Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
93 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Proscara başladım

Yeni Üye
    12 günde pek bi faydası olmaz. Ben 5 ay kullandım dökülme durmadı. 1 kaç ayda dökülme azalmazsa sonra da zor zaten. Şakakları dökebiliyo testosteron yükselmesine benim de dökmüştü.

Proscar 3 yâda 4 aya kendini belli eder. 2 haftada sonuç beklememek lazım.

ARKADAŞLAR LÜTFEN TECRÜBESİ VEYA BİLGİSİ OLAN YANITLAYABİLİR Mİ
    Bi çırpmamda saçım 20 tel falan dökülüyor saçım 3 numara agresif dökülmeyi bi türlü durduramıyorum öneriniz nedir rica etsem yazarmısınız ?

Bendede agresif dökülme ve yağlanma var ne yaptıysam durduramıyorum

Alıntı unuttumy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendede agresif dökülme ve yağlanma var ne yaptıysam durduramıyorum
    Benim sanırım ketoral şampuanı ilk aldığım Zamanlar söylemedler nasıl kullanacağımı bende normal şampuan gibi aldım kullandım hergün yaklaşık 5 ay falan sonrasında dokunmamla saçım dökülmeye başladı şuan haftada max 3 defa kullanıyorum finasteride başladım günde 1/4 proscar kullanıyorum zaten agresif dökülme vardı durmuyor sanırım jilete vurmam lazım çünkü jilete vurunca kafadan 3 ay sıfır dökülme sıfır kepek finalleri bekliyorum

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağlığınızı dikkate almıyorsanız saçınızı dikkate alın bari. kalıcı hiperandrojeniye sebep verirse hiçbir şey kurtaramaz söyleyeyim. şimdiki durumundan daha kötü olursun. forumdaki güvenli tedavilere başla.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağlığınızı dikkate almıyorsanız saçınızı dikkate alın bari. kalıcı hiperandrojeniye sebep verirse hiçbir şey kurtaramaz söyleyeyim. şimdiki durumundan daha kötü olursun. forumdaki güvenli tedavilere başla.
    Kalıcı hiperandrojene sebebiyet verir derken anlamadım

Sakallarım henüz çıkma aşamasında olduğu için 14.günümde şimdilik bırakıyorum proscar ı ondan önce saçımdaki seboreik dermatitden kurtulmam gerekiyor.Sakallarım istediğim kıvamda olduğu zaman başlayacağım tekrardan umarım 14 günde baskılamasıyla birden bıraktığım için zarar vernez saçlarım şuan proscardan kullanmadan öncede dahil olmak üzere dokunmamla dökülüyor seyrelmeye başladı son 2 yıldır gözle görülür fakat jilete vurduğum zamanlarda otomatikmen sebore kısa bir süre kalkıyor ortadan o süre zarfında kesinlikle dokunsamda dökülmüyor fakat saçlarımın açılan yerleri hala devam ediyor.Finasterid kitabını kapatıyorum şimdilik sakal oluşumuna engel olduğunu okuduğum için bunun yerine çinko biotin gibi yan etkisi az desteklerle devam edeceğim teşekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı thrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim sanırım ketoral şampuanı ilk aldığım Zamanlar söylemedler nasıl kullanacağımı bende normal şampuan gibi aldım kullandım hergün yaklaşık 5 ay falan sonrasında dokunmamla saçım dökülmeye başladı şuan haftada max 3 defa kullanıyorum finasteride başladım günde 1/4 proscar kullanıyorum zaten agresif dökülme vardı durmuyor sanırım jilete vurmam lazım çünkü jilete vurunca kafadan 3 ay sıfır dökülme sıfır kepek finalleri bekliyorum
    Saçı kısa kestirmek saç dökülmesini azaltmaz. Sadece dökülen saçları göremezsiniz veya daha az görürsnüz. Tek olumlu yanı kullanacağınız losyon vb topikal uygulamaları kolaylaştırır. Saç durumunuzun fotoğrafı ile bir konu oluşturun forumda. Hemen proscar kullanmaya başlamayın. Bu forumda bir sürü kalıcı hasar gördüğünü söyleyen örnek mevcut. Forumu kurcalayın uygun bir tedavi bulabileceğinizi düşünüyorum

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçı kısa kestirmek saç dökülmesini azaltmaz. Sadece dökülen saçları göremezsiniz veya daha az görürsnüz. Tek olumlu yanı kullanacağınız losyon vb topikal uygulamaları kolaylaştırır. Saç durumunuzun fotoğrafı ile bir konu oluşturun forumda. Hemen proscar kullanmaya başlamayın. Bu forumda bir sürü kalıcı hasar gördüğünü söyleyen örnek mevcut. Forumu kurcalayın uygun bir tedavi bulabileceğinizi düşünüyorum
    Uzun saçla gezen biri değilim sürekli 4 numara keserim buna rağmen elimle bi kaç çırpar gibi yapınca 20 telden fazla dökülüyor kısa kestirmeyle zaten kesinlikle alakası yok biotin çinko vs belki miracleye başlarım veya başka topikal tedaviye fakat seboreik dermatitden dolayı çekiniyorum

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon