Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
93 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Proscara başladım

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimler bu şekilde şakağım inanılmaz dökülüyor nasıl olur bilmiyorum ramazan bendeki testesteronu mu yükseltti böyle bi dökülme görmedim sadece şakağımdan 10-15 tel dökülür oldu resimde biraz daha iyi görünüyor ama gerçekte hiç iç açıcı değil sırf saçım dökülüyor diye 12 de uyuyorum hergün uyku düzenine dikkat ediyorum tedavimde seboreik sıkıntım olduğu için haftada bir konazol kullanıyorum sabahları 1/4 proscar
    3. Veya 4. Sayfada linkler vardı mukayese edebilirsiniz
    https://hizliresim.com/jPxp6y
    Saç dökülmenin dht kaynaklı olduğuna emin misin?

Finasterid uzun vadede etki etmiyorsa dökülmenin sebebi bence dht değildir

Etki ediyordu saçım çok kaliteli falan olmuştu dediğim gibi oruç tutmaya başladım düzen falan alt üst oldu ramazanda öğlenleri uyumaya başlamıştım malum sokağa çıkma yasakları ayrı dert güneş göremedik proscar benim saç derimdeki yağlanmayı azaltmıştı fakat şuan sağ şakağım 1 ayda inanılmaz seyreldi ben bile hayret ediyorum nasıl oldu böyle saçım genel olarak çok dökülüyor şimdi ama şakaklar ayrı bi dökülüyor saçımın dökülme nedeni seboreik dermatit seboreik dermatitde sebum oluşumuyla alakalı oda dht ye bağlı proscara başladığım ilk zamanlar muhteşemdi seboreik dermatit derdi yoktu ne oldu anlamıyorum insanın psikolojisini alt üst ediyor bi insanın gözüne değil saçına bakar oldum inşallah düzelir diye umut ediyorum

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde 2-3 fincan nane çayı içmeyi denedin mi? Bane çayı testosteronu bir miktar baskılar. Çok uzun süreli değil, birkaç hafta bir dene bakalım. Saç dökülmene faydası olacak mı?

Aktarlardan tıbbi nane olarak geçen naneden almanı tavsiye ederim. Gün içinde belli aralıklarla tüket bakalım. Libido düşüklüğü vs gibi bir yan etkisi olabilir, onu da göz önnüde bulundur.
    Abi libido falan çok normal bende şuan alayım onuda denerimde testesteronu normal seviyesine düşürür inşallah bu arada çok teşekkür ederim her posta yardımcı oluyorsun abi

Güncelleme
    7 ay oldu hemen hemen kullanmaya başlayalı 4-5. Aylar cok iyiydi herşey yüzümde yağlanma falan azalmıştı şuan feci şekilde kulak içlerimde dahil burun ve anlımda aşırı yağlanma var libido arttı gün içinde çoğu zaman ereksiyon durumu oluyor saçlarım duşta bi kaç öncesinde 10-20 tel dökülürken şuan 50-60 tel rahat dökülüyordur kendim saçımla uğraştığımdada 20 tel falan dökülüyor şakaklara dokunmaya bile gelmiyor yaz aylarında birçok kişi saç dökülmesi yaşıyor çevremdede şu sıralar saçım dökülmeye başladı diyenleri görüyorum yaz aylarında saç derisi nem dengesine ayak uyduramadığı için dökülme artabiliyormuş ama bizimkisi testesteron artışından galiba

Bu sadece sağ şakağımda 2-3 santimlik yerden dökülen saç miktarı 19 saç teli var orda kuruntu yaptığımı düşünenler vardır belki bu yüzden attım bugün finasteride i bırakıyorum muhtemelen testesteronu bende zirve yaptırdı 7 ay kullandım 4-5 ay mükemmeldi ramazanda akşam kullanmaya başladım sonra işler böyle oldu şuan duşta oluk oluk saç dökülüyor herkeste iyi etki yapmıyor demekki benim düşüncem şu bu ilacı kullananlar genelde şakaklardan dökülmesi olup tepede sıkıntısı olmayan nw2 deki arkadaşlar zaten kullanmasalarda gerilemeyecek saçları belki ama olayı finasa bağlıyorlar şimdilik bırakıyorum finasterid olayını şakaklarım 2 ayda yok oldu resmen

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum sakın bırakma aynısı bana da olmuş. Google fotoğraflarda ay ay tutuyorum fotoğrafları. 9.ay ile 12.ay arası dökülme yaşadığım için 2 kez 3'e vurmuşum saçımı. O dökülenlerin hepsi geri gelecek. Libido dalgalanması için bir çözüm yok ne yazık ki. Benim de arada libidom artıyor arada azalıyor. Arttığı zaman yeşil çaya abanıyorum iyi geliyor. Her gün aynı saatte almaya dikkat et. Yemekten sonra al mümkünse. Hatta libidoda çok dalgalanma oluyorsa ben bazen 1/4 sabah 1/4 akşam yapıp dozu biraz arttırıyorum.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finasterid ile saç dökülmesine savaş açmak, size taş atan bir adamı tankla ezmek gibidir. Adamı öldürmek yerine elinden taşı alsanız ne adama bir şey olur, ne de size zarar gelir. Antagonistler de böyle çalışmaktadır.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    öneriniz nedir peki, ayrıca imzanızdakileri nasıl kullanıyorsunuz ?

Selam ozel mesaj kutunu boşalta bilirmisin

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon