10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil - Seboreik - Kabuklanma (Sorunu olanlar kesinlikle okumalı)

Minoxil - Seboreik - Kabuklanma (Sorunu olanlar kesinlikle okumalı)

1 yıldır süreyle minoxil kullanıyordum ilk 4-5 ayda saçlarım inanılmaz derecede arttı.Herşey iyi giderken kafamda kepekler oluşmaya başladı , çok aldırış etmedim sonuçta çok saçım vardı kepeğinde belli bir süre sonra geçeceğini düşündüm.Ardından biraz saç dökülmesi yaşadım tabi foruma çok bakmadığım için head and shoulders kepeğe karşı şampuanla düzelte bileceğimi düşündüm. (aslında işe yaradı) Şampuanı belli bir süre kullandım.Eskiden saçımı karıştırdığımda kepekler her yeri bembeyaz yapıyordu şampuandan sonra bu kepek döküntüsü nerdeyse bitti ama asıl beni 6 ay geciktiren olayda buydu.Kafamda kepekten bir tabaka oluşmuş ben onu kafamın derisi zannediyordum. Kepekten kurtulduğumu düşünürken aslında hep bir kabuk olarak kafamda kalmış. Ardından finastredie başladım çünkü her gün aşırı bir derecede saçım dökülüyordu. Eskiden saçım çok olmasa şuan kesin keldim. Ardından ketoral(konazol) şampuan aldım kafamı 1 hafta sadece onunla yıkadım (7-8dk bekleterek) Duştan sonra kafamı tarakla taradığımda inanılmaz parça halinde kepekler geliyordu ve minoxil sıkmadığım yerlerde bile kabuklanma yapmıştı. (yanlarda) 3-4 gün minoxil kullanmadığımda
    (oral olarak finasteredie devam ettim minoxtan soonra şok bir dökülme yaşamamak için) bütün kafamda küçük küçük saçlar çıkmaya başladı orda anladımki kabuklanmadan dolayı saçım çıkmıyormuş. 3-4 gün sonunda tekrar minoxile başladım sonuçta kafam derim temizlenmişti ve tekrar konazolle beraber yapabilirdim diye düşündüm ama 1 hafta sonra tekrar o çıkan saçlar kabuklanıp döküldü bu yüzden minoxili şuanlık bırakıyorum. Yani arkadaşlar kafanızda kepek varsa ve saç dökülmesinden dolayı bide finastreid gibi maddelere başvurduysanız ve saçınız ona rağmen çıkmıyorsa sonucu kabuklanmadır. Şuan kafamdaki kabuklanmayı yeni çözdüm ellediğimde inanılmaz bir saç çıkışı olduğunu hissediyorum konuyu güncelleyeceğim.

Banned
    bu dediğin konu önemli.benimde saç derimde uzun süredir kepeksi döküntüler var.doktorun biri 10 yıl önce sebore başlangıcı var demiştim.yıllardır saçım dökülüyor bi ara avodart falan kullandım oral olarak bir işe yaramadı.bu kafadaki kabuklanmanın çözülmesi gerek

Yeni Üye
    bunu çözmek için minoxili köpük formunda olanları kullanmak lazım androvium gibi ucuz minoxil formlarına bakabilirsiniz

saç derinde ki kabuklanmayı ketoral şampuanla mı çözdünüz?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ketoral artık üretilmiyor mu arkadaşlar hiçbir yerde yok her eczane artık gelmiyor diyor, konazol bana iyi gelmedi nedense
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

konazol şampuan aldım. hergün veya en kötü gün aşırı kullanmanız gerekicek.(tabi 1-2 hafta boyunca) kafanızın derisine köpürttüğünüz konazolu masaj yaparak 5 dakika boyunca sürüceksiniz.Ama kafanızın derisi benimki kadar hassas ise minoxil kullanmaya devam ederek yapsanız dahi belli bir süre sonra yine kabuk oluyor.Şuan ben minoxili belli bir süre bırakıp dermaroller + finas la devam edeceğim.
    Benim saçım uzun olmasına rağmen minoxu bırakıp kafa derimi temizledikten sonra orta uzunlukta inanılmaz kalitesiz saçlar döküldü. şimdi kafamı ellediğimde çok fazla küçük sert saç elime geliyor ama onların uzamasını beklıyorum konuyu güncel tutmaya calışacağım.

Propilen glikol içeren (içermeyen saf minox ya da köpük formları) minoxidil kullanmayarak bu sorunu aşabilirsiniz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

türkiyede eczanelerden alabileceğim tek köpük form androvium mu ve güvenilir bir markamıdır ?

HOCAM bende kirkland sıvı losyon kullanıyorum iyice kaşinti başladı kanazol geçirir mi????

konazol kafandaki kepek tabakasını alır ama günde 2 kere sıvı losyon kullandığın için çok çabuk geri gelecek o tabaka her gün yıkasan bile saçlar istediğin gibi çıkmıyor o yüzden eğer sıvı losyon kullanıyorsan , kullandıktan 2-3 saat sonra kafanı nemlendiriceksin zeytin yağı veya nemlendiricilerle (ama hangisini kullanman gerektiğini net bilmiyorum) ama hem günde 2 kere minoxil kullanıp bide her kullandıktan 2-3 saat sonra kafayı nemlendirmek çok meşakatli bir iş o yüzden saf minoxil veya foam hali lazım. Şuan minoxili bıraktım ben ama dökülenleri geri getirmek için uğraşıyorum yavaş yavaş geliyor