6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: İlginç dökülme

Yeni Üye

İlginç dökülme

Merhaba arkadaşlar yasım 32 yaklaşık 1 senedir sac dökülmesi ile mücadele ediyorum ilk dökülmem geçen sene şubattta sacımı 1 numaraya vurunca belli doktora gittim minoxil verdi düzenli olacak bu minoxili yoğun kullandım sabah akşam 5 fis ayrıca Alpacin şampuan kullandım aksatmadan bunların dışında bepanten bemix evigen haftada bir uyguladım Mayıs ayında saçlarım tamamen düzeldi eski haline geldi fakat ne olduysa Haziran sonu Temmuz bası gibi tekrar döküldü ben yılmadım devam ettim ilaçları kullanmaya ama malesef şuanki konumu geçen sene dökülen saçlarla ayni seviyeye geldi hatta çok az miktarda şakaklarda gerileme oldu benim merak ettiğim düzelmişken tekrar başlaması neden olabilir saclı derimde egzama var bununda dökülmeye etkisi varmi diye doktora sorduğumda egzama sac dökmez demişti siz değerli arkadaşlarında gözünde canlandırıp fikirlerinizi yazmanızı rica ediyorum

Alıntı grand10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yasım 32 yaklaşık 1 senedir sac dökülmesi ile mücadele ediyorum ilk dökülmem geçen sene şubattta sacımı 1 numaraya vurunca belli doktora gittim minoxil verdi düzenli olacak bu minoxili yoğun kullandım sabah akşam 5 fis ayrıca Alpacin şampuan kullandım aksatmadan bunların dışında bepanten bemix evigen haftada bir uyguladım Mayıs ayında saçlarım tamamen düzeldi eski haline geldi fakat ne olduysa Haziran sonu Temmuz bası gibi tekrar döküldü ben yılmadım devam ettim ilaçları kullanmaya ama malesef şuanki konumu geçen sene dökülen saçlarla ayni seviyeye geldi hatta çok az miktarda şakaklarda gerileme oldu benim merak ettiğim düzelmişken tekrar başlaması neden olabilir saclı derimde egzama var bununda dökülmeye etkisi varmi diye doktora sorduğumda egzama sac dökmez demişti siz değerli arkadaşlarında gözünde canlandırıp fikirlerinizi yazmanızı rica ediyorum
    Minoxidil egzemayı azdırır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı grand10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoksidil etkeni değil, minoxil markalı üründeki polipropilen glikol ün egzemaya, saç derisine olumsuz etkisi olur. Toz minoksidil alıp, etil alkol gliserin ile ( ve/veya dmso ilavesiyle) kendi losyonunuzu hazırlayabilirsiniz. İkinci seçenek olarak ise rogaine, kirkland vb gibi minoksidilin köpük formundaki ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler bildiğim kadarıyla resmi olarak ithal edilmiyor. Ancak internetten fln bulabilirsiniz ( tabi orijinalliği ayrı bir soru işareti), bazı sitelerde satışı olduğunu görmüştüm. Ancak biraz pahalıydı diye hatırlıyorum. Eğer amerikaya gidip gelen vs bir tanıdık aracılığıyla fln getirtebilirseniz gayet makul fiyatlara gelir. Rogaine in 3 aylık kutusu 45$ civarında. Ki en pahalısıdır bu marka. Daha ucuz markalar da mevcut. Aylık 15$ hemen hemen buradaki minoxil fiyatına gelir sanırım. Ben 4 aydır kullanıyorum, kullanım kolaylığı ve saç derisine negatif etksi olmaması sebebiyle tavsiye ederim. Minoxil kullandıpım dönemlerde ikinci aydan sonra deriyi yolmak istercesine kaşıntı yapıyordu.

Yeni Üye
    Merhaba bende azma olmadı hiç tam tersi sürmediğim yan kısımlarda kepeklenme arttı usttede eskiden çok kepek oluyordu şimdi hiç olmuyor minoxil kullandım kullanalı

Yeni Üye
    Minoxil bende seboreidi azdırmadı inanmıyorum azdirdigina

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minoxidil degil icindeki ppg yapiyor zaten. ppgye alerjiniz varsa foam veya toz etkeni kendiniz cozebilirsiniz.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.