8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saç yıkama sıklığı

Yeni Üye

Saç yıkama sıklığı

Değerli forum üyeleri ideal saç yıkama sıklığı kaç günde bir olmalı.Her gün yıkamak yanlış mısır?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uygarsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli forum üyeleri ideal saç yıkama sıklığı kaç günde bir olmalı.Her gün yıkamak yanlış mısır?
    topikal bir losyon kullanıyorsanız max 2-3 günde bir yıkamanızı öneririm, yağlı ve losyon kalıntısı olan saç derisinden emilim çok daha zor olur, aynı şey kabuklanma vb. için de geçerlidir
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

saç durumuna göre değişir. ve saç dengisini bozmayan şampuanla her gün yıkanadabilir

Alıntı Uygarsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fitness yapan birisi olarak her gün yıkamak zorunda kalıyorum ben ve saç dalgalı olduğu için ıslak halde bırakamıyorum yoksa kuruyunca kötü bir görüntü oluyor bu yüzden yıkadıktan sonra fön makinesiyle kurutuyorum saçlar aşırı kuru ve kötü duruyor. :/

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçlarımı uzun tutan biri olarak; Her gün yıkamak önerilmiyor fakat topikal tedavi uyguladığım için her gün yıkamak zorundayım. Aksi halde ikinci güne losyonlu saça tekrar losyon sürünce görüntü çok korkunç oluyor.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    saç tedavisi yaparken saçlar hep kısa tutulmalı uzun saçta losyon uygulamak çok zor

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlarımı uzun tutan biri olarak; Her gün yıkamak önerilmiyor fakat topikal tedavi uyguladığım için her gün yıkamak zorundayım. Aksi halde ikinci güne losyonlu saça tekrar losyon sürünce görüntü çok korkunç oluyor.
    hocam azelaiği nereden aldınız acaba?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sertac_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saç tedavisi yaparken saçlar hep kısa tutulmalı uzun saçta losyon uygulamak çok zor
    damlalık ile sorun çözülebiliyor
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.