, benim yaş 22. Saç dökülmesi yaklaşık olarak 3 yıldır devam ediyor baya gür saçlar varken en son halini ekteki fotoğraflardan görebilirsiniz. Daha öncesinde ne yalan söyleyeyim hiçbir tedavi uygulamadım sadece şampuanımı değiştirip sarımsaklı şampuan alıp onu kullanmaya başladım. Kendi kendime, "bu saçlar bu kadar yavaş dökülüyorsa kendi kendine toplar." dedim ama tabii ki öyle olmadığını fark etmiş oldum. 3 yılın sonunda kan tahlilimi yaptırdım. B12 ve D vitamini eksikliği çıktı ilaçları aldım, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.Bu arada doktora gitmiştim geçen sene, erkek tipi saç dökülmesi var demişti ama sivilce sorunum var diye öncelikle sivilce için ilaç verdi 3 ay sonra gel dedi ama gitmedim.
    Şimdi,forumu okuyorum 1 haftadır ve minox+dut kullanmaya başlamayı düşünüyorum. Bir yandan dermaroller da kullanacağım haftada 2 3 gün yeterli olur diye düşündüm ama deneyip görüceğiz galiba. Bunun yanı sıra saç derimde sık sık sivilcelenme oluyor bende bu sebeple de haftada 2 gün olmak şartıyla konazol kullanıyorum.
    -Benim sorum bu minox+dut karışımını sabah akşam olmak üzere günde 2 kez kullansam başlangıç için ideal olur mu?
    -Dermarollerdan sonra sürmek çok mu fazla etkili olur? Bu sebepten dermaroller sonrası uygulamama yapılmaması mı gerekir?
    -Söylediklerim dışında önerdiğiniz herhangi bir şey var mı? (Daha yeniyim her türlü tavsiyeye açığım:)
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 1.jpg‎   2.jpg‎   3.jpg‎   4.jpg‎  

Yeni Üye
    Öncelikle geçmiş olsun eğer çok kötü bir durumda değilsen kan değerlerin rayına oturana kadar bekle gözlemle dökülme azalır saçlar çıkmaya başlarsa sıkıntı yok eğer hala devam ediyorsa tedavi aşamasına geç derim uyku düzeni (en geç 23 de uyumuş olmak gerek) sağlıklı beslenmeyi de ihmal etme çok daha iyi olur umarım.

Setipiprant ve kafein önerebilirim. Zix de kullanılabilir fakat sizde yetersiz kalabilir. Bunun yanına günlük 10 dk masaj, dermastamp kullanılabilir. Şahsen saçını ru toparlar gibime geliyor fakat ru nun kalp yetmezliği oluşturduğuna dair söylemler var.
    Ketoral krem (Günde 2 defa)
    Masaj (Günde 10 dk)
    Konazol şampuan (Haftada 1-2)
    Biotin (5000 mcg)

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek başına zixi kesinlikle kullanmayın böyle dökülmelerde yetersiz kalır. güzel güvenli tedavilerimiz var bir kombin oluşturulup zix de eklenilebilir tabi ki, saçı çok tok gösteriyor ve tabi ki olumlu etkisi var. kısacası aylık 10 tl civarı bir miktarı gözden çıkarabiliyorsanız eldeki tedaviye zix güzel olacaktır, yapmasını da çok eğlenceli buluyorum ben bünyamın abinin hazırladığı gibi bir zix yapım videosu çekmeyi düşünüyorum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı Hacci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun eğer çok kötü bir durumda değilsen kan değerlerin rayına oturana kadar bekle gözlemle dökülme azalır saçlar çıkmaya başlarsa sıkıntı yok eğer hala devam ediyorsa tedavi aşamasına geç derim uyku düzeni (en geç 23 de uyumuş olmak gerek) sağlıklı beslenmeyi de ihmal etme çok daha iyi olur umarım.
    Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum zaten herhangi bird ökülmede yavaşlama olmadı. Zaten değerler çok düşük değildi normalin 3 4 puan altındaydı.

Alıntı Benedict Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Setipiprant ve kafein önerebilirim. Zix de kullanılabilir fakat sizde yetersiz kalabilir. Bunun yanına günlük 10 dk masaj, dermastamp kullanılabilir. Şahsen saçını ru toparlar gibime geliyor fakat ru nun kalp yetmezliği oluşturduğuna dair söylemler var.
    Ru'dan korktum ne yalan söyliyeyim, en azından ilk denediğim o olmasın istiyorum. Minox+dut olunca döngü oluşumumu engelliyor demiş bir kaç arkadaş birazda buna güvendim. Kafein için şampuan kullanımı yeterli olurmu sizce ? Masaj kısmınıda yapıcam scalp masajı videolarını izledim onu da yapalım.

