Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
27 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Proscar(Saçımı öldürdü.)

Sene 2019-Ekim Proscar 8.Ay

Sene 2019-Kasım Proscar Bugün çekilen son resimler

Ve saçımı tamamen kaybettiğimi hissettiğim resim hiç bir şey kalmadı nerdeyse 3 ay öncesine kadar

Arkadaşlar artık değerlendirme size kaldı.Umarım bu emek verip attığım resimler.Proscar tedavisinde kullanıcı deneyimlerini görmek isteyen ve başlamak isteyenlere yardımcı olur.Başladıktan sonra aşırı derecede hacim kaybı yaşadım.Çok kötü bir durum.Bu arada eskisen dökülen saçlarım siyah kalın saçlardı.Şu an abartısız dökülen bütün saçlar çok çok ince kimisi uzun kimisi kısa sarı tüyden az bir şey siyah saçlar.
    Proscara başlama tarihini yanlış yazmışım 2018 yerine 2019 olacak.Kazıttığım tarihide yanlış yazmışım saçımı mayıs 22 de kazıtmıştım.

Yeni Üye
    Bende de göğüs kıllarında artma oldu kollarda dfalan eğil ama Total testo 200-810 aralığında 920 çıktı yani testo yükselmiş bende de, bırakalı 2.5 hafta oldu libidoda düzelme olmadı henüz sertleşme vs Problem yok ama libidoda ve zevkte azalma yaşıyorum, l arginine -kreatin -çinko kullanıyorum iyileşmeyi hızlnsırmak adına bakalım. Sanırım genetik faktörler yüzünden bu finas bizde işe yaramıyor.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Bir sıkıntı yok gibi saçlarda ,olgunluk saç çizgiside olabilir frontal kemiklerin büyümesiyle, minyatür uzamayan saçlar var mı ? Yaşın çok genç duruyor sakallar tamamlanmamış finasa başlamayaydın iyiydi.

Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de göğüs kıllarında artma oldu kollarda dfalan eğil ama Total testo 200-810 aralığında 920 çıktı yani testo yükselmiş bende de, bırakalı 2.5 hafta oldu libidoda düzelme olmadı henüz sertleşme vs Problem yok ama libidoda ve zevkte azalma yaşıyorum, l arginine -kreatin -çinko kullanıyorum iyileşmeyi hızlnsırmak adına bakalım. Sanırım genetik faktörler yüzünden bu finas bizde işe yaramıyor.
    Benim testo 4.ayımda ölçtürdüğümde 600 çıkmıştı.Serbest testosteronu ölçtürmüştür hatırlamıyorum fakat.Libidom aşırı yüksek durumda cinsel yönden sadece şöyle bir sıkıntım var erekte olduktan sonra herhangi bir boşalma olsun veya olmasın 10 dakika sonra mesanede büyük bir ağrı oluyor.Yani bırakmak istiyorum aka bırakınca bir çok şeyi alıp götürürmü bilemedim.

Alıntı talihsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sıkıntı yok gibi saçlarda ,olgunluk saç çizgiside olabilir frontal kemiklerin büyümesiyle, minyatür uzamayan saçlar var mı ? Yaşın çok genç duruyor sakallar tamamlanmamış finasa başlamayaydın iyiydi.
    Saçlarda sıkıntı var.Vertekste dökülme var dolgunlul kalmadı son resimde gözüküyordur.Verteksi pek çekmedim ama atarım onuda.Olgunluk saç çizgisi olduğunu sanmıyorum çünkü her vakit geçtikçe şakaklar bir tık geriye gitmeye devam ediyor ve döküldükçe ince zayıf saçları görmeye başlıyoum ve bir kaç ay sonra onlarda dökülüyor böyle böyle geriye gidiyor.
    Frontal kemik büyüdükçe saçlar minyatürleşti ve verteks bölgesinde de kemikleein büyüdüğünü derinin gergin olduğunu hissetmeye başladğım zaman vertekste dökülme başladı.Düzgün bir kafa yapım yok.Kemikleri çok çıkıntılı bir kafatasına sahibim bu yüzden aşırı derecede fark ediyorum çıkıntıları ve git gide kafamın gerginleştiğini.Yaşım 20 her zaman köseydim.Başlamadan önce sadece bıyık vardı.Başladıktan sonra keçi sakalı oldu.Evet yaşıma göre başlanmaması gereken bir durum.Zaten hormonlar çok aktif bu yaşta ve ben buna müdahale etmeye çalışıyorum.Ama yaş genç olunca ve doktorları biliyorsunuz zaten saç dökülmesi konusunda cahiller bir umut göremeyince tedavilere bakıyoruz ve diğer tedavilerin etkenleri pahalı olunca ucuz olanlara yöneliyoruz.(Mesela Proscar,Avodart,Ketoral şampuan,Krem,Dermaroller)

Yeni Üye
    resimleri göremedim ama finasterid herkeste böyle şeyler yapmıyor

Düzgün taranmış bir şekildeyken bu şekilde gözüküyor.Son durum bu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    olgunluk çizgisi bu, herhangi sıkıntı yok, evham yapma, koruma tedavilerine devam et, yoksa bu sac tepeden açılmaya başlar, 25 yaşından once proscar intihar olabilir gelişim devam ederken.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hapları alıp kendine daha fazla zarar vermemeni şiddetle tavsiye ederim. Sitede onlarca tedavi içinden sana uygun olanı seçiğ koruma amaçlı tedavilere yönelmelisin.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    Fazla panik yapmışsın gerçi bende yapıyordum da sakinleştim artık Kimyasallara bulaşıp (ben kullanmadım) risk alma durabilecek bir dökülme tipine benziyor. İkimizde aynı kaderi yaşıyoruz. Kafam seninki gibi kemikli. Benim frontaller deriye iyice dayandı hatta soldaki sivreldi iyice, öyle düşün. Kıllanma sorununa gelince dünyanın en kıllı sarışını olabilirim, üstelik ailede kıllı insan yok. Göğüsü falan boşver omzumdan simsiyah kıllar çıkıyor. Hiçbir şey kullanmasamda 21' e giricem şimdide sırtım tüylenmeye başladı uzun uzun Şakaklarım aynı seninki gibi. 15-16 yaşımda kemikler büyümeye ve şakaklar açılmaya başladı. İnceler var hala ama ben dökülmenin durduğunu ve uzun yıllar bu şekilde kalacağını düşünüyorum çünkü dökülme sebebini frontal genişlemesine bağlıyorum. Yani artık kafam daha da büyümez.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon