Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Rcp minoxidile alternatif olabilir mi?

Rcp minoxidile alternatif olabilir mi?

2 Türk dermatolog tarafından 106 kişi üzerinde bir çalışma yapılıyor. Çalışmada % 5 minoksidil ve rcp (redensyl,capiksil ve procapil karışımı) içeren bir solüsyon karşılaştırıyor. Katılımcıların Norwood 2 ile 5 aralığında olduğu belirtiliyor. 24 hafta süren uygulama sonucunda minoksil grubunda % 25 lik bir iyileşme kaydedilirken rcp grubunda % 64 lük bir iyileşme sağlanıyor. Ayrıca çalışmada minoksile bağlı tahriş dışında herhangi bir ciddi yan etkiyle karşılaşılmıyor.

Rcp ile sağlanan gelişme https://hizliresim.com/p5ajpL

Minoksil ile sağlanan gelişme
    https://hizliresim.com/oda2M2

Bu da araştırmanın linki https://www.omicsonline.org/open-acc...40-108138.html

SaçımınDoktoru Üyesi
    Araştırmaya kabaca bir baktım, daha fazla görsel var mıydı bilmiyorum ama, posttaki görsellere bakınca, minoksidil daha büyük iş yapmış gibi gözüküyor.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.krcderma.com/bilimsel-sonuclar/ hair360 krc derma hiç denemedim bu ürünü , deneyen var mı bilmiyorum
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Ürünü görünce acaba der gibi oldum 2 yıl olmuş daha yeni duyuyoruz çok amatör sitesi öncesi sonrası yerine mankenleri göstermeyi tercih etmiş son derece ahlak sahibi reboost/kelopesia gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Güya procapil tek başına min ve fin'den daha etkiliydi ama etkisnin olduğunu hiçbir kullananda görmedik , alıpta saç çıkışı yakalyan dökülme durduran göremedim , zaten bu etkiye sahipse alıp öven vs çok olur
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı raprap1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.krcderma.com/bilimsel-sonuclar/ hair360 krc derma hiç denemedim bu ürünü , deneyen var mı bilmiyorum
    Bu üründe aşırı pahalı , etki göstermese iade garantisi ya da önce sonra bu etkiyi yaşayıp korumuş birilerini bulabilsek yinede alırım fakat inanmıyorum , Hocam bu arada üzüm çekirdeği ekstresini hangi markadan alıyorsunuz ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Procapil isimli uyduruk isim içeren losyonlardan, bilimum mavi pembe mor vb losyonlardan uzak durun en iyisinin içinde şanslıysanız minox vardır bilmeyen tamirci mustafa ahçı berat tekel bayi murat kullanır bilmez aga nedir forum nedir sevinir heryerde anlatır bilmez geçicidir o yüzden burada yoklar 3 ay sonra küfrederler lakin insta admin bloklar...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Procapil isimli uyduruk isim içeren losyonlardan, bilimum mavi pembe mor vb losyonlardan uzak durun en iyisinin içinde şanslıysanız minox vardır bilmeyen tamirci mustafa ahçı berat tekel bayi murat kullanır bilmez aga nedir forum nedir sevinir heryerde anlatır bilmez geçicidir o yüzden burada yoklar 3 ay sonra küfrederler lakin insta admin bloklar...
    yok hocam bu ürün mavi su değil, eczanelerde satılan bir ürün ,ama başarılı olacagını sanmıyorum sıradan bir procapil içeren saç serumu gibi geldi
    TEDAVİM

Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Biotin hergun 2.500mg

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu üründe aşırı pahalı , etki göstermese iade garantisi ya da önce sonra bu etkiyi yaşayıp korumuş birilerini bulabilsek yinede alırım fakat inanmıyorum , Hocam bu arada üzüm çekirdeği ekstresini hangi markadan alıyorsunuz ?
    Nature's Bounty hocam
    TEDAVİM

Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    capicsil ve procapil bir b*oka yaramaz, maydanoz yiyin daha iyi bunun yerine, flavonoidden türetilmiş ve cok etkisiz etkenler, redensil belki ehh. bu minoxla karşılaştırma da moda oldu herhalde, her bilimsel yayına itibar etmemek gerek. çoğunun arkasında ekimci biçimci adamlar var, ha bir de kuş yemi satanlardan da uzak durun.

Sayfa 1/2 12 SonSon