Ru ile ilgili yanetkiler abartılı yüzlerce kullanan insan anektodları bizzat elimde beraber kullandığım yanetki çok nadir gören olsa da bırakınca geçmeyen kimse olmadı hatta bir kısmı kullanmaya devam ettiği halde geçti.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    3 4 puan altı demekle sende sıfırlanmış olduğu anlamına geliyor o değerler arası zaten düşüklüğünde bile etkisi bariz belli oluyorken altında olması zaten çok sıkıntı ayrıca 1 ay kullanmakla olmuyor maalesef o değerleri orta seviyelere getirmek gerek o da yaklaşık 2 aydan fazla sürer ki bu mantıkla sende birden kaybetmedin illa ki yavaş yavaş hayat tarzın yaşantınla düşürdün etkiside yavaş yavaş ortaya çıktı bu yüzden önce değerlerini düzelt dememdeki amaç bu kardeşim fotoğrafını da göremiyorum telden girdiğim için sanırım ayrıca eklemeyi unuttuğum bir şey daha var o da mastürbasyon yapıyorsan acilinden bırak derim.Ya da haftada 1 e düşürebilirsin.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ru ile ilgili yanetkiler abartılı yüzlerce kullanan insan anektodları bizzat elimde beraber kullandığım yanetki çok nadir gören olsa da bırakınca geçmeyen kimse olmadı hatta bir kısmı kullanmaya devam ettiği halde geçti.

Şimdilik minox ile başlıyalımda dediğim daha ilk kez tedaviye başlayacağım olmazsa bunları düşünürüz. Yalnız sormak istediğim birşey var bu avodartı toz haline getirip o şekildemi minoxilin içine atmalıyız? Bir konunuzda 10 hap avodart atıldığından bahsetmissiniz, nasıl kullanmak gerekiyor emin olmak istedim.

Alıntı Hacci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 4 puan altı demekle sende sıfırlanmış olduğu anlamına geliyor o değerler arası zaten düşüklüğünde bile etkisi bariz belli oluyorken altında olması zaten çok sıkıntı ayrıca 1 ay kullanmakla olmuyor maalesef o değerleri orta seviyelere getirmek gerek o da yaklaşık 2 aydan fazla sürer ki bu mantıkla sende birden kaybetmedin illa ki yavaş yavaş hayat tarzın yaşantınla düşürdün etkiside yavaş yavaş ortaya çıktı bu yüzden önce değerlerini düzelt dememdeki amaç bu kardeşim fotoğrafını da göremiyorum telden girdiğim için sanırım ayrıca eklemeyi unuttuğum bir şey daha var o da mastürbasyon yapıyorsan acilinden bırak derim.Ya da haftada 1 e düşürebilirsin.
    Evet dediğinizde haklısınız, aksatmadan devam ediyorum zaten şimdilik 1 ay geçti 1 ay sonrada tekrar ölçüm için gideceğim. Yanında da bu tedaviyi uygulayalım ikisi beraber işimi çözsünler Ama mastürbasyon niye bu kadar etkili olsun ki merak ettim.
    Ayrıca mobilden girince gözükmüyormuş fotoğraflar bende chromedan masasütü sitesi şeklinde açıyorum o şekilde gözküyor.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam forumu incelediğim zaman nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili konuyu gördüm aldım cevabımı, teşekkürler.

Yeni Üye
    Alıntı Solventx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdilik minox ile başlıyalımda dediğim daha ilk kez tedaviye başlayacağım olmazsa bunları düşünürüz. Yalnız sormak istediğim birşey var bu avodartı toz haline getirip o şekildemi minoxilin içine atmalıyız? Bir konunuzda 10 hap avodart atıldığından bahsetmissiniz, nasıl kullanmak gerekiyor emin olmak istedim.

Evet dediğinizde haklısınız, aksatmadan devam ediyorum zaten şimdilik 1 ay geçti 1 ay sonrada tekrar ölçüm için gideceğim. Yanında da bu tedaviyi uygulayalım ikisi beraber işimi çözsünler Ama mastürbasyon niye bu kadar etkili olsun ki merak ettim.
    Ayrıca mobilden girince gözükmüyormuş fotoğraflar bende chromedan masasütü sitesi şeklinde açıyorum o şekilde gözküyor.
    Haftada 1 e düşür çok sık yapıyorsan maddi manevi kötü bir alışkanlık bu mastürbasyon yani gerçekten saçlarınızın kurtulmasını istiyorsanız böyle beleşten yararlı bilgileri deneyimlemeden dikkat etmeyen kişi çok fazla sözüm tek size değil ben saç konusunda çok hassasım gerçekten isteyenler önce yaşam kalitelerini arttırıp düzeltmeliler.Diğer tedavilerde ekstra takviye ne derseniz koruyucu hızlandırıcı bir çok etkisi olacaktır ama hala yolun başındayken vücuda kimyasal madde sokmak ne diye ne gereksiz.