Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid veya dutasterid kullananlar

Finasterid veya dutasterid kullananlar

Arkadaşlar meraba öncelikle 19 yaşımın sonlarında 20 ye yakın bi yaştayım ve saçlarım hem genetiğe bağlı olarak hemde seboreik dermatit denen illetden dolayı dökülüyor elimle saçımı okşadığımda dahi saçlarım dökülüyor saçlarım 3 numara sürekli buna rağmen ve saçlarımda seyrelme oldugunu fark edebiliyorum dökülen saçlardan yaklaşık saçın yarısı kadar da beyaz bi tortu oluyor saçta psikolojik olarak çok kötü durumdayım size sorum şu finasterid mi dutasterid mi (avodart) önerirsiniz yan etkilerini birçok forum da okudum şuan saçtan başka bişey düşünemez hale geldim ve durum beni aşırı rahatsız ediyor yorumlarınızı bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Önce seboreik dermatitini tedavi etmeye bak, en azından hafifletmeye. Muhtelelen saç dökülmenizin ana sebebi budur. Bu yaşta finasterid, dutasteride bulaşmayın. Forumda bahsi geçen, hormonal yanetkisi olmayan seti, cell, kafein vb diğer etkenleri ilk başta deneyiniz. Sizin yaşınızda, henüz ergenliği tamamlamamışken dht baskılamak, kristal eşya dükkanına fil sokmaya benzer.

Bende de Seboreik var, 5 senedir çekiyordum fakat saçımda herhangi bir açılma yok. Bayağı gür. Aşağıya yazacağım yöntem ile Seboreik yok olacak noktaya geldi. Şimdi sana saç derini kendine getirtecek ve Seboreik kaynaklı dökülmeyi kesecek tavsiyem şu:
    Ketoral şampuan al, haftada 2 kez saçını bununla yıka. İzahnamesinde saçında ne kadar durması gerektiği yazıyor, her neyse geldik en önemli noktaya. Duş sırasında saçlı derine bir şey sürmeden önce, dayanabileceğin en yüksek dereceye kadar suyu sıcağa ayarla ve saçına 5-10 dakika masaj yapıp sonrasında saçına Ketoral'ı uygula, uygularken iyice masajla yedir, sonrasında durulayıp yine dayanabileceğin en yüksek sıcaklıkta birkaç dakika veya 5 dakika boyunca saçlı deriye masaj uygula.
    Sabahları kalktığın zaman da yataktan başını aşağıya doğru sarkıt, 5-10 dakika yap.

Bir yap bakalım bunları, değişiklik olacak mı?

Baş aşağı tutma olayını çok yapıyorum kan akışı sağlasın diye fakat 20 yaşında birine göre aşırı hassas dökülme yaşıyorum
    Dokunmamla saç dökülüyor kalın telli ve saçım 3 numara dökülen saç köklerini sarmış tortular var bu yüzden şuan zaten psikolojikmen beni çok kötü etkiliyor bu ilaç beni bi nebze iyi hissetmeme yardımcı olur diye kullanmak istiyorum

Bir dediklerimi uygula, hemen kimyasala yönelme...

Kedinlikle antiandrojenden uzak dur hayatın başındasın teafi edilemez hasarlar alırsın ama pişmanlık fayda etmez setipiprant kafein cell olmadı minox kullan ama girme o işe.

Yeni Üye
    İlla ki kullanacam diyosan önce Fin. Dutas finasterid göre çok daha ağır.. İkisinide kullandım 2 sini de tavsiye etmem

Yeni Üye
    yaklaşık 13 aylık kullanım sonrası yüzümde oluşan deri dökülmesi ve yara gibi sebeplerden dolayı finası bıraktım. ama bıraktıktan sonra cinsel anlamda etki sanki daha çok hissettirdi. yaşım 24 daha önce böyle durum yaşayan oldu mu yoksa henüz birşeylerin düzelmesi için erken mi 10 gün oldu bırakalı.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Yeni Üye
    Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 13 aylık kullanım sonrası yüzümde oluşan deri dökülmesi ve yara gibi sebeplerden dolayı finası bıraktım. ama bıraktıktan sonra cinsel anlamda etki sanki daha çok hissettirdi. yaşım 24 daha önce böyle durum yaşayan oldu mu yoksa henüz birşeylerin düzelmesi için erken mi 10 gün oldu bırakalı.
    Bende de öyle oldu bırakınca 2 hafta gibi bi sürede komple hiç bir olumsuz etkisi kalmadı finasterid in. Hatta sakalların uzama hızı aldı başını gidiyor 😂 Fin kullanırken çok yavaşlamış sakallar bırakınca anladım..

Yeni Üye
    Ben 5 ay kadar kullanmıştım fini belki sizin 1 kaç hafta daha sürer normale dönmesi

Sayfa 1/2 12 SonSon