6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Retin-A+Ketokonazol+Azelaik Asit Losyonu

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Retin-A+Ketokonazol+Azelaik Asit Losyonu

merhaba arkadaslar zixin yanına retinoik ve azelaik asit ile ketokonazolün toz hallerini bulup etil alkol ve distile suda çözmeyi düşünüyorum, kullanan var mıdır? toz hallerini nereden temin edebilirim?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

arkadaşlar içine ek taurin ve kafein de düşünüyorum. böyle 1-2 tane ek destek losyon hazırlayıp deneyeceğim sanırım zix'in yanına. bütçe ayıramayan öğrenci kardeşlerimle deneyip güzel uygun fiyatlı bir tedavi oluşturabiliriz. şu an hiç vakit ayıramıyorum saç işine ama boş vaktimde liste çıkarıp ekleme eleme yapıp böyle birkaç losyona ortak konu açacağım, benimle denemek isteyen olursaa farklı dökülme tipinde bünyede etkisi daha net görülür güzel de olur
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar içine ek taurin ve kafein de düşünüyorum. böyle 1-2 tane ek destek losyon hazırlayıp deneyeceğim sanırım zix'in yanına. bütçe ayıramayan öğrenci kardeşlerimle deneyip güzel uygun fiyatlı bir tedavi oluşturabiliriz. şu an hiç vakit ayıramıyorum saç işine ama boş vaktimde liste çıkarıp ekleme eleme yapıp böyle birkaç losyona ortak konu açacağım, benimle denemek isteyen olursaa farklı dökülme tipinde bünyede etkisi daha net görülür güzel de olur
    taurin, sığır jelatini, aspirin ve 1 adet kesme sekeri hafif sicak suda eritip losyon yapabilirsin, emin ol zixten daha güçlü olacaktır, taurin kalp koruma ve antimineralokortikoid olarak spirodan daha güçlü olabilecegi bazı bilimsel yayinlarda kanıtlamıştır. jelatinin içindeki lysin ve arginine aminoasidi anrikortizol gorevi görür. selenyumu da pas geçmeyin, setipipranttan asagi kalır değil, selenyum disulfitin mast cellde pgd2 blokaji yaptığı biliniyor. zix bana göre sakıncalı olabilir, çinko hücresel seviyede bakır emilimini bozabilir. Topikal olarak kullandığınız etkenlerin belli seviyede dolaşıma katıldığı ve kronik kullanımın bakır ve demir emilimini bozar. cinko inatçı ve güçlü bir elementtir.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23784732/
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/17510493/

Taurine 9 - Page vi - Google Books Result
    isbn:3319151266 - Google Search
    Janusz Marcinkiewicz, Stephen W. Schaffer - 2015 - Science

"
    patient that received taurine therapy showed significant improvements in the signs of heart failure (fatigue, orthopnea, and dyspnea). Prior to being treated with taurine, the patient was being treated with furosemide, digoxin, and spironolactone, but taurine therapy reduced the need for digoxin and spironolactone"

Yeni Üye
    Azelaik asitin toz formu satılıyor ben internetten temin ettim, a vitamini ampul olarak satılıyor ketokonozol ise krem var sadece benim bulabildiğim

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende denedim pek etki göremedim. Tek azelaik asit bende daha iyi verimli oluyor.
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taurin, sığır jelatini, aspirin ve 1 adet kesme sekeri hafif sicak suda eritip losyon yapabilirsin, emin ol zixten daha güçlü olacaktır, taurin kalp koruma ve antimineralokortikoid olarak spirodan daha güçlü olabilecegi bazı bilimsel yayinlarda kanıtlamıştır. jelatinin içindeki lysin ve arginine aminoasidi anrikortizol gorevi görür. selenyumu da pas geçmeyin, setipipranttan asagi kalır değil, selenyum disulfitin mast cellde pgd2 blokaji yaptığı biliniyor. zix bana göre sakıncalı olabilir, çinko hücresel seviyede bakır emilimini bozabilir. Topikal olarak kullandığınız etkenlerin belli seviyede dolaşıma katıldığı ve kronik kullanımın bakır ve demir emilimini bozar. cinko inatçı ve güçlü bir elementtir.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23784732/
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/17510493/

Taurine 9 - Page vi - Google Books Result
    isbn:3319151266 - Google Search
    Janusz Marcinkiewicz, Stephen W. Schaffer - 2015 - Science

"
    patient that received taurine therapy showed significant improvements in the signs of heart failure (fatigue, orthopnea, and dyspnea). Prior to being treated with taurine, the patient was being treated with furosemide, digoxin, and spironolactone, but taurine therapy reduced the need for digoxin and spironolactone"
    evet o endisem benim de mevcuttu lakin dozaji cok dusuk, gun basina dusen porsiyon de dusuk. isterseniz ortak bir konu acilsin boyle topikalleri hem fikir alisverisi yapmis oluruz hem de forumca deneriz. kesme seker problem olabilir gundelik olarak. ek olarak niasin de eklenebilir. aspirin forte satilsa bir tasla iki kus olabilirdi de parasetamole guvensem gripin atardim. desteklerinizi bekliyorum