Sayfa 8/10 İlkİlk ... 678910 SonSon
93 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Proscara başladım

Tekrardan merhaba tedavi hakkında güncelleme yapacağım başladığım günden cok iyi durumdayım en başında psikolojikmen aşırı huzurluyum 4 ay oldu başlayalı uykularımdan uyanıyordum kafayı fena takmış durumdaydım insanı resmen çökertiyor bu saç dökülme işi günlük dökülmemi özellikle konrtol etmiyorum takıntı haline gelmesin diye her insanda olduğu gibi bizdede dökülüyor sonuçta hiç bir zaman 0 a inmedi dökülmem böyle bi beklentim de yok açıkcası yan etki sadece meni kalitesi bozuldu 1 ay kadar şuan eski haline döndü onun dışında bi etki görmedim 21 yaşına girmek üzereyim etki sadece şakaklarımda yok hala ip ince saçlar dökülüyor topikal etken dışında öneriniz varsa alabilirim egzama sorunum olduğu için kullanamıyorum topikal etkenleri başka öneriniz varsa bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan merhaba tedavi hakkında güncelleme yapacağım başladığım günden cok iyi durumdayım en başında psikolojikmen aşırı huzurluyum 4 ay oldu başlayalı uykularımdan uyanıyordum kafayı fena takmış durumdaydım insanı resmen çökertiyor bu saç dökülme işi günlük dökülmemi özellikle konrtol etmiyorum takıntı haline gelmesin diye her insanda olduğu gibi bizdede dökülüyor sonuçta hiç bir zaman 0 a inmedi dökülmem böyle bi beklentim de yok açıkcası yan etki sadece meni kalitesi bozuldu 1 ay kadar şuan eski haline döndü onun dışında bi etki görmedim 21 yaşına girmek üzereyim etki sadece şakaklarımda yok hala ip ince saçlar dökülüyor topikal etken dışında öneriniz varsa alabilirim egzama sorunum olduğu için kullanamıyorum topikal etkenleri başka öneriniz varsa bekliyorum
    Şuan son durum nedir acaba?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Oral hint yağı kullanımının pgd2 baskılama, pge destekleyici olduğunu düşünerek, eğer midenizde veya bağırsaklarda bir soruna yol açmazsa, ki anladığım kadarıyla bu iki yerde zorluk çıkarabilir, günlük bir veya iki çay kaşığı hint yağı içebilirsinz. Başlangıçta gün aşırı 1 ml falan deneyip, sonra sıklaştırıp, miktarı artırmayı demeyebilirsiniz. Ne kadar faydalı olur bilemiyorum. Ben de bir haftadır ek olarak tedavime ekledim.

Alıntı erkutsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan son durum nedir acaba?
    Şakaklar hala dökülmeye devam ediyo biraz daha seyrekleşti diyebilirim ama dökülmemi azalttı diyebilirim başladığım zamana nazaran

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzenli olarak her gün içiyormusun?

Kaç mg içiyorsun?

ve herhangi bir saç çıkışı, saç kalitesi artışı vb. oldumu?

Yan etki durumu nedir?

Cevaplarsan çok sevinirim.

Tekrardan merhaba , proscara başlayalı 5 ay oldu şu 2-3 gündür dökülmemde artış var elimle ne kadar çırpar gibi yapsam saç dökülüyor malum ramazan oruç tutuyoruz acaba kötü mü etkiliyor özellikle su 1-2 litre içiyorum iftardan sonra önceden sabah uyanınca kahvaltı öncesi kullanıyordum ilacı şuan iftarda yemekten hemen önce almaya başladım dökülmem gözle görülür derecede arttı hem duşta hem normalde özelden yazan arkadaşlar oluyor merak ettikleri herşeyi zaten forumdaki yazılarımda paylaşıyorum ramazanda dökülmenin artması normalmi zaten dökülmem hiç 0 a inmemişti başladığım günden bu yana

Güncelleme

Ramazana girene kadar herşey cok güzeldi oruç tuttuğumdan mı neyden bilmiyorum saçım düzelmişti önceki haline göre 20 günde ilk başladığım yere döndüm resmen egzama bile yeniden başladı yine dokunmamla saçım dökülüyor saç kaliteside düştü resimler 2. veya 3.sayfada mevcuttu yine o hale geldi uyku düzenide dahil fena bi hale geldim şuan sahur sonrası gözüme girmek bilmeyen uyku sabah 11 de falan yatar oldum demem o ki ramazanda saç dökülmesi bir ise bin oluyor bilmiyorum ne yapacağımı şuan aşırı kötü hissediyorum kendimi proscar döngüsü falan olduğunu sanmıyorum çünkü ne olduysa 20 gün içinde oldu aklımın almayacağı derecede saçım dökülmüş bugün makineye vurunca fark ettim ramazanda cok dikkatli olmak gerekiyormuş onu öğrenmiş oldum

Arkadaşlar vaziyet hala aynı seboreik dermatiti biraz hafiflettim ama dökülmem son sürat devam ediyor sağ şakağım iyice seyreldi 1 ay daha kullanacağım eğer dökülmem normal seyrine dönmezse proscarı bırakacağım bende etkisi 5 ay kadar güzeldi ne olduysa ramazana girince oldu yan etki olarak menide hafif sıvılaşma dışında hiç bişey görmedim

resimler bu şekilde şakağım inanılmaz dökülüyor nasıl olur bilmiyorum ramazan bendeki testesteronu mu yükseltti böyle bi dökülme görmedim sadece şakağımdan 10-15 tel dökülür oldu resimde biraz daha iyi görünüyor ama gerçekte hiç iç açıcı değil sırf saçım dökülüyor diye 12 de uyuyorum hergün uyku düzenine dikkat ediyorum tedavimde seboreik sıkıntım olduğu için haftada bir konazol kullanıyorum sabahları 1/4 proscar
    3. Veya 4. Sayfada linkler vardı mukayese edebilirsiniz
    https://hizliresim.com/jPxp6y

SaçımınDoktoru Üyesi
    resimler bu şekilde şakağım inanılmaz dökülüyor nasıl olur bilmiyorum ramazan bendeki testesteronu mu yükseltti böyle bi dökülme görmedim sadece şakağımdan 10-15 tel dökülür oldu resimde biraz daha iyi görünüyor ama gerçekte hiç iç açıcı değil sırf saçım dökülüyor diye 12 de uyuyorum hergün uyku düzenine dikkat ediyorum tedavimde seboreik sıkıntım olduğu için haftada bir konazol kullanıyorum sabahları 1/4 proscar
    3. Veya 4. Sayfada linkler vardı mukayese edebilirsiniz
    https://hizliresim.com/jPxp6y
    Günde 2-3 fincan nane çayı içmeyi denedin mi? Bane çayı testosteronu bir miktar baskılar. Çok uzun süreli değil, birkaç hafta bir dene bakalım. Saç dökülmene faydası olacak mı?

Aktarlardan tıbbi nane olarak geçen naneden almanı tavsiye ederim. Gün içinde belli aralıklarla tüket bakalım. Libido düşüklüğü vs gibi bir yan etkisi olabilir, onu da göz önnüde bulundur.

Sayfa 8/10 İlkİlk ... 678910 SonSon